Звернення:
За тендером : Симулятори для двох поранених
Тема:
Щодо надання гарантійного листа виробника
Зміст:
Вимагаємо вилучити з тендерної документації вимогу:
«Учасник повинен надати гарантійний лист виробника або офіційного представника з зазначенням номера ідентифікатора закупівлі, яким Учасник підтверджує можливість поставки Товару»,
або замінити її на вимогу про надання гарантійного листа від учасника щодо забезпечення поставки саме товарів ТМ EasyPractice.
Зазначаємо, що виробник товарів ТМ EasyPractice видає відповідні гарантійні листи лише одному контрагенту. Отже, встановлена вимога є дискримінаційною, необґрунтовано обмежує коло потенційних учасників та може свідчити про її формулювання під конкретного постачальника.
Наявність такої умови порушує основні принципи здійснення публічних закупівель, визначені Законом України «Про публічні закупівлі», зокрема принципи недискримінації учасників, добросовісної конкуренції, а також максимальної економії та ефективності.
Просимо внести відповідні зміни до тендерної документації.
Дата оприлюднення звернення:
25.11.2025 12:57
Вимога щодо надання гарантійного (авторизаційного) листа саме від виробника або його офіційного представника встановлена Замовником з метою підтвердження офіційного походження товару, його оригінальності, наявності на складі та можливості поставки у визначені строки, а також для гарантування належного сервісного та гарантійного обслуговування.
Гарантійний лист, наданий безпосередньо Учасником, є лише його одностороннім запевненням і не підтверджує:
статус Учасника як офіційного партнера виробника;
відсутність ризику поставки контрафактної продукції;
наявність у виробника чи офіційного представника реальних договірних зобов’язань щодо цієї закупівлі;
гарантії щодо сервісного супроводу та виконання гарантійних зобов’язань.
Таким чином, лист від самого Учасника не забезпечує для Замовника належного рівня гарантій щодо справжності та якості товару, а також його своєчасної поставки.
Водночас зазначена вимога є однаковою для всіх потенційних учасників та не містить дискримінаційних обмежень. Будь-який суб’єкт господарювання, який має можливість отримати відповідний авторизаційний лист від виробника або офіційного представника, може взяти участь у закупівлі.
Дата оприлюднення відповіді:
25.11.2025 14:36