Звернення:
За тендером : Котел водогрійний твердопаливний з ручним завантаженням палива Тип 1; Котел водогрійний твердопаливний з ручним завантаженням палива Тип 2
Тема:
Звернення
Зміст:
Доброго дня.
Ви просите Сертифікат відповідності який виданий згідно ДСТУ EN ISO 12100, ДСТУ EN 60204-1, ДСТУ EN 60335-2-102, ДСТУ EN 61000-3-2, ДСТУ EN 61000-6-4, НПАОП 0.00-1.81-18.
Але сертифікат відповідності видаеєтся не тільки на підставі веще зазначених ДСТУ а також на підставі ТУ або інших умов. Вимагаючи сами такий Сертифікат відповдіності ви висуваєте дискримінаційні умови та обмежуєти коло можливих участників.
Просимо прибтати цю вимогу, яка не відповідає закону України про публічні закупівлі.
Дата оприлюднення звернення:
13.07.2025 18:23
Доброго дня! У відповідь на Ваше питання повідомляємо наступне у відповідності до вимог чинного законодавства, зокрема Пунктом 28 «Особливостей» передбачено, що тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей.
Відповідно до п. 3 ч.2 ст.22 ЗУ «Про публічні закупівлі» визначено, що в тендерній документації Замовник зазначає інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою статті 5 цього Закону. Замовником на виконання вказаного оприлюднене технічне завдання Додаток 2 до тендерної документації. Хотілося б наголосити, що не вважаємо вказані Вами вимоги Додатку 2 тендерної документації дискримінаційними та такими, що порушують права потенційних Учасників, так як вони однакові для всіх. Окрім того вимога стосовно відповідності сертифікату відповідності обгрунтована тим, що стандарт ДСТУ – це державний стандарт який встановлює вимоги стосовно відповідності продукції в загальному для всіх, а відповідність стандарту ТУ – це стандарт заводу-виробника який. Вимагати відповідність стандарту ТУ в сертифікаті відповідності є дискримінаційним по відношенню до потенційних Учасників.
Також, повідомляємо Вас, що Закон не містить визначення дискримінаційних вимог тендерної документації. В юридичній практиці поняття дискримінації визначено як умисне обмеження або позбавлення прав певних юридичних та фізичних осіб.
Позиції судів щодо визначення дискримінаційності вимог:
- Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду по справі № 640/1042/19 від 29.01.2021 - «…дискримінація передбачає створення нерівних умов для конкретної особи або групи осіб серед інших»;
- Європейський суд з прав людини в рішенні суду у справі № 42184/05 «Карсон та інші проти Сполученого Королівства» від 16.03.2010 – «дискримінація - відмінність у ставленні до осіб, які перебувають в аналогічній або схожій ситуації».
- Дискримінаційні вимоги тендерної документації - такі вимоги, яким може відповідати певна обмежена кількість учасників та які суттєво обмежують участь в закупівлі зацікавлених осіб.
Зважаючи на вищевикладене, не можна стверджувати, що вимоги, встановлені нами у тендерній документації є дискримінаційними, адже вони сформовані з врахуванням Законодавства.
Дата оприлюднення відповіді:
16.07.2025 12:11