Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі
Дата закінчення моніторингу: 29 липня 2025 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VIII (далі – Закон) та Особливостям здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 (в редакції станом на дату проведення торгів) (далі – Постанова № 1178, Особливості); дотримання замовником вимог Закону та Постанови № 1178 під час розгляду тендерних пропозицій учасників; своєчасності надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель ПОЛТАВСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНОГО МУЗЕЮ І.КОТЛЯРЕВСЬКОГО (далі – замовник) UA-P-2025-07-08-010586-a на 2025 рік; тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи замовника від 08.07.2025 № 2; тендерну пропозицію учасника ФОП «ГОЛОТА ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ» (далі – учасник); протокольне рішення уповноваженої особи замовника від 16.07.2025 № 3; відповідь замовника на запит органу державного фінансового контролю, оприлюднену 24.07.2025 в електронній системі закупівель.
Моніторингом питання дотримання замовником вимог Закону та Постанови № 1178 під час розгляду тендерної пропозиції встановлено порушення замовником чинного законодавства, а саме:
- абзацу 1 пункту 43 Особливостей в частині не надання вимоги про усунення невідповідностей;
- абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Постанови № 1178 в частині невідхилення тендерної пропозиції учасника, як такої, що не відповідає умовам технічної специфікації.
Так, вимогою пункту 1.3. Додатку 1 тендерної документації замовника встановлено, що «на підтвердження наявності в учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід надання послуг учасник має надати довідку за формою 3. При цьому формою 3 Додатку 1 визначено 1. «* документи, передбачені законодавством, та які підтверджують наявність правовідносин учасника з відповідними працівниками (трудові книжки, наказ про призначення на посаду, наказ про сумісництво (за наявності), трудовий договір, штатний розпис тощо)» та 2. «** документи, що підтверджують наявність відповідної кваліфікації працівників для виконання певного виду робіт / надання послуг / поставки товарів за предметом закупівлі (дипломи, сертифікати, свідоцтва, посвідчення, протоколи перевірки знань тощо)».
Однак відомості веб-порталу Уповноваженого органу з питань закупівель свідчать, що учасником надано заповнену форму 3 (файл: Форма 3 підписаний.pdf) без зазначення у ній відповідної інформації, як це вимагалось тендерною документацією замовника.
Також, вимогою підпункту 2 пункту 4 Додатку 1 до тендерної документації встановлено, що «учасник підтверджує відсутність підстав, визначених підпунктом 2 пункту 45 Особливостей, шляхом надання у складі тендерної пропозиції: довідки в довільній форми про відсутність фактів невиконання своїх зобов’язань за раніше укладеним договором про закупівлю із замовником, що призвело до його дострокового розірвання протягом трьох років до дати оголошення про проведення відкритих торгів, і застосування санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків.».
При цьому, як свідчать відомості веб-порталу Уповноваженого органу з питань закупівель учасником ФОП «ГОЛОТА ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ» не було надано відповідної довідки, отже тендерна пропозиція учасника не відповідає вимогам тендерної документації замовника.
Абзацом 1 пункту 43 Особливостей встановлено, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.
Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції).
При цьому, замовником не надано вимоги про усунення невідповідностей учаснику ФОП «ГОЛОТА ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ».
З метою підтвердження або спростування встановленого порушення, органом державного фінансового контролю в ході моніторингу 21.07.2025 через електронну систему закупівель надано відповідний запит Замовнику.
Замовником 24.05.2025 в електронній системі закупівель надано відповідь:
«4. Замовником переглянуто повторно документацію Учасника (на момент проведення моніторингу - «Переможця»), і дійсно допущені помилки при виборі. Дані помилки не можливо вже виправити, і в подальшому буде скасовано Закупівлю.», яка не спростовує вказаного порушення.
Отже, тендерна пропозиція учасника не відповідає вимогам тендерної документації замовника, чим порушено вимоги абзацу 1 пункту 43 Особливостей.
Моніторингом питання дотримання замовником вимог Закону та Постанови № 1178 під час розгляду тендерної пропозиції учасника встановлено порушення замовником абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Постанови № 1178 в частині невідхилення тендерної пропозиції учасника, як такої, що не відповідає умовам технічної специфікації.
Так, встановлено, що відповідно пункту 2 «Документи, що підтверджують відповідність умовам технічного завдання» Додатку 1 до тендерної документації замовника визначено: «Документи, які учасник повинен надати для підтвердження відповідності тендерної пропозиції технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам предмета закупівлі. Учасник у складі тендерної пропозиції надає підписане технічне завдання за формою, викладеною в додатку 1.1 до тендерної документації.».
В порушення вищевказаної вимоги пункту 2 Додатку 1 учасником ФОП «ГОЛОТА ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ» не надано підписаного технічного завдання за формою, викладеною в Додатку 1.1 до тендерної документації.
Відповідно до абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Постанови № 1178 замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей, що ним не забезпечено.
Таким чином, замовником на порушення абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Постанови № 1178 не відхилено тендерну пропозицію учасника, як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації.
Натомість, учасника ФОП «ГОЛОТА ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ» визнано переможцем процедури закупівлі та оприлюднено повідомлення про намір укласти договір.
Відомості веб-порталу Уповноваженого органу з питань закупівель свідчать, що станом на дату завершення моніторингу процедура закупівлі відмінена, чим усунуто порушення, встановлені в ході моніторингу.