Звернення:
За тендером : Обстеження та оцінка будівель і споруд з оцінкою технічного стану
за кодом ДК 021:2015: 71310000-4 Консультаційні послуги у галузях інженерії та будівництва
Тема:
Дискримінаційні вимоги до учасників
Зміст:
Замовник вимагає надати безліч сертифікатів відповідності, які жодного відношення не мають до робіт/ надання послуг. Також вимога надати сертифікати СС3 на інженерів-проектувальників - не відповідає роботам. Звертаємо увагу, що закупівля стосується саме обстеження та складання експертних звіт з обстеження, а не проєктування, тому вимога сертифікатів інженерів-проєктувальник - є дискримінаційною. Якщо Замовник має на меті протягнути свого учасника чим вступити у корупційну змову, то достатнього укласти прямий договір з таким учасником, сума для цього дозволяє.
Вимагаємо прибрати всі дискримінаційні вимоги і дозволити приймати участь розширеному колу учасників.
Дата оприлюднення звернення:
07.07.2025 11:30
Шановний Учаснику!
Тендерну документацію розроблено відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування». Відповідно до ст. 22 та ст. 23 Закону «Про публічні закупівлі», Тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації, в тому числі і щодо інформації про маркування, протоколи випробувань або сертифікати, що підтверджують відповідність предмета закупівлі встановленим замовником вимогам. Замовник може вимагати від учасників підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми технічними, якісними іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації. З метою ефективного та якісного виконання послуг Замовник зазначив вимогу щодо надання певних сертифікатів, які вважає, що Сертифікат відповідності це документ, який підтверджує відповідність систем управління та якості послуг/робіт/товарів підприємства державним або міжнародним стандартам. Для Замовника наявність сертифікату ISO в Учасника є одним зі способів підтвердження якості постачання товарів, виконання послуг/робіт.
Таким чином, наявність в тендерній документації сертифікатів ДСТУ передбачено чинним законодавством України та не є дискримінаційною вимогою у сфері публічних закупівель, так як всі зацікавлені особи можуть отримати їх, які видаються уповноваженими організаціями.
Жоден суб'єкт господарювання не обмежений в можливості та праві отримати відповідні сертифікати та має можливість пройти добровільну сертифікацію. Те що вимога наявності сертифікату ІSO являється законною та не дискримінаційною, підтверджено в рішеннях АМКУ: Рішення від 27.12.2019 № 19422, Рішення від 23.12.2019 №19167, Рішення від 11.12.2019 №18408, Рішення № 17147-р/пк-пз від 21.11.2019, Рішення № 4545-р/пк-пз від 15.04.2019, Рішення №17326-р/пк-пз від 15.09.2020.
Щодо сертифікатів СС3 , хочемо зауважити, що такий документ Замовником вимагається відповідно до вимог тендерної документації, з метою підтвердження одного із кваліфікаційних критеріїв , передбачених ст.16 ЗУ «Про публічні закупівлі», а саме - наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.
Отже, враховуючи зазначене. Замовник не має підстав для задоволення Вашої вимоги. Дякуємо за звернення.
Дата оприлюднення відповіді:
09.07.2025 11:27