Напишіть нам!
Напишіть нам!
+ 38 (044) 221-22-02
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
гаряча лінія
акредитований майданчик

Уповноважені (відповідальні особи) Prozorro

Загальними положеннями Закону України “Про публічні закупівлі” № 922-VIII від 25.12.2015 р. встановлено, що уповноважена особа - це особа, що призначена замовником відповідальною за проведення торгів в системі публічних закупівель Прозорро (Розділ І, Стаття 1, пункт 33 цього Закону). На уповноважену особу покладаються обов'язки тільки за організацію та проведення закупівель. Призначення уповноваженої особи здійснюється на підставі розпорядчого рішення Замовника та трудового договору або контракту.
А для визначення відповідальної особи замовником має бути підготовлена наступна документація:
  1. наказ про покладення обов'язків відповідальної особи;
  2. положення про порядок здійснення допорогових закупівель.

Як призначається відповідальна за проведення закупівель у системі Прозоро особа

Діяльність уповноваженої особи здійснюється на підставі:
  • контракту з замовником;
  • трудового договору;
  • розпорядчого рішення замовника про прийняття на роботу Уповноваженої особи.
В статті 10 Розділу ІІІ Закону визначені основні вимоги, яким повинна відповідати уповноважена особа або особи. Обов’язковою умовою призначення кандидата є наявність у нього вищої освіти. Уповноваженою особою не може бути особа, яка сама, або члени її сім’ї, є діючими депутатами Рад усіх рівнів:
  • Верховної Ради;
  • Верховної ради АР Крим;
  • обласної ради
  • міської ради;
  • районної ради.

Обов’язки уповноваженої особи

До обов’язку уповноваженої особи входить оприлюднення повної та достовірної інформації у системі публічних закупівель Прозорро. Саме на уповноважену особу або осіб покладена відповідальність заповнення форми річного плану у системі публічних закупівель ProZorro.
Обов’язком Уповноваженої особи або осіб є неупереджене ставлення до усіх учасників процедури закупівлі та відсутність конфлікту інтересів. Уповноважена особа повинна діяти в інтересах Замовника та забезпечити чесну та об’єктивну процедуру аукціону чи інших, визначених Законом, процедур закупівлі. Рішення тендерного комітету або Уповноваженої особи має прийматись відповідно до принципів відкритості та неупередженості.
Порушення уповноваженою особою вимог Закону України «Про публічні закупівлі» тягне за собою персональну відповідальність згідно з чинним законодавством України.

Кваліфікований електронний підпис накладено.
Кваліфікований електронний підпис відсутній.
Необхідно накласти кваліфікований електронний підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__