Оновлення функціоналу щодо локалізації
Час активних оновлень у системі Prozorrо триває! Зроблені технічні доопрацювання щодо “локалізованих” товарів. При закупівлі товарів, що входять до переліку “локалізації українського виробництва” замовник може зазначити в оголошенні про закупівлю відповідні поля: вимогу до відсотка локалізації або до походження товару з країни GPA.
Нагадаємо, що перелік товарів, щодо яких має бути зазначений відсоток локалізації українського виробника, вказаний у Законі України “Про публічні закупівлі”. А Постанова КМУ №861 містить заявку та калькуляцію розрахунку ступеня локалізації. Як подати заявку на локалізацію та стати переможцем торгів, дізнавайтеся у менеджерів майданчика Української універсальної біржі - https://tender.uub.com.ua/.
У 2024 році мінімальна частка українського виробництва має складати 20% собівартості товару, а у 2025 році - вже 25%. Вимоги щодо ступеня локалізації не застосовуються для товарів, вартість яких менша за 200 тис. грн. Тож замовники при закупівлі трамвайних та залізничних пасажирських вагонів, тролейбусів, генераторів, автобусів, насосів тощо вже мають можливість зазначити в електронному оголошенні про закупівлю вимоги до ступеня локалізації або країни походження.
Якщо предмет закупівлі вироблений в одній із країн ЄС, Японії, США, Кореї та інших, що входять до переліку GPA, то постачальник має обрати відповідну країну з переліку та завантажити документ, що підтверджує даний факт.
Підсумуємо: постачальник при поданні своєї пропозиції має звернути увагу на новий розділ “Створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості”. Обрати в ньому товар з переліку товарів з вимогою локалізації українського виробництва та зазначити за необхідності країну походження з підтверджуючим документом.
Тонкощам в роботі з тендерами можна навчитися зручно і доступно на https://tenderlife.com.ua/cfb/
Підписуйтесь на сторінку https://www.facebook.com/