Публічні тендери. Київ та область провели понад 360 тис. держзакупівель.

В електронних публічних тендерах Київ почав брати участь найпершим в Україні ще в далекому 2015 році на старті пілотного проекту державних закупівель через систему Прозорро. Важливо відзначити, що держустанови столиці тоді добровільно зробили цей складний, але важливий крок, від якого в цілому залежала вся реформа.
Тоді вперше тендери в Києві провели провідні держпідприємства України: Міністерство економічного розвитку, КМДА, підприємства Державного управління справами та Міністерства інфраструктури. Варто зауважити, що роль "першовідкривачів" в реформі держзакупівель України виявилася не набагато менше, ніж робота цілої команди волонтерів, з якими методом проб й помилок збудували життєздатну модель побудови держзакупівель.
Представники цих організацій разом з представниками електронних майданчиків організовували та проводили популяризуючи та навчальні заходи для потенційних постачальників, з якими ділилися секретами нової системи, як відстежити тендер, як подати пропозицію, як вести аукціон, як оскаржити дії Замовника або ж просто поставити запитання. І головною перевагою нової електронної системи була в тому, що дії, пов'язані з участю в державних закупівлях, стало можливим здійснити, не встаючи з робочого місця.
Через два роки нові процеси увійшли в повсякденне життя, як для Замовників, так і для учасників тендерів, але спочатку ринок сприймав нововведення з подивом та недовірою.
Сьогодні зайшовши на сайт аналітичного порталу Прозорро bi.prozorro.org можна легко знайти та поспостерігати за найбільш активними київськими замовниками, серед яких лідерами є:
  • Київська міська державна адміністрація - понад 157 тисяч торгів;
  • Міністерство інфраструктури України - понад 22 тисяч торгів;
  • Київська обласна державна адміністрація - понад 18 тисяч торгів.
Кількість підписаних контрактів підприємствами Київської області наочно свідчить іншим небайдужим учасникам, що брати участь в електронному тендері держпідприємств і вигравати за допомогою електронного майданчика підключеного до єдиної системи Прозорро стало реальним фактом в житті багатьох українських підприємств.

Електронний цифровий підпис накладено.
Електронний цифровий підпис відсутній.
Необхідно накласти електронний цифровий підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__