Звернення:
За тендером : «Улаштування (монтаж) системи протипожежного захисту (системи пожежної сигналізації, системи керування евакуюванням (в частині системи оповіщення про пожежу і покажчиків напряму евакуювання) та системи блискавкозахисту в приміщеннях будівлі Монастириського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Монастириської міської ради за адресою: вул. Січових Стрільців, 2, місто Монастириська, Чортківського району, Тернопільської області» (код ДК 021:2015: 45310000-3 – Електромонтажні роботи)
Тема:
Дискримінаційна вимога
Зміст:
Шановний Замовнику.
В пункті 1 Додатку №1 до тендерної документації наявна дискримінаційна вимога:
З метою своєчасного виконання договору учасник повинен підтвердити наявність не менше 2 (двох) працівників необхідних для належного виконання умов договору. Наявність працівників підтверджується Податковим розрахунком сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за серпень 2025 року.
Звертаємо Вашу увагу на те, що кінцевий строк подання тендерних пропозицій 17.09.2025 18:00, в той час, як податковий розрахунок подають протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, тобто до 20.09.2025.
Отже взяти участь в даній закупівлі можуть лише ті учасники, що вже підготували та подали Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за серпень 2025 року.
Підтвердити наявність працівників учасники можуть не лише податковим розрахунком, а і шляхом подання копій трудових книжок / витягів з трудових книжок або копій договорів цивільно-правового характеру / трудових договорів, або копій наказів про прийняття на роботу працівників/сканкопії повідомлення про прийняття працівника на роботу, сформованого державною податковою службою.
Просимо не обмежувати право на участь у даній закупівлі, внести зміни до тендерної документації та усунути дискримінаційну вимогу, в інакшому випадку ми будемо змушені звертатись до АМКУ зі скаргою з метою захисту наших прав.
Дата оприлюднення звернення:
11.09.2025 18:53
Доброго дня. Шановний запитувачу, дякуємо за звернення. Податковий розрахунок за серпень може подаватися до 20 вересня, але не має обмежень подати звітність швидше. Тобто учасник може мати такий розрахунок до моменту завершення процедури (або в потрібний момент) та має можливість взяти участь в даній закупівлі, якщо повністю виконав вимоги податкового законодавства. Більше того, Вам відомо про зазначену вимогу починаючи з 11.09.2025 року.
Копії договорів або наказів про прийняття працівників, трудові книжки чи цивільно-правові угоди можуть підтверджувати наявність працівників, але вони не підтверджують факт фактичної виплати доходів, нарахованих податків і єдиного внеску — тобто фінансово-правову сторону, яка є важливою для державного замовника з точки зору податкового законодавства, соціальних гарантій, та контролю за витратами бюджетних коштів.
Без наявності податкового розрахунку існує ризик, що працівник формально оформлений, але фактичні виплати чи обліки можуть бути недостатніми або відсутніми.
Отже, виходячи з вищевикладеного, вимогу «підтвердити наявність не менше 2 (двох) працівників … через Податковий розрахунок за серпень 2025 року» вважаємо: обґрунтованою у світлі предмета закупівлі; такою, що не створює необґрунтованої дискримінації, оскільки дає можливість усім учасникам, які задовольняють умови — підготувати відповідні документи; прозорою, адже в тендерній документації чітко вказано, що саме потрібно, за який період, і які дані.
Тому замовник залишає в силі вказану вимогу як кваліфікаційний критерій.
Дата оприлюднення відповіді:
12.09.2025 12:10