Звернення:
За тендером : Капітальний ремонт. Монтаж системи автоматичної пожежної сигналізації, оповіщення людей про пожежу та передавання тривожних сповіщень у Опорному закладі « Кролевецький ліцей № 3» Кролевецької міської ради за адресою: Сумська область, м. Кролевець, вул. Рушникова, буд. 36
Тема:
Акт огляду
Зміст:
Шановнмй Замовнику!
Поясніть, будь ласка, чому потрібно провести огляд саме в період уточнень, а не до кінцевої дати подання пропозицій? Чим дані строки регламентовані? Дана вимога є дискримінаційною та такою, що порушує чинне законодавство у сфері публічних закупівель, а саме відповідно до ст 5 Закону України "Про публічні закупівлі" порушує принципи здійснення публічних закупівель та недискримінації учасників, а також значно обмежує кількість потенційних Учасників, адже участь у такій закупівлі можуть прийняти лише ті Учасники, які здійснили огляд заздалегідь. Також додатково повідомляємо, що вимога тендерної документації щодо обов’язкового обстеження об’єкту учасником в період уточнення з підписанням акту огляду, була визнана як дискримінаційною рішеннями АКМУ , а саме: 1. рішення від 13.12.2019 №18550. 2. рішення від 13.05.2020 №9264. 3. рішення від 29.05.2020 №10669. Взагалі, вимога щодо огляду є незаконною та дискримінаційною. Замовник порушує право учасника на конфіденційність інформації, також дана вимога несе у собі корупційні ризики, адже для участі у тендері необхідно отримати акт з підписом керівника замовника та керівника учасника, який подає у складі пропозиції. Зазначена вимога порушує право Учасників та наступні принципи закупівель – максимальна економія та ефективність, запобігання корупційним діям та добросовісна конкуренція серед учасників. Адже після огляду об’єкту інформація про те, які учасники будуть брати участь у закупівлі стає неконфіденційною. Встановлення Замовником дискримінаційної вимоги щодо надання акту огляду об’єкту є необгрунтованою та такою, що суперечить вимогам Закону. Адже за таких умов, з підстав, незалежних від суб’єкта господарювання, Замовник може не підписати акт огляду, а також не узгодити з Учасником дату та час виїзду на об’єкт, що в подальшому може стати з незалежних від Учасника торгів підстав причиною відхилення такої Пропозиції, що є дискримінаційним по відношенню до суб’єктів господарювання. Ця вимога направлена саме на те, щоб Виконавці понесли максимум збитків. Адже з ще не отриманих прибутків сплачувати витрати на відрядження, пальне та амортизацію транспорту тільки для подачі пропозиції на тендер є некоректним. Просимо врахувати, що договір буде укладено тільки з одним Учасником, якого визнають переможцем - а поїздки повинні здійснити всі! Також додатково повідомляємо, що вимога документації щодо обов’язкового обстеження об’єкту з наданням акту огляду, була визнана як дискримінаційна рішеннями Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель: 1. Рішення від 13.12.2019 №18550 2. Рішення від 13.05.2020 № 9264 3. Рішення від 29.05.2020 № 10669 4. Рішення від 12.02.2021 № 2596-р/пк-пз Є ще багато рішень АМКУ, в яких встановлено, що така вимога замовника є дискримінацією. З огляду на вищевикладене, просимо внести зміни до документації та видалити дану вимогу
Дата оприлюднення звернення:
04.07.2025 12:25
Шановний Учаснику, за результатами вивчення вашого запитання, повідомляємо наступне:
Згідно з частиною 3 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Беручи до уваги вказані норми законодавства про закупівлі, Замовником було вирішено включити до документації дану вимогу щодо ознайомлення з об’єктом виконання робіт.
Дана вимога встановлена Замовником для Учасників (у тому числі потенційних) для оцінки Учасником власних можливостей та наявності власних кваліфікованих фахівців.
Вимога про огляд об’єктів дозволяє Учаснику мати можливість максимально максимально точно скласти свою цінову пропозицію і не допустити в подальшому її безпідставного корегування, що безумовно відповідає принципу максимальної економії та ефективності, закріпленому у ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі».
Об’єкт є таким, що експлуатується та не буде зупиняти свою роботу на час виконання робіт, що є предметом закупівлі, що так само необхідно врахувати при виконанні робіт
Наголошуємо на необхідності та важливості даної вимоги, оскільки виключно таким шляхом Учасники (у тому числі і потенційні) зможуть до моменту подання пропозиції у повній мірі ознайомитися з параметрами та характеристиками об’єкта, де будуть виконуватись роботи, правильно визначити порядок виконання робіт і умови виконання договору, що буде укладений за результатами даної процедури закупівлі. Аналогічну правову позицію викладено в рішенні постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 30.01.2024 №1835-р/пк-пз.
Доводимо до вашого відома також і той факт, що вказана вимога не є дискримінаційною та такою, що порушує чинне законодавство у сфері публічних закупівель, а також не обмежує кількість потенційних Учасників, бо будь-який учасник має можливість відвідати об’єкт та оформити акт огляду, відповідно всі учасники процедури закупівлі знаходяться у рівних умовах.
Також зазначаємо, що відповідно до п.1.1 ДСТУ-Н Б В.1.2-18:2016 «Настанова щодо обстеження будівель і споруд для визначення та оцінки їх технічного стану» встановлені стандартні вимоги до обстеження будинків, будівель, споруд, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури для визначення та оцінки їх технічного стану з урахуванням положень «Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва», затвердженого Кабінетом Міністрів України на виконання статті 39-2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Згідно з п. 6.4 вищезазначеного ДСТУ підготовка до проведення обстеження є одним із етапів виконання обстеження об’єкта. Підготовка до проведення обстеження включає ознайомлення з об’єктом і прилеглою територією та забудовою, попередній аналіз завдання і вихідних даних, в т.ч. наявної технічної документації.
Таким чином, дана вимога не створює жодних додаткових перешкод для участі, а навпаки сприяє більш повному ознайомленню учасників з об’єктом, де будуть проводитись роботи, що є предметом закупівлі.
Дата оприлюднення відповіді:
05.07.2025 12:57