Звернення:
За тендером : Послуги з технічного обслуговування та ремонту компресорних установок, та допоміжного обладнання компресорів компанії виробника DALGAKIRAN KOMPRESOR SAN. VE TIC.LTD.STI
Тема:
стосовно некоректних вимог тендерної документації
Зміст:
Шановний Замовник! Звертаємо Вашу увагу на те, що вимога встановлена в п.5.2.3 Додатку 4 тендерної документації, а саме: " Учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати: 5.2.3 скановану копію сертифіката, чинного на дату розкриття тендерної пропозицій та виданого на ім’я Учасника органом сертифікації (або органом з оцінки відповідності), про відповідність компресорного масла вимогам ГОСТ 1861-73 п. 2.2 за показниками 3, 5 – 9, 12" - є некоректною, так як по-перше, ГОСТ 1861-73 стосується масел К-12, К-19, які застосовуються в поршневих компресорах, а предметом закупівлі є роботи пов'язані з гвинтовими компресорами та супутнім обладнанням до них; по-друге - з 1 січня 2019 року переважна більшість міждержавних стандартів (ГОСТ), розроблених до 1992 року, втратили чинність в Україні, а з 01.01.2022 року продовження дії ГОСТ в Україні є неможливим, так як вони фактично є регуляторними актами вже неіснуючої держави і суперечать нововведенням, запровадженим у сфері технічного регулювання України та зобов’язанням України щодо реформування сфери технічної стандартизації передбаченими Угодою СОТ та Угодою про асоціацію із ЄС. Тому просимо внести зміни в тендерну документацію, і замінити вимогу п. 5.2.3 про надання сертифікату про відповідність масла вимогам ГОСТ на "надання учасником сертифікату відповідності компресорного масла або оригінал декларації про відповідність, яка складена відповідно до вимог ДСТУ ISO/IES 17050-1:2006 ", що буде відповідати діючим нормам законодавства.
Також хочемо зазначити стосовно п. 5.2.4 Додатку 4 тендерної документації "Учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати:5.2.4 скановану копію сертифіката, чинного на дату розкриття тендерної пропозицій та виданого на ім’я Учасника органом сертифікації (або органом з оцінки відповідності), про відповідності всіх запчастини, які будуть використовуватись у процесі надання послуг. Запчастини повинні відповідати вимогам ДСТУ EN 1822-1:2019 п.6.1, 6.2, ДСТУ ISO 1307:2009 р. 6, 8.", що в Україні обов'язкова сертифікація продукції була скасована з 1 січня 2018 року. Натомість, діє система технічних регламентів, яка вимагає обов'язкового підтвердження відповідності деяких видів продукції певним вимогам. Це означає, що виробники повинні дотримуватись вимог відповідних технічних регламентів та отримувати декларацію про відповідність, а не сертифікат у рамках державної системи. Відповідно Замовник може вимагати або сертифікат якості або декларацію про відповідність ( в залежності від того на який вид продукції вимагається документ).
Просимо внести відповідні зміни до тендерної документації, які будуть відповідати вимогам чинного законодавства, в іншому випадку ми будемо вимушені звернутись до Антимонопольного комітету України для вирішення даної ситуації.
Дата оприлюднення звернення:
08.07.2025 10:15