Відкриті тендери. Україна 2 роки проводить відкриті електронні торги

Два роки тому наша країна впровадила електронні відкриті тендери.
Україна, прийнявши закон «Про державні закупівлі», серед перших в світі перейшла на обов'язкові електронні закупівлі та стала найпершою, хто це робить через мультиплатформенну систему з єдиною центральною базою даних. Це стимулює конкуренцію між постачальниками та між сервісами участі в госзакупках. Планувалось, що з 1 квітня 2016 року державні центральні органи влади та їх регіональні представництва підключаться до участі та будуть проводити електронні відкриті тендера в системі Прозорро. А 30 серпня цього ж року до цього процесу приєднаються інші бюджетні організації та державні підприємства.
«Як і у всіх дійсно великих реформ перший рік видався дуже важким для всіх сторін: для Замовників - часом вони не мали доступу до Інтернету, для Постачальників - через недовіру до процесу, для електронних майданчиків - доклали максимум зусиль, для пом'якшення процесу переходу учасників», - розповів Олег Падалка, директор Асоціації «Біржові та електронні майданчики».
«Після прийняття закону знаходилися люди, які сумнівалися, що в Україні виявляться в силах впровадити дійсно прозорі та відкриті тендери. Через 2 роки ми бачимо, що вирішено масу проблем, оприлюднені витончені спроби зловживань з боку Замовників та електронна система Прозорро працює дуже ефективно. Розкрито багато фактів маніпуляції завдяки електронізації. Зловживання тепер просто відстежити, оскаржити, віддати на розслідування відповідним органам»- поділився думкою Ігор Рибальченко, заступник директора майданчика tender.uub.com.ua (Українська універсальна біржа).

Електронний цифровий підпис накладено.
Електронний цифровий підпис відсутній.
Необхідно накласти електронний цифровий підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__