Тендери України тепер проводяться по-новому?

В Україні тендери проводяться по-новому ще з 1 квітня 2016 року. Саме тоді набрав чинності новий, прогресивний, не тільки для нашої країни, закон у своїй першій частині.
Це зобов'язало всі бюджетні організації України тендери тепер проводити через електронні майданчики, які підключені до системи Прозорро. Потрібно нагадати, що створювалася ця система не за державні кошти, а виключно за гроші електронних майданчиків та донорських організацій.
«Я прекрасно пам'ятаю мою першу зустріч з ідейним лідером цієї системи, Сашком Стародубцевим (учасником майдану, випускника КМ-бізнес школи). Це була весна 2014 року. І вже тоді він горів мрією, що тендери в Україні повинні стати прозорими та публічними», - розповів Олег Падалка, директор Асоціації «Біржові та електронні майданчики». «Головним досягненням проекту ProZorro є те, що громадськість, засоби масової інформації, контролюючі органи та, найголовніше, підприємці, можуть легко і оперативно отримати будь-яку інформацію про проведення державного тендеру. Україна - перша країна, яка зробила це за допомогою центральної бази даних і безлічі незалежних електронних майданчиків, в тому числі, членів нашої асоціації, організаторів торгів»
Майданчик Української універсальної біржі tender.uub.com.ua також підключився до цієї системи у вересні 2016 року.
«Після того як тендери України стали прозорими і доступними для наших клієнтів, ми вирішили забезпечити їх якісним програмним продуктом, який дозволить їм відкрити для себе новий державний ринок» - повідомив Ігор Рибальченко, заступник директора майданчика «Українська універсальна біржа».
Всі тендери України тепер фіксуються в доступній для всіх електронній системі. Історія їх проведення зберігається дуже тривалий час, а за її збереження відповідає профільне державне підприємство Прозорро (м. Київ, вул. Бульвар-Кудрявська, 22).
Минуло майже 2 роки та сфера державних закупівель продовжує розвиватися. Вже існує паралельний портал «Дозоро», який дозволяє звернути увагу на скандальні або ж підозрілі тендери в Україні. Суспільству потрібно навчитися користуватися цими продуктами і допомогти державі ефективно витрачати свої ж податки.

Електронний цифровий підпис накладено.
Електронний цифровий підпис відсутній.
Необхідно накласти електронний цифровий підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__