Напишіть нам!
Напишіть нам!
+ 38 (044) 221-22-02
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
гаряча лінія
акредитований майданчик

Все про тендери на порталі ProZorro

Система електронних закупівель ProZorro - централізований майданчик, завдяки якому державні організації купують необхідні товари і послуги. Заснований у 2015 році, він став головним інструментом здійснення державних закупівель в державному секторі. Щоб стати учасником торгів і отримати вигідний контракт, необхідно знати всі про тендери та процедуру їх організації.

Все про тендери та їх відмінності

Згідно із законом державні підприємства та організації зобов'язані купувати товари та послуги за допомогою відкритих тендерів. Механізм був придуманий для боротьби з корупцією і вважається одним з кращих у світовій практиці. Він дав можливість приватним фірмам (в тому числі маленьким) отримувати держзамовлення і збільшувати прибуток без витрат на рекламу.
Переможець визначається комп'ютерною програмою, яка віддає пріоритет кращій пропозиції. Ключовим критерієм є низька ціна. Для результативної участі в аукціоні необхідно мати точне уявлення про правила проведення торгів і поетапно їх дотримуватися.
Тендери, що влаштовуються державними організаціями та підприємствами, класифікуються по предмету закупівлі (товари, роботи, послуги) та вартості. З урахуванням останнього чинника вони бувають:
  • Допорогові. Товари/послуги вартістю до 200 тисяч грн. і роботи - до 1,5 млн. грн. У деяких секторах вартість допорогових закупівель становить до 1 млн. грн. і 5 млн. грн. відповідно.
  • Надпорогові. Товари/послуги на суму від 200 тисяч грн. і роботи - від 1,5 млн. грн. Іноді вартість надпорогових закупівель стартує з 1 млн. грн. і 5 млн. грн. відповідно.
Більшість торгів в Україні відносяться до останньої категорії і підпадають під дію положень ЗУ № 922 «Про державні закупівлі».

Все про тендери та їх проведення

Щоб претендувати на отримання державного замовлення, необхідно спочатку зареєструватися на електронному майданчику, підключеному до системи ProZorro та отримавшого акредитацію Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Безліч підприємців для цієї мети обрали сайт tender.uub.com.ua - «Українську універсальну біржу». Наявність спеціальних фільтрів спрощує пошук відповідних тендерів. Для участі в торгах, які цікавлять, треба вивчити правила їх проведення і подати електронну заявку, прикріпивши до неї пакет запитуваної документації. Система розкриває пропозиції учасників в момент оголошення аукціону та сортує ціни в порядку зменшення.
Торги проводяться в 3 етапи. На кожному з них можна знизити вартість пропозиції. Новий раунд стартує з кращої ціни попереднього. Учасники діють на свій розсуд, але потрібно дотримуватися базового правила: кожне зменшення повинно перекривати мінімальний крок аукціону (вказується в умовах).
Електронні майданчики дозволяють уважно відслідковувати хід торгів, зміну цін і кількість конкурентів. У самій системі ProZorro зберігається все про тендери: інформація про торги, що відбулися, порядок проведення та інші відомості. Отримувати дані про нові тендери дозволяє підписка на електронну розсилку. Крім того, в «Українській універсальній біржі» працює колл-центр, де вам нададуть відповіді на питання про роботу системи.

Кваліфікований електронний підпис накладено.
Кваліфікований електронний підпис відсутній.
Необхідно накласти кваліфікований електронний підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__