Напишіть нам!
Напишіть нам!
+ 38 (044) 221-22-02
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
гаряча лінія
акредитований майданчик

Що таке Prozorro?

Не дивлячись на те, що система електронних торгів стала невід’ємною частиною українських державних закупівель, у багатьох і досі виникають питання: «Система Прозорро, що це таке? Навіщо вона?». В цій статті ми спробуємо коротко пояснити, що таке система ProZorro і чим вона відрізняється від старих закупівель.

Що таке система Прозорро

Система ProZorro – це база даних, що знаходиться на сервері і до якої не можна долучитися напряму. Підключитися до системи Прозорро можливо лише через один із електронних майданчиків, які мають доступ до системи. Наприклад, скористатися для цього електронним майданчиком Української Універсальної Біржі. Завдяки такій організації процесу закупівель, держава не зможе втручатися в хід торгів, відсіювати учасників, або якось впливати на них.
Що таке ProZorro? По суті, це зворотній аукціон, в якому Учасники змагаються за право постачати Замовнику певний товар чи послугу. Перемагає той, чия ціна в результаті виявиться найнижчою, а технічні характеристики товару або послуги відповідають тим, що заявлені Замовником в тендерній документації.

Prozorro – це дійсно прозорий механізм закупівель

В Законі “Про публічні закупівлі” № 922-VIII від 25.12.2015р. пояснено, що таке:
  • Електронні торги в системі публічних закупівель ProZorro;
  • Конкурентний діалог в системі публічних закупівель ProZorro;
  • Переговорна процедура в системі публічних закупівель ProZorro.
Основна частина публічних закупівель здійснюється за допомогою електронних торгів. Конкурентний діалог застосовується у випадках, коли Замовнику важко визначитись зі специфікацією та технічними характеристиками запланованих робіт або коли закуповуються інформаційні послуги та наукові дослідження. Переговорна процедура є винятком і застосовується здебільшого для проведення архітектурних конкурсів та закупівлі творів мистецтва. Більш детальна інформація в розділі IV Закону України «Про публічні закупівлі».

Кваліфікований електронний підпис накладено.
Кваліфікований електронний підпис відсутній.
Необхідно накласти кваліфікований електронний підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__