Напишіть нам!
Напишіть нам!
+ 38 (044) 221-22-02
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
гаряча лінія
акредитований майданчик

Чи можна вплинути на результати тендеру в ProZorro?

Система ProZorro була створена в 2016 році в рамках громадського руху за очищення влади від корупції. Тому результати тендера не є таємницею для суспільства. Саме відкритість і прозорість держзакупівель стали ключовими принципами системи. Крім того, її творці обміркували механізм забезпечення рівних умов для всіх бажаючих підписати контракт з державними підприємствами та установами.
ProZorro визнали на міжнародному рівні як важливий крок в економічному розвитку України, який, крім іншого, допоміг значно скоротити бюджетні витрати на утримання держорганів. Такі досягнення стали можливими завдяки тому, що вибір переможця торгів здійснюється автоматично за заданим алгоритмом. Тому людина не вплине на результати тендерів в Україні. Більш того, до моменту завершення аукціону імена учасників закриті, що також є вагомим чинником безпеки.

Де дивитися інформацію по тендерах?

Торги проводяться через спеціальні електронні платформи, акредитовані Міністерством економічного розвитку і торгівлі. Вони підключені до загальної бази даних ProZorro і дозволяють публікувати оголошення замовникам, подавати пропозиції виконавцям тощо. Таким порталом є «Українська універсальна біржа». Саме тут дізнаються результати аукціонів.
Переможець визначається після третього етапу торгів і завершення закупівлі. Потім замовник публікує підсумки і надасть іншим претендентам на тендер відомості про конкурентні переваги обраного виконавця.

Оскарження результатів тендерів

Якщо хтось із учасників вважає, що замовник віддав перевагу менш гідної компанії, він має право подати скаргу. На це відводиться 15 днів після оголошення підсумків тендера. Оскаржити результати можна тільки в електронній формі. Це дозволяє автоматично відправити скаргу до уповноваженого органу.
Інформація по тендерам, яку потрібно вказати в скарзі:
  • замовник;
  • ім'я/назва постачальника, який подає скаргу, місце його знаходження;
  • посилання на тендер;
  • обґрунтування претензій (матеріали і документи в електронному форматі);
  • вимоги;
  • підтвердження оплати процедури оскарження.
Якщо тендер ще не відбувся, а знаходиться на етапі прийняття пропозицій, він тимчасово блокується на період розгляду скарги. За цей час замовник має право змінити деякі умови його проведення.
Як правильно підготувати скаргу і як подати пропозицію, щоб вашу перемогу в торгах не ставили під сумнів, дізнавайтеся в матеріалах «Української універсальної біржі». Вони представлені не тільки в текстовому, а й в відео-форматі. Крім того, користувачі tender.uub.com.ua мають можливість проконсультуватися зі співробітниками колл-центру.
Також рекомендуємо підписатися на розсилку, за допомогою якої простіше відслідковувати тендери в цікавій для вас галузі. Налаштування задаються індивідуально, тому користувач отримує тільки актуальну для нього інформацію.

Кваліфікований електронний підпис накладено.
Кваліфікований електронний підпис відсутній.
Необхідно накласти кваліфікований електронний підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__