Обгрунтування використання процедури
Згідно Закону України «Про систему іномовлення України» ДП «МПІУ» здійснює свою діяльність з метою захисту національних інтересів України за кордоном, формування та підтримання позитивного іміджу України у світі шляхом оперативного, об’єктивного інформування про події в Україні, офіційну внутрішню і зовнішню політику та позицію держави, діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також інформування іноземної аудиторії, в тому числі українців за кордоном, а також аудиторії, що перебуває на тимчасово окупованих територіях України та у районах здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації.
ДП «МПІУ» вживає заходів щодо поширення українського контенту шляхом здійснення супутникового мовлення, використовуючи програми з ефірним логотипом «ДІМ» та «FREEДOM».
Для здійснення своєї діяльності з мовлення вищезазначених телевізійних каналів у Підприємства є потреба здійснювати прийом та передачу відеосигналів від інших телеканалів-партнерів, власних перегонів відеоматеріалів або прямих включень, перегонів відеоматеріалів з Офісу Президента України за допомогою взаємоз’єднання обладнання Підприємства, яке розміщене на технічних площах АСТ ВКУ Концерну РРТ, з обладнанням інших замовників, з метою подальшого використання відеоматеріалів в виробництві телемарафону та інших проектів власного виробництва для наповнення цілодобового мовлення телеканалів «ДІМ» та «FREEДOM».
Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (далі - Концерн РРТ) – державний оператор телерадіомовлення, радіорелейного й супутникового зв'язку. Замовниками послуг Концерну РРТ є загальноаціональні теле- і радіокомпанії України, обласні, регіональні телерадіокомпанії, комерційні телерадіокомпанії та підприємства зв’язку.
Обладнання багатьох телевізійних каналів, а також обладнання Підприємства знаходиться на площах АСТ ВКУ Концерну РРТ та використовується для взаємоз’єднання під час передачі відеосигналів шляхом використання темного оптичного волокна та кінцевого оптичного обладнання класу бродкаст для передачі та прийому телевізійних сигналів HD SDI якості.
Оператором телекомунікацій телеканалу «ДІМ» є ТОВ «СЕС СІРІУС УКРАЇНА», з яким у Підприємства здійснено взаємоз’єднання обладнання для передачі ефірного сигналу телеканалу «ДІМ» для подальшого підйому на супутник. Обладнання Підприємства та ТОВ «СЕС СІРІУС УКРАЇНА» розташоване на площах АСТ ВКУ Концерну РРТ.
У зв’язку з надзвичайною ситуацією, спричиненою ракетним ударом 12 лютого 2025 року з боку рф, виробничі процеси студійного виробництва та прямоефірного студійного мовлення телемарафону «FREEДOM» було порушено, що призвело до неможливості здійснювати студійне ефірне мовлення марафону з власних студійних приміщень.
З метою відновлення якісного студійного виробництва підприємства виникла потреба у закупівлі послуг з технічного обслуговування та експлуатації обладнання електронних комунікаційних мереж, з метою здійснення прямоефірного студійного мовлення телемарафону «FREEДOM».
24.06.2025 року уповноваженою особою ДП «МПІУ» було опубліковано відкриті торги з особливостями на закупівлю послуги з технічного обслуговування та експлуатації обладнання електронних комунікаційних мереж: https://prozorro.gov.ua/uk/tender/UA-2025-06-24-012027-a.
02.07.2025 року відкриті торги з особливостями на закупівлю послуги з технічного обслуговування та експлуатації обладнання електронних комунікаційних мереж відмінено через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником.
Відповідно до пп. 6 п. 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених Постановою КМУ від 12 жовтня 2022р. № 1178 - придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли: відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником згідно з цими особливостями, у тому числі за лотом. При цьому предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, проект договору про закупівлю, а також вимоги до суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю, не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.
Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення надав цінову пропозицію на закупівлю послуги з технічного обслуговування та експлуатації обладнання електронних комунікаційних мереж вартістю 16 814 (шістнадцять тисяч вісімсот чотирнадцять) гривень 99 копійок, з урахуванням ПДВ.
Таким чином, керуючись пп. 6 п. 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених Постановою КМУ від 12 жовтня 2022р. № 1178, у Замовника наявні підстави для проведення закупівлі послуги з технічного обслуговування та експлуатації обладнання електронних комунікаційних мереж, без використання електронної системи закупівель, з очікуваною вартість 16 814 (шістнадцять тисяч вісімсот чотирнадцять) гривень 99 копійок, з урахуванням ПДВ.
Номер закупівлі, який не відбувся UA-2025-06-24-012027-a