Напишіть нам!
Напишіть нам!
+ 38 (044) 221-22-02
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
гаряча лінія
акредитований майданчик

Як працювати на сайті держзакупівель

У підприємств, які планують стати учасником системи «Прозоро», виникає резонне питання: «Що таке держзакупівлі, як це працює?» І якщо з першою частиною все зрозуміло, то розібратися в алгоритмі державного онлайн-тендера новачкові непросто. Почнемо з основ.
У лютому 2015 року в Україні в тестовому режимі запущена система електронних закупівель Прозоро. З 1 квітня 2016 року вона заробила на повну потужність. Система являє собою базу даних, яка дозволяє підприємствам проводити торги в мережі Інтернет. Її принципи: відкритий код, доступність інформації про тендер для кожного, взаємодія бізнесу, держави та громадянського суспільства. Робота з держзакупівлями здійснюється на акредитованих торгових майданчиках, які відрізняються інтерфейсом і набором додаткових можливостей, але основний функціонал залишається незмінним.

Правила «Прозоро»

«Прозоро» регулюється Законом України «Про державні закупівлі» від 25.12.2015. На офіційному сайті системи не проводиться реєстрація учасників, але зберігається вся інформація про державні закупівлі. Крім того, на порталі можна знайти адреси майданчиків-партнерів і пройти навчання держзакупівель.
Всі закупівлі поділяються на допорогові і надпорогові. Допороговими вважаються ті, вартість товарів і послуг яких не більше 200 тис. гривень, а робіт - не більше 1,5 млн. гривень. Предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником на основі Єдиного закупівельного словника. Державні органи не платять за організацію тендера, представники бізнесу зобов'язані внести плату за тарифом, встановленим Кабінетом Міністрів України. Правила проведення державних закупівель мають на увазі здійснення операцій в певні терміни.

Загальний алгоритм проведення тендеру через систему «Прозоро»

  • Реєстрація. На обраному торговому майданчику користувач створює особистий кабінет (профіль), після чого треба увійти в нього, використовуючи логін і пароль.
  • Створення оголошення. Заповніть стандартну форму, прикріпіть тендерну документацію, вкажіть вартість (з урахуванням ПДВ або без).
  • Уточнення. У період від 1 до 3-х днів замовник відповідає на питання про тендер, якими цікавляться. При необхідності змінює умови тендера, коригує документацію.
  • Надходження пропозицій. Замовник визначає, скільки часу триває цей етап. Ціни і назви постачальників приховані для користувачів.
  • Аукціон. До цього моменту краще розібратися, як працювати на сайті держзакупівель, щоб не зробити помилок. Мінімальний крок - 0,5-3% від бюджету, час кола - 3 хвилини.
  • Визначення переможця. Його система вибирає автоматично і відкриває доступ до документів і пропозицій. Замовник вивчає дані, якщо все влаштовує - укладає договір.
  • Завершення операції. Після завантаження Замовником в базу даних сканованої копії договору про надання послуг закупівля вважається закритою.
Щоб дізнатися більше про те, як брати участь у держзакупівлях, вивчіть наші інструкції

Інші порядки проведення закупівель

Наведена вище схема є найбільш популярною, але не єдиною. Передбачені також конкурентний діалог і переговорна процедура. Вони відрізняються між собою і підходять для різних випадків. Беручи участь в зазначених держзакупівлях, навчання варто пройти для вивчення ряду юридичних нюансів.
Сьогодні безліч порталів пропонують онлайн-курси та вебінари, які допоможуть усім бажаючим увійти в курс справ і в найкоротші терміни стати учасником системи «Прозоро». Відвідавши семінар «Державні закупівлі», ви отримаєте максимум корисної інформації і застрахуєте себе від різних неприємностей.

Кваліфікований електронний підпис накладено.
Кваліфікований електронний підпис відсутній.
Необхідно накласти кваліфікований електронний підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__