Напишіть нам!
Напишіть нам!
+ 38 (044) 221-22-02
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
гаряча лінія
акредитований майданчик

Як працює пілотний проект централізованої закупівельної діяльності

Кабінет міністрів схвалив постанову "Про продовження реалізації пілотного проекту з організації діяльності Централізованої закупівельної організації".
Проект постанови на засіданні уряду презентував перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Пілотний проект був запущений, аби відтестувати роботу і напрацювати нормативні акти, і пропрацював упродовж минулого року. ЦЗО показала високу економію - у два рази вищу, ніж в середньому. На основі її роботи ми розробили пакет документації. Пілот ми пропонуємо продовжити, щоб відтестувати рамкові закупівлі упродовж цього року", - сказав Нефьодов.
За його словами, ЦЗО набула популярності серед органів місцевої влади.
Як відомо, ЦЗО організовує закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників, отримуючи від закупівельників замовлення на проведення закупівель, об’єднує такі замовлення у великі лоти і кваліфіковано організовує закупівлі. Практика використання ЦЗО допомагає полегшити проведення закупівель тим замовникам, в яких немає великого штату кваліфікованих закупівельників, що сприяє вивільненню значних ресурсів організацій-замовників.
ЦЗО проведено 13 процедур відкритих торгів за 35 лотами в інтересах 20 замовників. В результаті проведення закупівель, було укладено 22 контракти на загальну суму в більш ніж 6,8 млн грн для 13 замовників. До їх числа, зокрема, увійшли: Секретаріат Кабінету Міністрів України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство молоді та спорту України, Міністерство культури України, Міністерство юстиції України, Фонд державного майна та інші центральні органи виконавчої влади.
Рівень економії за укладеними договорами завдяки ЦЗО склав більше 1 млн грн, або майже 13,1% від очікуваної вартості предметів закупівлі.
Створення Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) в Україні передбачено Стратегією реформування системи публічних закупівель до 2022 року. 23 листопада 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив постанову про запуск пілотного проекту з організації діяльності Централізованої закупівельної організації. 12 січня 2017 Мінекономрозвитку визначило державну установу “Професійні закупівлі” юридичною особою, відповідальною за виконання функцій Централізованої закупівельної організації у рамках реалізації пілотного проекту.

Кваліфікований електронний підпис накладено.
Кваліфікований електронний підпис відсутній.
Необхідно накласти кваліфікований електронний підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__