Обгрунтування використання процедури
У зв'язку з тим, що промисловий об’єкт знаходиться у зоні (10 км зона відчуження), доступ та перебування персоналу філії ВП «Атомремонтсервіс» на ньому повинні відповідати вимогам, встановленим «Основними санітарними правилами забезпечення радіаційної безпеки України» (ОСПУ 2005), затверджених наказом МОЗ України від 02.02.2005 № 54 та «Правилами радіаційної безпеки при проведенні робіт у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення», затверджених наказом МОЗ України та МНС України від 04.04.2008 № 179/276, а саме:
? забороняється перебування персоналу та інших осіб у особистому одязі на об'єктах, що розташовані у межах I зони;
? робота у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення (ЗВ і ЗБ(О)В) дозволяється тільки за умови використання відповідних комплектів засобів індивідуального захисту (ЗІЗ);
? кожен, хто прибув до ЗВіЗБ(О)В, переодягається у спецодяг, а особистий одяг зберігає у місцях проживання або на санперепускниках, окремо від комплектів ЗІЗ. Виконання робіт в особистому одязі на території ЗВіЗБ(О)В заборонено.
З метою недопущення порушень вимог, передбачених НД, виникає потреба щодо здійснення закупівлі послуг з організації санітарно-гігієнічного обслуговування персоналу у санітарному перепускнику.
З ціллю визначення суб’єктів господарської діяльності, які надають вищевказані послуги на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, філія «ВП АРС» направила до ДАЗВ лист від 08.07.2025 № 27 4406/70-вих «Про надання переліку можливих виконавців послуги з санітарно-гігієнічного обслуговування персоналу у СП «Семиходи» (Додаток 1).
Відповідно до листа ДАЗВ від 11.07.2025 № 02-2201/2.2-25 на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення єдиним підприємством, яке здійснює господарську діяльність з надання вищевказаної послуги, є ДСП «Чорнобильська АЕС» (Додаток 2).
Філія «ВП АРС» звернулася до ДСП «Чорнобильська АЕС», як до надавача відповідних послуг, з листом від 29.10.2025 вих. № 27 7156/70-вих (Додаток 3) та отримала цінову пропозицію (калькуляцію вартості послуги в 2026 році) від 19.11.2025 вих. № 4485/01140100-2025 (Додаток 4).
На підставі вищевикладеного, закупівлю послуги з організації санітарно-гігієнічного обслуговування персоналу у санітарному перепускнику «Семиходи, вбачається за можливе здійснити без застосування відкритих торгів, відповідно до абз.4 пп.5 пункту 13 Постанови КМУ від 12.10.22 №1178, з ДСП «Чорнобильська АЕС», як з єдиним надавачем послуг.