Звернення:
За тендером : ноші м’які, ноші жорсткі, манекен для відпрацювання навичок надання розширеної невідкладної допомоги при травмах, ремені для дошки для іммобілізації хребта, тренажер для проведення серцево-легеневої реанімації, тренажер зовнішнього автоматичного дефібрилятора, фіксатор голови для дошки для іммобілізації, шина для кінцівок (типу UNO Emergency Splint), рації, дозиметр індивідуальний (накопичувач дози), компас, курвіметр, протактор, прилад радіаційної розвідки і дозиметричного контролю, прилад хімічної розвідки ВПХР, аптечка стандартна індивідуальна, аптечний тактичний рюкзак бойового медика, бронежилет (плитоноска), гвинтівка пневматична, загальновійськовий захисний комплект (плащ, панчохи), карабіни, карімат (килимок), каска / шолом балістичний, легкий хімічний захисний костюм, магазин калібру 5,56?45, наколінники тактичні, налокітники тактичні, наплічник (рюкзак) тактичний (25-40 л), окуляри тактичні з чохлом, патрон для респіратора, протигаз фільтрувальний ГП-7, ремінно-поясна система, респіратор (різних видів), рукавички тактичні, стропи евакуаційні, термоковдра (типу накидка рятувальна), гідратор для рюкзака, набір моделей ран та ушкоджень, макети протипіхотних мін, бинт гемостатичний або його імітація, бинт еластичний (різні розміри та види), повітроводна трубка «рот у рот», пов’язка оклюзійна (наліпка), джгут типу SWAT, засіб перев’язувальний гемостатичний, тренувальний, комір шийний іммобілізаційний, мала піхотна лопата, мала саперна лопата, маска медична, мішок ручної вентиляції легень (типу Амбу), ножиці атравматичні для розрізання одягу, пов’язки тиснучі (бандажі) різних моделей, пристрій для закриття ран, пульсоксиметр напалечний портативний, стетофонендоскоп, турнікет, турнікет для з’єднувальних ділянок тіла різних моделей, щиток для очей захисний, щуп саперний
Тема:
Щодо засобів індивідуального захисту сумнівної якості та походження
Зміст:
Повідомляємо Вам, що за період 2014-2024 рр. державними підприємствами, установами та організаціями було проведено безліч тендерів та електронних закупівель засобів індивідуального захисту органів дихання (ЗІЗОД), а саме - протигазів ГП-5 (ІЗОД-1), ГП-7 (ІЗОД-2), ГП-9 (ІЗОД-3), ПШ, ППМ-88, МАГ, УЗС БРИЗ, УЗС ИЗОД та інших. При цьому постачальники надавали Сертифікати відповідності, в якості підтвердження сертифікації даної продукції в Україні. Виробниками такої продукції в даних Сертифікатах фігурують деякі підприємства - резиденти України.
Водночас повідомляємо Вас, що в даний час технічні умови на цивільний протигаз ГП-7 – ТУ Г-10-1103-82 - належать Міністерству Оборони рф, так як протигаз ГП-7 був розроблений за завданням Міністерства Оборони СРСР в провідних НДІ і НВО зокрема Науково-дослідному інституті гумової промисловості (нині НІІЕМ) і ЕНПО «Неорганика». Право на виробництво цивільних протигазів ГП-7 мають заводи АТ «Тамбовмаш», АТ «Сорбент» і АТ «ЕХМЗ ім. Н.Д. Зелінського», АТ «АРТИ-Завод» – підприємства рашиської федерації. Згідно інформації, яка розміщена на офіційному сайті одного із виробників (https://www.tambovmash.ru/info/counterfeit/), протигази марки ГП-7 та його модифікації, у відповідності до військового стандарту рф ГОСТ РВ №15.002-2000, є продуктом військового призначення, проходять приймання за якістю Військовим представництвом міністерства оборони рашиської федерації (ВП МО рф) та ЗАБОРОНЕНІ ДО ВІЛЬНОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ компаніями-посередниками без відповідного погодження із органами виконавчої влади рашиської федерації(Директива №566/2/6598 Управління військ РХБЗ МО рф), а також без погодження з територіальним органом Цивільної оборони і надзвичайних ситуацій (ФЗ № 28 від 12.02.98) та більш того вимагає наявність спеціальної ліцензії Федеральної служби з технічного та експортного контролю рф.
Водночас, відповідно до українського законодавства для імпорту на митну територію України зазначених протигазів, необхідно отримати не тільки погодження органів виконавчої влади рф (Міністерства оборони рф), але й отримати дозвіл на ввезення від Державної служби експортного контролю України. Згідно позиції Державної служби експортного контролю України протигази типу ГП-7 (ІЗОД-2), ГП-9 (ІЗОД-3), ППМ-88, МАГ, УЗС БРИЗ, УЗС ИЗОД відносяться до товарів військового призначення, які в установленому порядку допущені до цивільного використання. Окрім цього, доводимо до Вашого відома, що протягом останніх років на українському ринку присутня велика кількість юридичних осіб (підприємств, організацій, фізичних осіб підприємців) діяльність яких спрямована на реалізацію фальсифікованих ЗІЗОД, в.т.ч. протигазів ГП-7 та його модифікацій. Основні способи фальсифікації: перефарбування та перемаркування старих фільтруючих коробок від протигазів, які були «зняті зі зберігання» та ВІДСЛУЖИЛИ ВСТАНОВЛЕНИЙ ТЕРМІН зберігання, а також використання лицевих частин (масок), списаних на утилізацію виробів з «перебитими» клеймами та підробка документів щодо якості та походження даних ЗІЗОД тощо. Прийміть до уваги, що сорбент (активоване вугілля), який знаходиться у фільтруючо-поглинальній коробці (ФПК), під впливом зовнішніх факторів, після закінчення встановленого виробником терміну зберігання втрачає свої захисні властивості, незалежно від того, чи використовували ФПК, чи ні. В Україні немає ЖОДНОГО РЕАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА яке б мало повний замкнений цикл виготовлення ЗІЗОД, а саме, займалося б литтям гуми для виготовлення протигазових масок, виробляло б фільтруючі коробки до протигазів та володіло технологією по створенню абсорбуючих компонентів до фільтрів протигазових. Відтак, українські підприємства, які позиціонують себе виробниками протигазів типу ГП-5 (ІЗОД-1), ГП-7 (ІЗОД-2), ГП-9 (ІЗОД-3), ПШ, ППМ-88, МАГ, УЗС БРИЗ, УЗС ИЗОД, не маючи відповідних технологій, не можуть здійснювати повного циклу виробництва, а лише так звану вузлову зборку з комплектуючих сумнівної якості та походження, або ж завезених незаконним шляхом з рашиської федерації, держави-агресора.
Звертаємо Вашу увагу, що використання фальсифікованих виробів за призначенням у разі застосування зброї масового знищення проти України в теперішній час в умовах воєнного стану або у разі виникнення надзвичайної ситуації може призвести до трагічних наслідків, з численними людськими жертвами. Підсумовуючи все вище сказане, просимо Вас не допустити закупівлю засобів індивідуального захисту сумнівної якості та походження!
Дата оприлюднення звернення:
09.07.2025 12:39
Шановний учасник!
У зв’язку з виявленими порушеннями на цьому етапі Закупівлі, які неможливо усунути чи виправити, було прийнято рішення про відміну процедуру закупівлі – відкриті торги.
Дякуємо за запитання.
Дата оприлюднення відповіді:
11.07.2025 13:06