Звернення:
За тендером : «Капітальний ремонт велосипедної доріжки по вул. Білогородська в с. Бобриця Бучанського району Київської області. Коригування (І черга)» код ДК 021:2015 – 45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь»
Тема:
Щодо органу сертифікації
Зміст:
Добрий день, Шановний замовнику! У тендерній документації наявна вимога щодо органу сертифікації ISO : виданий учаснику органом з сертифікації (далі – ОС), акредитованим у відповідності до законодавства (з дотриманням вимог до органів, які здійснюють аудит і сертифікацію систем управління); на підтвердження акредитації ОС, який видав учаснику вказаний у цій вимозі сертифікат, учасник у складі ТП повинен надати в повному обсязі чинний атестат про акредитацію, виданий відповідному ОС (Національним агентством з акредитації України (далі – НААУ), зокрема), яким засвідчується компетентність такого ОС згідно з вимогами до органів, які здійснюють аудит і сертифікацію систем управління.
У нас наявні сертифікати та звіти до них, але видані вони органом сертифікації, який НОТИФІКОВАНИЙ на сертифікації систем менеджменту та має відповідний сертифікат.
Чи буде це вважатися помилкою при поданні тендерної пропозиції?
Дата оприлюднення звернення:
28.07.2025 11:59
Шановний учаснику! Повідомляємо, що надання сертифіката ISO, виданого органом, який не акредитований НААУ, але є «нотифікованим» в іншій країні (наприклад, у державі-члені ЄС), не вважається автоматично рівнозначним виконанню вимог тендерної документації. Стаття?17 Закону України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» визначає, що акредитація, проведена НААУ, визнається обов’язковою в Україні, а визнання іноземної акредитації можливе лише за умови, що це передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Отже, надання сертифікату, який виданий органом, який не має чинної акредитації від НААУ не відповідатиме умовам тендерної.
Дата оприлюднення відповіді:
31.07.2025 15:12