Напишіть нам!
Напишіть нам!
+ 38 (044) 221-22-02
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
гаряча лінія
акредитований майданчик

Крок аукціону в Prozorro

Публічні закупівлі проводяться в форматі зворотнього аукціону (редукціону), тому крок аукціону в Прозоро — це пониження ціни. Форма зворотнього аукціону була обрана з метою забезпечення максимальної економії бюджетних коштів. Система обирає переможцем того з Учасників, який за результатами торгів запропонував найнижчу ціну на постачання товару, виконання робіт чи послуг.

Хто визначає крок аукціону в ProZorro

Оголошуючи тендер державної закупівлі, Замовник визначає одиниці, в яких система Прозоро буде обчислювати мінімальний крок зниження ставки в аукціоні. Це можуть бути:
  • грошові одиниці (гривня);
  • відсотки;
  • певна математична формула.
З метою запобігання зловживанням, коли Замовником встановлювався занадто високий крок, для того щоб унеможливити проведення аукціону, з 1 квітня 2016 року встановлено рекомендований діапазон одного кроку. Так в системі ProZorro мінімальний крок зниження ставки в аукціоні встановлено на межі 0,5%, максимальний — 3% від запланованого бюджету державної закупівлі. Розмір мінімального кроку та одиниці його обчислення обов’язково повинні міститись в оголошенні Замовника про проведення тендеру.

Як зробити крок аукціону в ProZorro

Черговість здійснення Учасниками кроків визначається за запропонованою ними стартовою ціною в напрямку зниження. Тобто, першим здійснює свій крок той Учасник, запропонована ціна якого виявилась найвищою, останнім — той, який запропонував найнижчу ціну. У випадку, коли два або більше Учасника запропонували однакову ціну, перевага надається тому Учаснику, чия пропозиція була зроблена першою — він здійснюватиме свій крок останнім. Перший крок робить Учасник з поданою пізніше пропозицією пропозицією.
На протязі кожного раунду Учасники мають право зробити один хід з пониженням ціни не менше, ніж на один крок, обумовлений в тендерному оголошені Замовника. Щодо максимального пониження ціни обмежень немає, тому кожен Учасник на будь-якому етапі може суттєво знизити свою попередню ціну і отримати перевагу.
Торги проходять в три раунди, на кожному з яких учаснику дається 3 хвилини на крок. Кожен Учасник бачить ціну, запропоновану конкурентами, та має можливість відкоригувати власну пропозицію на наступному етапі аукціону. Перемагає той Учасник, чия ціна в підсумку виявилася найнижчою.

Кваліфікований електронний підпис накладено.
Кваліфікований електронний підпис відсутній.
Необхідно накласти кваліфікований електронний підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__