Напишіть нам!
Напишіть нам!
+ 38 (044) 221-22-02
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
гаряча лінія
акредитований майданчик

Система ProZorro наближає державний сектор економіки до бізнесу

Більше року тому, а саме 1 квітня 2016 року, система електронних закупівель Prozorro стала обов'язковою для всіх державних підприємств, установ та організацій. Паперові тендери відійшли в минуле разом з корупційними схемами, що їх супроводжували.
Своєрідний «клуб для своїх» перестав бути закритим і відкрився для представників бізнесу. За цей час систему постійно вдосконалювали та робили зручнішою для користувачів. І от 9 серпня було внесено чергове вдосконалення спрямоване на створення умов для використання системи “ProZorro” державними, комунальними та казенними підприємствами, на якi не поширюється дія Закону України “Про публічні закупівлі”. Вони матимуть можливість проводити свої закупівлі в прозорий та конкурентний спосіб, заощаджуючи кошти, а громадськість матиме доступ до інформації про такі закупівлі. Ці зміни були закріплені постановою уряду від 9 серпня 2017 року.
Дати свої коментарі та оцінку удосконалень системи погодився заступника директора офіційного майданчика публічних закупівель «Українська універсальна біржа», Рибальченко Ігор.
«Дані нововведення викликали чималий ажіотаж серед Постачальників. Адже вони збільшують кількість випадків, у яких оператор авторизованого електронного майданчика повертає плату учаснику тендера, а адміністратор повертає виплату оператору авторизованого електронного майданчика. До цього Порядок передбачав повернення коштів, сплачених за участь у процедурі закупівлі, лише у разі скасування торгів або визнання їх такими, що не відбулися, до моменту розкриття тендерних пропозицій. Але, як показує практика, трапляються випадки, коли замовники відміняють процедури закупівель з незалежних від учасників причин і після розкриття пропозицій. Тоді учасники, що якісно підготували свої пропозиції, втрачають кошти, сплачені за участь в закупівлях. В таких випадках було б доречно повертати кошти. Внесені до Порядку зміни дозволять забезпечити більш справедливі та привабливі умови участі бізнесу у процедурах закупівель».
Варто зауважити, що зі стартом Prozorro почав відбуватися колосальний перерозподіл у сфері бізнесу. Раніше продавати державі могли тільки ті у кого є зв’язки та підхід до чиновників чи керівників державних підприємств. Відтепер продавати свої товари продукти чи послуги державі може кожен бажаючий і відбувається це за цілком прозорою схемою.

Кваліфікований електронний підпис накладено.
Кваліфікований електронний підпис відсутній.
Необхідно накласти кваліфікований електронний підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__