Звернення:
За тендером : ДК 021:2015: 33190000-8: Медичне обладнання та вироби медичного призначення різні (Комплект обладнання для створення центрів ядерної медицини)
Тема:
Щодо п.3.1. Додатку 5
Зміст:
Шановний Замовник, відповідно до пункту 3.1. Додатку 5 до тендерної документації Учасник повинен надати Документ, в якому мають бути зазначені українською мовою та транслітерацією латиницею імена, прізвища, по батькові (за наявності) та дати народження кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб - виробників товару, та його складових та/або його комплектуючих, які зазначені в таблиці 2 додатку 1 до тендерної документації.
Однак, не всі юридичні особи мають кінцевих бенефіціарних власників. Наприклад, публічні компанії, акції яких представлені на біржі, не мають КБФ (по суті власниками є широке коло акціонерів , часто тисячі або десятки тисяч осіб – власники акцій).
В такому разі просимо роз’яснити, який документ на виконання цього пункту ТД повинен надати Учасник, якщо юридична особа – виробник товару не має кінцевого бенефіціарного власника?
Дата оприлюднення звернення:
08.07.2025 12:20
Шановний учаснику, дякуємо за зацікавленість у закупівельних процедурах ДП "Медзакупівлі України". На виконання пункту 3.1. Додатку 5 тендерної документації учасник процедури закупівлі має надати документ з інформацією про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб - виробників товару, та його складових та/або його комплектуючих, які зазначені в таблиці 2 додатку 1 до тендерної документації.
Інформація про кінцевих бенефіціарних власників має бути надана як це визначено у?Статті 3(6)?Директиви Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2015/849 від 20 травня 2015 року (далі – Директива).
Відповідно до статті 3 (6) Директиви «бенефіціарний власник» означає будь-яку фізичну особу (осіб), яка є кінцевим власником або контролером клієнта та/або фізичної особи (осіб), від імені якої здійснюється операція або діяльність, і включає принаймні:
(a) у випадку корпоративних юридичних осіб:
(i) фізичну особу (осіб), якій належить кінцеве право власності на юридичну особу або яка здійснює контроль за юридичною особою шляхом прямого або опосередкованого володіння на праві власності достатнім відсотком акцій, прав голосу або частки в капіталі цієї юридичної особи, включаючи цінні папери на пред’явника, або шляхом контролю за допомогою інших засобів, відмінних від компанії, зареєстрованої на регульованому ринку, що підпадає під вимоги щодо розкриття інформації згідно з правом Союзу або еквівалентними міжнародними стандартами, які забезпечують належну прозорість інформації про власників.
Якщо фізична особа володіє пакетом акцій у розмірі 25% плюс одна акція або часткою в розмірі більше 25% в капіталі клієнта, це є показником прямого володіння на праві власності. Якщо корпоративна юридична особа, що перебуває під контролем фізичної особи (осіб), або кілька корпоративних юридичних осіб, що перебувають під контролем тієї самої фізичної особи (осіб), володіють пакетом акцій у розмірі 25% плюс одна акція або часткою в розмірі більше 25% в капіталі клієнта, це є показником опосередкованого володіння на праві власності. Це не обмежує право держав-членів визначити менший відсоток як показник володіння на праві власності або контролю. Контроль за допомогою інших засобів може бути визначений, між іншим, відповідно до критеріїв у статті 22(1)-(5) Директиви Європейського Парламенту і Ради 2013/34/ЄС?(-11);
(ii) фізичну особу (осіб), яка обіймає вищу керівну посаду, якщо після вичерпання всіх можливих засобів і за умови відсутності підстав для підозри жодна особа відповідно до пункту (і) не ідентифікована, або якщо існує будь-який сумнів щодо того, що ідентифікована особа (особи) є бенефіціарним власником (власниками); зобов’язані особи повинні вести облік дій, вчинених для ідентифікації бенефіціарних власників відповідно до пункту (і) та цього пункту;
(b) у випадку трастів, усі такі особи:
(i) засновник(и);
(ii) довірчий власник(и);
(iii) піклувальник(и), за наявності;
(iv) бенефіціари або, якщо осіб, що отримують вигоду від правового утворення або юридичної особи ще не встановлено, група осіб, в чиїх інтересах передусім створено або функціонує таке правове утворення або юридична особа;
(v) будь-яка інша фізична особа, яка здійснює кінцевий контроль над трастом шляхом прямого або опосередкованого володіння на праві власності або в інший спосіб;
(c) у випадку таких юридичних осіб як фонди та правових утворень, подібних до трастів, фізична особа(и), що виконує функції, еквівалентні або схожі до тих, що зазначені в пункті (b).
Дата оприлюднення відповіді:
10.07.2025 16:34