Обгрунтування використання процедури
Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
На період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням Особливостей.
Положеннями Особливостей передбачено підставу для здійснення закупівлі за підпунктом 5 пункту 13 : придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли: роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання в одному з таких випадків: відсутність конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.
Державне некомерційне підприємство «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України» (ДНП «Центр тестування»), було створено на підставі Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 03.06.2022 № 939 «Про реорганізацію державної організації «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України», шляхом зміни організаційно-правової форми Державної організації «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України», створеної згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 15.01.1999 № 7 «Про заходи щодо виконання наказу МОЗ України від 14.08.98 № 251 «Про затвердження Положення про систему ліцензійних інтегрованих іспитів фахівців з вищою освітою напрямів «Медицина» і «Фармація», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10.02.1999 за № 91/3384, шляхом її перетворення та є її правонаступником відповідно до законодавства України.
Одним зі статутних завдань підприємства є розробка і впровадження у систему підготовки здобувачів вищої освіти галузі знань «Охорона здоров’я» компонентів Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ), ліцензійних інтегрованих іспитів «Крок» та інших заходів з зовнішнього оцінювання професійної компетентності фахівців.
Відповідно до нормативно-правових актів, що регулюють питання проведення ліцензійних інтегрованих іспитів, що є нормативною формою державної атестації студентів за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я», діючих державних стандартів вищої освіти та наказів Міністерства охорони здоров’я України від 14.08.1998 № 251 «Про затвердження Положення про систему ліцензійних інтегрованих іспитів фахівців з вищою освітою напрямів «Медицина» і «Фармація», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11.09.1998 за № 563/3003, листів департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України від 28.11.2017 № 4.3-17-3690-17 та Міністерства охорони здоров’я України від 28.11.2017 р. № 08.1-30/3 1652 ДНП «Центр тестування» є єдиною організацією, яка здійснює організаційно-методичну роботу, проводить ліцензійні інтегровані іспити та надає дану послугу закладам вищої освіта України, що здійснюють підготовку здобувачів вищої освіти галузі знань «22 Охорона здоров’я».
Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 19 травня 2021 р. № 497 «Про атестацію здобувачів ступеня фахової передвищої освіти та ступенів вищої освіти на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту» атестація осіб, які здобувають ступінь фахової передвищої освіти та вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів за спеціальностями галузі знань “22 Охорона здоров’я”, здійснюється у формі кваліфікаційного іспиту відповідно до Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступенів фахової передвищої освіти та вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів за спеціальностями галузі знань “22 Охорона здоров’я”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 334.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 334 «Про затвердження Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 308 від 03.04.2019) (далі - Постанова № 334) атестація здобувачів ступенів фахової передвищої освіти та вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів за спеціальностями галузі знань “22 Охорона здоров’я” здійснюється у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ). ЄДКІ проводиться ДНП «Центр тестування», який є спеціально уповноваженою державною організацією для встановлення відповідності засвоєних здобувачами вищої освіти рівня та обсягу знань, умінь, інших компетентностей вимогам стандартів вищої освіти.
Графіки проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступенів вищої освіти магістр, бакалавр, ступеня фахової передвищої освіти та ліцензійних інтегрованих іспитів для лікарів (фармацевтів/провізорів)-інтернів галузі знань «22 Охорона здоров’я» у 2025 році, затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.08.2024р. № 1399 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24.09.2024р. №1641).
Згідно з пунктом 4 Постанови №334 кваліфікаційний іспит, крім практичного (клінічного) іспиту, проводиться Центром тестування при МОЗ, який є спеціально уповноваженим державним некомерційним підприємством для встановлення відповідності засвоєних здобувачами вищої освіти рівня та обсягу знань, умінь, інших компетентностей вимогам стандартів вищої освіти.
Наказом №01/02/85 від 01.10.2024р. ДНП «Центр тестування» затверджено графіки повторних складань єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр, бакалавр, ступеня фахової передвищої освіти та ліцензійних інтегрованих іспитів для лікарів (фармацевтів/ провізорів)-інтернів галузі знань «22 Охорона здоров’я» у 2025 році.
Наказом ДНП «Центр тестування» від 08.05.2025 № 01/02/39 «Про внесення змін до Графіка проведення повторного складання єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр галузі знань «22 Охорона здоров'я» у 2025 році» затверджено зміни до Графіка проведення повторного складання єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр галузі знань «22 Охорона здоров'я» у 2025 році».
Отже, Державне некомерційне підприємство «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України» (ДНП «Центр тестування») є єдиним можливим надавачем послуг , що становлять предмет закупівлі.
З огляду на зазначене, а також на необхідність забезпечити потребу замовника у послузі, наявні підстави здійснити Закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу відповідно до абзацу 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей. А саме, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання через відсутність конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.
За результатами закупівлі, здійсненої відповідно до підпункту 5 пункту 13 Особливостей. , замовники оприлюднюють в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3-8 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону.
Разом із звітом про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, оприлюднює в електронній системі закупівель договір про закупівлю та додатки до нього, а також обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до цього пункту.
Перелік документів, якими підтверджується наявність підстави для здійснення закупівлі відповідно до абзацу 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей (документальне підтвердження) :
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 334 «Про затвердження Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» (із змінами);
2. Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 15.01.1999 № 7 «Про заходи щодо виконання наказу МОЗ України від 14.08.98 № 251 «Про затвердження Положення про систему ліцензійних інтегрованих іспитів фахівців з вищою освітою напрямів «Медицина» і «Фармація»;
3. Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 14.08.1998 № 251 «Про затвердження Положення про систему ліцензійних інтегрованих іспитів фахівців з вищою освітою напрямів «Медицина» і «Фармація», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11.09.1998 за № 563/3003;
4. Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 31.01.2005 № 53 «Про затвердження Положення про організацію та порядок проведення державної атестації студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах III–IV рівнів акредитації за напрямком підготовки «Медицина» (із змінами);
5. Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 03.06.2022 № 939 «Про реорганізацію державної організації «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України»;
6. Наказ Міністерства охорони здоров’я України 08 серпня 2024 року № 1399 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24 вересня 2024 року № 1641) Графік проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавр галузі знань «22 Охорона здоров’я» у 2025 році;
7. Лист департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України від 28.11.2017 № 4.3-17-3690-17;
8. Лист Міністерства охорони здоров’я України від 28.11.2017 р. № 08.1-30/31652;
9. Постанова Кабінету міністрів України від 19 травня 2021 р. № 497 «Про атестацію здобувачів ступеня фахової передвищої освіти та ступенів вищої освіти на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту».
10. Лист ДНП Центр тестування №1541/01-12 від 31.12.2024р. з обґрунтуванням, що він є єдиним надавачем послуг.
11. Наказ ДНП «Центр тестування» №01/02/85 від 01.10.2024р. «Про затвердження графіків повторних складань єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр, бакалавр, ступеня фахової передвищої освіти та ліцензійних інтегрованих іспитів для лікарів (фармацевтів/ провізорів)-інтернів галузі знань «22 Охорона здоров’я» у 2025 році».
12. Наказ ДНП «Центр тестування» від 08.05.2025 № 01/02/39 «Про внесення змін до Графіка проведення повторного складання єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр галузі знань «22 Охорона здоров'я» у 2025 році».