Звернення:
За тендером : Набір для екстракції та очищення загальних нуклеїнових кислот, Набір для виявлення Хламідіозу, Код ДК 021:2015 – 33120000-7 Системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання
Тема:
Дискримінаційні вимоги
Зміст:
Шановник Замовнику! Чому ви повторно оголосили тендер з таким ж характеристиками як у закупівліUA-2025-06-03-012704-a(яка знаходиться на стадії кваліфікації з 12.06.2025 по цей день, що Є ПОРУШЕННЯМ У СФЕРІ ЗАКУПІВЕЛЬ І ТЯГНЕ ЗА СОБОЮ АДМІНІСТРАТИВНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У ВИГЛЯДУ ШТРАФУ, а саме: Штраф може становити від 25500 до 51000 гривень (КУпАП). ), а потім змінили/прописали технічні характеристики під конкретного учасника, який теж є учасником закупівлі UA-2025-06-03-012704-a, але не пройшов ціновий критерій!
Ви свідомо порушуєте ст.5 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме:Стаття 5. Принципи здійснення публічних закупівель та недискримінація учасників
1. Закупівлі здійснюються за такими принципами:
1) добросовісна конкуренція серед учасників;
2) максимальна економія, ефективність та пропорційність;
3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них;
5) об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;
6) запобігання корупційним діям і зловживанням.
п.4 ст.5 Закону:Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Ваші дії підпадають під термін ДИСКРИМІНАЦІЯ! Це ситуація, коли замовник, формуючи тендерну документацію, висуває вимоги, яким можуть відповідати лише певні учасники, тим самим звужуючи коло потенційних претендентів.
Закон про публічні закупівлі чітко вказує на заборону дискримінації учасників торгів. Замовники повинні забезпечувати рівний доступ до участі в закупівлях для всіх, хто відповідає кваліфікаційним критеріям.
Замовник не може вимагати від учасників певного складу набору у відкритих торгах, якщо це не є обґрунтованим та не сприяє рівній конкуренції.
Ви, як Замовник, прописали конкретний склад набору, проте будь-які вимоги до складу набору повинні бути обґрунтованими та необхідними для виконання предмету закупівлі. Якщо така прив'язка не є обґрунтованою, вона може розглядатися як дискримінаційна. Обґрунтування саме такого складу – відсутнє.
Поясніть чому Ви оголошуєте знову той самий тендер, і прописали ТЗ під конкретного учасника. Просимо обґрунтувати Ваше свідоме порушення Законодавства України та внести відповідні зміни, у встановлені законом терміни, в технічну документацію, щоб були створені рівні умови для всіх учасників закупівельного процесу!
В іншому випадку, ми будемо змушені звернутися до відповідних контролюючих органів для перевірки Ваших службових дій!
Дата оприлюднення звернення:
08.07.2025 13:11
Розглянувши Ваш запит інформуємо про наступне. Повторне оголошення процедури закупівлі за тим самим предметом закупівлі не заборонено законодавством. Закупівля здійснюється Замовником відповідно до потреби. При цьому, обов’язку здійснювати обґрунтування потреби в придбанні у відкритому доступі законодавством також не передбачено. Відносно твердження щодо адміністративної відповідальності повідомляємо, що вказане не відповідає дійсності, адже Вами висловлюється суб’єктивна думка щодо причин кваліфікації з 12.06.2025 по цей день. Повідомляємо про наявність об’єктивних, обґрунтованих причин неможливості здійснення будь-яких дій Замовником відносно попереднього тендеру.
Як вірно зазначено у Вашому запиті Замовником було повторно оголошено тендер за предметом закупівлі з такими ж характеристиками, тому незрозуміло чому маючи можливість прийняти участь в минулому тендері наразі з’явилися перешкоди для участі в триваючому, адже як зазначено Вами предмет закупівлі має такі ж характеристики, що спростовує Вашу ж помилкову думку відносно дискримінаційності вимог.
Крім цього, повідомляємо що Замовник здійснює придбання товару у відповідній комплектації чи складі відповідно до власних потреб та не зобов’язаний адаптувати вимоги під конкретного учасника.
Слід зазначити, що окрім принципів здійснення закупівель Вами не вказано які саме норми законодавства порушено Замовником. Не зазначення конкретних вимог чинного законодавства лише підтверджує факт відсутності таких порушень при здійсненні закупівель.
Одночасно з цим, Вами не конкретизовано які саме вимоги Ви вважаєте дискримінаційними (технічне завдання чи документальне підтвердження відповідності товару технічному завданню).
Підсумовуючи, зазначаємо, що Замовник діє виключно в межах чинного законодавства та відповідно для потреби Замовника, не маючи наміру адаптації вимог тендерної документації під конкретного учасника. При цьому зазначаємо, що Ваш запит містить ознаки тиску на Замовника, що є неприпустимим фактом.
Дата оприлюднення відповіді:
10.07.2025 13:13