Звернення:
За тендером : Сервер обробки з графічними прискорювачами
Тема:
тз
Зміст:
Шановний Замовник!
1. Якщо розглядати світовий ринок серверів в 2025 році, то Gigabyte не то що не входить в лідери (Dell, HPE, Inspur, Lenovo, Supermicro, Cisco і т.д.), а Gigabyte займає менше 1% ринку.
Тому обрання серверу саме Gigabyte і те, що при цьому поставка аналогічного та/або еквівалентного товару не передбачається визиває багато питань.
Можливо, якщо б ви обрали сервер Dell і раніше у вас були усі сервери Dell, то питань було б менше.
Але ми подивились ваші закупівлі і у вас багато серверів різних виробників.
Крім цього в Україні немає складу по серверам і компонентам для серверів Gigabyte, це виключно позиції під замовлення, тому є великі сумніви щодо якості сервісу, швидкості сервісу і чи потрібена взагалі вам така гаратійна підтримка.
Ми розуміємо, що це спрощена процедура (стаття 14 Закону), але бюджет доволі значний і необхідно дотримуватись принципів здійснення публічних закупівель та недискримінації учасників ст.5, а саме:
1) добросовісна конкуренція серед учасників;
2) максимальна економія, ефективність та пропорційність;
3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них;
5) об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;
6) запобігання корупційним діям і зловживанням.
Тому, щоб у нас і в інших можливих учасників, не виникало сумнівів, щодо можливої корупційності, неефективності, відсутності конкуренції і відсутності економії бюджетних коштів, і т.д. рекомендуємо вам видалити вимогу:
"Поставка аналогічного та/або еквівалентного товару не передбачається", щоб отримати сервер з кращіми технічними параметрами, більш відомого виробника, з кращім сервісом і при цьому економією бюджетних коштів.
Дата оприлюднення звернення:
25.06.2025 22:46
Шановний Учаснику. Повідомляємо, що відповідно до абзацу другого п. 4 статті 14 Закон України № 922 “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) у вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників. Таким чином обов’язковість наявності аналогів у вимогах до предмета закупівлі не передбачена вимогами Закону, а їх відсутність ніяким чином не обмежує конкуренцію та не призводить до дискримінації учасників закупівлі.
Дякуємо за Ваше запитання.
Дата оприлюднення відповіді:
26.06.2025 18:03