Обгрунтування використання процедури
Для забезпечення КНП «КМДКТЛ» природним газом на червень-жовтень 2025 року необхідно здійснити закупівлю природного газу, код ДК 021:2015 09120000-6, Газове паливо, очікувана вартість закупівлі 228556,0 гривень, обсяг закупівлі 13403 м3.
Обгрунтування підстави для здійснення закупівлі:
Відповідно до пункту 13 «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт i послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення a6o скасування»,затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178)
Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт i послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад.
На період діі правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення aбo скасvвання, замовники зобов'язані здійснювати пyблiчнi закупівлі товарів. робіт i послvг відповідно до Зaкoнy, проводять закупівлі з vрахуванням Особливостей.
Підпунктом 6 пункту 13 Особливостей передбачено, що придбання замовниками товарів i послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить a6o перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить a6o перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить a6o перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником згідно з цими особливостями, у тому числі за лотом. При цьому предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, проєкт договору про закупівлю, а також вимоги до суб'єкта, з яким укладається договір про закупівлю, не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документаціі (крім вимог, визначених пунктом 47 цих особливостей), та сума договору про закупівлю не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, які відмінено через відсутність достатньої кількості учасників процедури закупівлі (учасника процедура закупівлі), з урахуванням прийнятного відсотка перевищення ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі над очікуваною вартістю предмета закупівлі, якщо такий прийнятний відсоток був зазначений у тендерній документацїі.
Відповідно до інформаціі, розміщеної в електронній системі закупівель, закупівля за предметом Природний газ ДК 021:2015: 09120000-6 (Газове паливо) (ідентифікатор UA-2025-05-19-013951-a) не відбулась з причини неподання жодної тендерної пропозиціі.
Відтак, наявні підстави для укладення прямого договору відповідно до підпункту 6 пункту 13 Особливостей.
Враховуючи викладене, з метою задоволення потреби у закупівлі послуг Природний газ ДК 021:2015: 09120000-6 (Газове паливо), Замовник укладає договір з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», ЄДРПОУ 42399676, Адреса: м. Київ, вул. Шолуденка, 1 на загальну суму 228556,0 грн (Двісті двадцять тисячі п’ятсот п’ятдесят шість гривень 00 копійок) з ПДВ, без використання електронної системи закупівель на підставі пп.6 п.13 Особливостей з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом.