Звернення:
За тендером : Генератор бензиновий потужністю 10 кВт 1/3 фазний
Тема:
Щодо обґрунтованості технічних характеристик предмета закупівлі
Зміст:
Шановний Замовнику, дякуємо за відповідь. Разом із тим змушені висловити занепокоєння її формальною спрямованістю, яка не враховує вимоги чинних національних стандартів, що прямо стосуються предмета закупівлі.
1. Щодо відповідності ДСТУ
У Додатку 1 до Оголошення передбачено подання сертифікатів або декларації відповідності технічним регламентам. Згідно чинних вимог, декларації відповідності для електрогенераторів в Україні посилаються на:
• ДСТУ ISO 8528-5:2005 — встановлює параметри якості електроенергії (напруга, частота, стабільність);
• ДСТУ EN ISO 12100:2014 — регламентує вимоги безпеки щодо конструкції;
• ДСТУ EN 60034-1:2017 — містить обов’язкові технічні параметри синхронних генераторів, зокрема вимогу зазначати номінальну напругу, частоту, тип фази та коефіцієнт потужності (cos ?);
• ДСТУ EN 61000-6-1/6-3 — визначає граничні норми електромагнітної сумісності та допустимі рівні гармонік (THD);
• ДСТУ EN 60204-1 — регламентує вимоги до електрообладнання машин, включно з генераторними установками, зокрема, за параметрами керування та захисту.
2. Щодо вимоги зазначати коефіцієнт потужності (cos ?)
На основі положень ДСТУ EN 60034-1, п. 8.1.2 та дод. B, визначено: “Номінальні значення генераторів мають включати: напругу, частоту, коефіцієнт потужності, кількість фаз, режим підключення та клас ізоляції.”
Відсутність цих параметрів в Технічному завданні прямо суперечить принципу достатності та визначеності, встановленому ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі».
У зв’язку з викладеним просимо:
- внести зміни до Технічного завдання із зазначенням:
o кількості фаз,
o напруги за стандартом (230/400 В),
o номінального коефіцієнта потужності (cos ?) для кожного з фазних режимів,
o допустимих гармонік (THD ? 5%) та зсуву фаз (120° ± 5°);
- офіційно підтвердити тип перемикання режимів генератора (однофазний/трифазний), та як відрізняються їх номінальні параметри;
- надати відповідь виключно через електронну систему закупівель, згідно з вимогами Закону.
Заздалегідь вдячні за конструктивність та професіоналізм.
Дата оприлюднення звернення:
14.07.2025 18:25
Доброго дня, шановний Учасник, повідомляємо Вам наступне:
Пунктом 31 частини першої статті 1 Закону передбачено, що тендерна документація розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель. Відомості, які мають зазначатися замовником у тендерній документації установлені статтею 22 Закону.
При цьому замовник самостійно встановлює вимоги до учасника та предмета закупівлі, а також спосіб їх документального підтвердження, у тому числі щодо вимог, установлених у частинах п’ятій та шостій статті 23 Закону, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель та з дотриманням законодавства. Підстави для відхилення встановлені у статті 31 Закону.
Обов'язкова відповідність зазначеному Вами ISO у оголошенні про проведення спрощеної закупівлі не зазначено. Згідно "Додатку 1" до оголошення про проведення спрощеної закупівлі є необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі. Всі параметри прописані. При подачі своєї пропозиції надавайте порівняльну таблицю згідно "Додатку 1".
Дата оприлюднення відповіді:
15.07.2025 11:18