Звернення:
За тендером : ДК 021:2015:45260000-7 — Покрівельні роботи та інші спеціалізовані будівельні роботи - «Планове часткове відновлення елементів покрівлі передньої частини головного корпусу А-2 (поліклініки) за адресою: вул. Свободи, 13, м. П'ятихатки, Кам'янський р-н, Дніпропетровська обл., 52100 "
Тема:
Гарантійний термін на виконані роботи – не менше 2 років.
Зміст:
Просимо внести зміни у технічне завдання , а саме виправити умову "Гарантійний термін на виконані роботи – не менше 2 років.", оскільки предметом закупівлі є послуги , а не роботи.
Дата оприлюднення звернення:
10.07.2025 20:28
Шановний учасник, дякуємо за звернення. Вважаємо за потрібно надати певні роз’яснення з приводу законодавчих визначень понять щодо закупувлі та її складових частин.
«Поточний ремонт» у контексті публічних закупівель вважається та відноситься до послуг. Це визначено у пункті 21 частини 1 статті 1 "Про публічні закупівлі".
У відповідності до офіційних роз’яснень Державного комітету України з будівництва та архітектури, за своїм поняттям «Поточний ремонт» – це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій і інженерного обладнання.
В свою чергу, гарантійний строк/термін на результати робіт (у складі послуги з поточного ремонту), згідно з положеннями чинного законодавства, визначається в договорі. У даному випадку, так як процедура закупівлі передує укладанню відповідного договору – дана умова висунута у тендерній документації/її додатках і стосується саме результату – проведеного комплексу ремонтно-будівельних робіт у складі послуги.
Окрім встановлення вимог до учасників, які прямо передбачені законодавством, замовник також має право встановлювати й інші вимоги/умови, які замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
У відповідності до ч. 3. ст. 857 Цивільного кодексу України (ЦКУ) - результат роботи в межах розумного строку має бути придатним для використання відповідно до договору підряду або для звичайного використання роботи такого характеру. В свою чергу ч. 1 ст. 858 ЦКУ передбачена відповідальність підрядника за неналежну якість роботи. Так, якщо робота виконана підрядником з відступами від умов договору підряду, які погіршили роботу, або з іншими недоліками, які роблять її непридатною для використання відповідно до договору або для звичайного використання роботи такого характеру, замовник має право, якщо інше не встановлено договором або законом, за своїм вибором вимагати від підрядника безоплатного усунення недоліків у роботі в розумний строк.
Замовник вбачає необхідністю передбачити всі ризики та наслідки, які можуть виникнути після виконання договору. З огляду на зазначене вважає дану умову щодо гарантії на виконані роботи у складі послуги – необхідністю. Дана умова не порушує чинного законодавства, а навпаки передбачає деякі законодавчі моменти.
Замовник дотримується основних принципів здійснення публічних закупівель, зокрема принципу недискримінації учасників та рівного ставлення до них.
Питання вважаємо вичерпним, а умову правомочною.
Дата оприлюднення відповіді:
11.07.2025 14:37