Напишіть нам!
Напишіть нам!
+ 38 (044) 221-22-02
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
гаряча лінія
акредитований майданчик

Пошук тендерів в системі ProZorro - базові рекомендації

Тендерні процедури в Україні стали прозорими і загальнодоступними три роки тому. З того моменту пошук тендерів став актуальним навіть для невеликих і маловідомих фірм, які раніше не намагалися дістати держзамовлення через тотальну поширеність корупції. Якщо до цього про державні закупівлі знали лише обрані, то з 2016 року інформація з'явилася у відкритому доступі. Для даної мети була створена система ProZorro. Вона дозволяє брати участь в торгах по держзакупівлях абсолютно всім бажаючим. Але за умови їх відповідності заявленим критеріям. Оголошувати тендер зобов'язані державні органи та підприємства різних масштабів, починаючи головними управліннями міністерств і закінчуючи сільськими радами. Щоб укласти з ними вигідний контракт, потрібно знати, як знайти тендер з важливими для вас параметрами.

Навіщо шукати тендери?

Брати участь в тендерах на поставку товарів/послуг для державних установ можуть бюджетні та комерційні організації. Для останніх це особливо важливо, оскільки вони отримують можливість укласти контракт на велику суму (як правило) без витрат на маркетинг. Крім того, за статистикою обслуговування клієнтів з державного сектора простіше в плані логістики. Значить, собівартість продукції/послуг для виконавця є нижче, а прибуток - вище.
У більшості випадків держзамовлення припускають тривалу співпрацю. Тому переможець тендера отримує довгострокового клієнта. Сам пошук замовника відбувається дистанційно, так як доступ через Інтернет можливий з будь-якого куточка планети.

З чого почати пошук тендерних торгів постачальником?

Якщо ви впевнені в здатності вашої фірми виграти тендер, шлях до перемоги варто починати з вивчення базової інформації про принципи роботи системи ProZorro. У цьому допоможуть статті та відеоматеріали на сайті tender.uub.com.ua, який надасть вичерпні відомості про проведення тендерних процедур в різних сферах. Це будівельні роботи, клінінг, продаж обладнання, канцелярського приладдя, поліграфічні послуги та ін. Підкованістю в таких питаннях значно підвищує ймовірність перемоги в подальших торгах.
Перед тим, як шукати тендери, треба пройти процедуру реєстрації. Оскільки сайт системи Prozorro (prozorro.gov.ua) не має належного функціоналу для організації торгів, це роблять через партнерські електронні майданчики. Вони проходять спеціальну акредитацію і працюють відповідно до законодавства України. Один з них - «Українська універсальна біржа».
Нові тендери публікуються на електронних майданчиках. Але варто враховувати, що деякі сайти носять тільки інформаційний характер, по суті, будучи дошкою оголошень. Щоб повноцінно брати участь в торгах, вибирайте портали з розширеним функціоналом, такі як «Українська універсальна біржа». Її користувачі можуть реєструватися, публікувати оголошення про відкриття тендерів, подавати заявки, робити ставки під час аукціону і т.п.
Таким чином, потенційному виконавцю держзамовлення треба починати пошук тендера з реєстрації. Вона передбачає надання цілого ряду відомостей, які потім враховуються для ідентифікації постачальника. Після цього відкривається доступ до системи (до цього сайт проглядається тільки в тестовому режимі).

Як знайти цікавий тендер?

Щоб виконати пошук тендерів, програма «Українська універсальна біржа» пропонує кілька способів:
  • Через рядок пошуку на електронному майданчику. Туди вводяться ключові слова, що характеризують параметри тендера по сфері діяльності, товару, послуги і т.п. Також шукати можна за назвою організації-замовника.
  • За допомогою фільтрів. Тематичні групи та підкатегорії дозволяють швидко впорядкувати актуальні тендери, щоб вибрати відповідні.
  • Шляхом підписки на автоматичну розсилку «Української універсальної біржі». Вона відправляється щодня і щотижня, інформуючи про нові і відкриті тендерні процедури. Налаштування розсилки широкі, тому ви отримаєте тільки ті дані, які стосуються вашої сфери діяльності і оптимального регіону збуту.
Коли держзакупівлі, що цікавить вас знайдена, натисніть на кнопку «ВЗЯТИ УЧАСТЬ». Про дату/час старту торгів повідомляються персонально в особистому кабінет на сайті. При відправці пропозиції варто відразу вказати мінімальну ціну, прийнятну для фірми, оскільки під час торгів система автоматично обирає постачальника за критерієм економічної вигоди. Якщо підсумки аукціону ніхто не оспорює, з його переможцем підписується договір.
У колл-центрі «Української універсальної біржі» можна дізнатися більше про те, як шукати тендери в Інтернеті і як готуватися до них, щоб підвищити свої шанси.

Кваліфікований електронний підпис накладено.
Кваліфікований електронний підпис відсутній.
Необхідно накласти кваліфікований електронний підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__