Напишіть нам!
Напишіть нам!
+ 38 (044) 221-22-02
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
гаряча лінія
акредитований майданчик

Держзакупівлі: трохи нюансів про проведення тендерів в Україні

Ми часто чуємо або читаємо про те, як держзакупівлі проходять в нашій країні, але мало хто знає навіть самі основні нюанси в цій сфері державного управління та погано уявляють, що таке державні закупівлі в принципі.
Під терміном «держзакупівлі» розуміють конкурентне розміщення замовлень на виконання робіт, постачання товарів або надання послуг відповідно до чітко зазначеними в документації умовами і в обумовлені терміни. За результатами торгів держава укладає контракт з тим учасником, який запропонує найбільш вигідні умови виконання замовлення.
Завдяки функціонуванню порталу bi.prozorro.org, тепер будь-який бажаючий може дуже швидко ознайомитися з базовими показниками і зрозуміти, як проходять держзакупівлі. Україна вже заощадила 43 млрд. грн. на тендерах, згідно з інформацією з цього порталу.
На зазначеному сайті можна побачити й інші цікаві цифри, котрі показують, як же розвиваються у нас держзакупівлі. Це і кількість проведених тендерних процедур, і середня кількість учасників на одні торги, і загальна сума продукції, що закуповується, і кількість Організаторів торгів, тобто Замовників та багато іншого. Всю цю деталізацію даних можна розглянути як в цілому по країні, так і в розрізі регіону, міста або ж конкретного замовника.
Всі державні закупівлі України проводяться в електронному вигляді з 2017 року. Вони діляться на допорогові та понадпорогові (в залежності від суми замовлення), конкурентні та неконкурентні (в залежності від можливості проведення процедури з одним учасником) і так далі. Також до окремої процедури відведені закупівлі, які проводить Міноборони для потреб вітчизняної армії.
Важливо не просто розуміти, що таке держзакупівлі, а й знати, як вони сьогодні здійснюються. Щоб торги велися прозоро, за максимально спрощеною процедурою, з чітким визначенням відповідальності сторін, в даній галузі держуправління активно впроваджуються новітні технології. Електронні державні закупівлі дозволяють постачальникам товарів, робіт та послуг приймати в них участь без безпосереднього контакту з замовником. Для цього досить ознайомитися з вимогами до постачальника, прийняти рішення про участь в торгах, подати заявку на участь і виграти аукціон.
Корупційні ризики мінімізуються завдяки тому, що організатор закупівлі, державні органи, також не мають можливості контактувати з потенційними учасниками торгів. Більш того, вони навіть не знають про можливу їх кількість до закінчення самого редукціону - аукціону на пониження ціни. При цьому всі дані по торгах зберігаються на єдиному сервері, і кожен бажаючий може переглянути їх на предмет можливих порушень та відповідність правилам системи. Таким чином, сучасні технології в сфері держзакупівель забезпечують максимальну прозорість процесу.

Кваліфікований електронний підпис накладено.
Кваліфікований електронний підпис відсутній.
Необхідно накласти кваліфікований електронний підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__