Напишіть нам!
Напишіть нам!
+ 38 (044) 221-22-02
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
гаряча лінія
акредитований майданчик

Як замовнику визначити предмет закупівлі?

Одним з найважливіших етапів у створенні державної закупки являється визначення самого предмету закупівлі. Протягом кожного року державні організації проводять свої закупівлі. Тендерним комітетом або уповноваженою особою створюється річний план або додаток до річного плану (в залежності від бюджету), в якому вказується закупівля товарів, робіт чи послуг, які визначаються згідно міжнародного переліку CPV.

Що таке державний класифікатор ДК 021:2015?

Спочатку давайте розберімось що саме таке CPV-класифікатор. CPV-класифікатор це – міжнародний словник, який також виконує функцію державного закупівельного класифікатора ДК 021:2015 та є «Єдиним закупівельним словником». Іншими словами, це код, який має багаторівневу послідовну структуру та складається з 9-ти цифр та являє собою ієрархічне чисельне кодування назви державної закупки. У свою чергу, кожне число відповідає назві, яка надає невеликий опис деяким товарам, роботам та послугам, котрі по своїй суті являються предметом закупівлі.

Який існує порядок визначення предмету закупівлі?

Далі треба бути дуже уважними щоб визначитись, який саме набір цифрових позначень коду треба використати. Тому необхідно розібратись як працює система класифікації державних закупок в Україні. Числа з першого по третє відповідають за розділ та групу початку класифікації відповідно. Це найбільш узагальнені позначення, які найбільше надають уявлення про галузь тендерного замовлення. Далі слідує четверте число коду міжнародного кодування, що разом з першими трьома позначками (перші чотири цифри) визначають клас та саме з четвертої цифри розпочинається порядок визначення предмету закупівлі на товари, послуги чи роботи.
Але є і деякі особливості використання державного класифікатора ДК 021:2015 для певних галузей економіки. Так, наприклад, галузь охорони здоров’я також закуповує товари медичного призначення через електронну систему ProZorro. Для цієї галузі цифровий код виглядає по-іншому. Визначення предмету закупівлі для товарів медичного призначення розпочинається з третьої цифри.

Система кодів у предметі закупівлі

А що ж означає решта цифр у кодуванні предмета закупівлі? Перша і друга цифри в ДК визначають розділ, третя визначає групу, четверта визначає клас, всі п'ять означають категорію, останні три цифри більш детально характеризують предмет державної закупівлі. Якщо у Єдиному закупівельному словнику немає потрібного коду є можливість проставити код як «99999999-9», що означає «не - визначено» та ввести вручну необхідний предмет закупівлі або знайти новий, використовуючи додаткові словники.
З 01.01.2017 року Замовники, при оприлюдненні річного плану або додатку до річного плану чи оголошенні закупівлі, при визначенні предмета закупівлі керуються Наказом № 454 «Про затвердження порядку визначення предмета закупівлі».

Що це таке - предмет закупівлі?

Предмет закупівлі - це товари, роботи чи послуги, які закуповуються Замовником за допомогою відповідної процедури закупівлі, яку самостійно на підприємстві обирає замовник. Предмет закупівлі завжди визначається за допомогою Національного класифікатора України ДК 021:2015. Цей код заповнюється ще й для того, щоб учасникам було зручніше та простіше знаходити закупівлі, які їх цікавлять.
Перерахування бюджетних коштів відбувається через Державну Казначейську службу України. Замовники, як одержувачі бюджетних коштів повинні при плануванні та проведенні державних закупівель через систему Prozorro правильно визначити предмет закупівлі й провести закупівлю згідно річного плану та обраної ними процедури. А якщо все ж таки виникли якісь розбіжності: чи по сумі, чи по предмету закупівлі, то необхідно внести зміни до річного плану, протягом 5 днів з дня затвердження, і додавати протокол змін в систему. Головне - замовник не повинен розділяти предмет закупівлі на різні частини, щоб уникнути проведення процедури закупівлі відкритих торгів.
При закупівлі робіт виникає багато питань, щодо визначення предмета закупівлі. Варто пам'ятати, що існує чітке розділення понять роботи або послуги. Через те, що вартісні межі у них дуже різні, тому дуже важливо розуміти, що можна віднести до робіт. Так, капітальний ремонт, будівництво, проектування - це роботи, а вже поточний ремонт в будівництві - це послуги. Крім цього, для робіт також необхідно зазначати код класифікатора 021:2015. Використовуючи ці правила та підказки замовники швидко та якісно зможуть обрати правильний предмет закупівлі.

Кваліфікований електронний підпис накладено.
Кваліфікований електронний підпис відсутній.
Необхідно накласти кваліфікований електронний підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__