Звернення:
За тендером : Рюкзак шкільний
Тема:
щодо КЕП
Зміст:
Шановний Замовник ! Умова "Учасник накладає електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог Закону України ”Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги” (далі – електронний підпис) на тендерну пропозицію." є незаконною та дискримінаційною для учасників. Під час воєнного стану учасникам дозволено накладати УЕП (удосконалений електронний підпис) на тендерну пропозицію. Просимо внести зміни та передбачити накладення УЕП учасника на тендерну пропозицію.
Дата оприлюднення звернення:
24.06.2025 23:51
Доброго дня. Дякую за запитання.
Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (ч. 3 ст. 12), усі документи в електронній системі закупівель повинні створюватися та подаватися відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг ( 851-IV)» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги (№ 2155)».
Постанова КМУ від 26.01.2024 № 88 «Про внесення змін до пункту 6 Положення про Єдиний державний вебпортал електронних послуг та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», з 1 лютого 2024 року відновила дію загальних вимог щодо обов’язкового використання КЕП у сферах, визначених законодавством.
Водночас, постанова Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2023 року № 1298 "Про затвердження вимог до форматів удосконалених електронних підписів та печаток, які використовуються для надання електронних публічних послуг, та вимог до створення та перевірки удосконалених електронних підписів та печаток, що базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів" визначає, що удосконалений електронний підпис (УЕП) може використовуватися для надання електронних публічних послуг, якщо інше не передбачено законом.
У свою чергу слід зазначити наступне.
Використання кваліфікованих електронних підписів та печаток забезпечує високий рівень довіри до засобів електронної ідентифікації, з використанням яких створюються такі електронні підписи та печатки, а також до схем електронної ідентифікації, в рамках яких видаються відповідні засоби електронної ідентифікації. (абзац перший частини третьої ст. 15 Закону № 2155).
Використання удосконалених електронних підписів та печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів, забезпечує середній рівень довіри до засобів електронної ідентифікації, з використанням яких створюються такі електронні підписи та печатки, а також до схем електронної ідентифікації, в рамках яких видаються відповідні засоби електронної ідентифікації (абзац другий частини другої ст. 15 Закону № 2155).
Дана тендерна документація складена на підставі «Примірної тендерної документації для процедури закупівлі – відкриті торги», що затверджена Наказом Мінекономіки від 06.12.2024 27593
Враховуючи вищезазначене, умова "Учасник накладає електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог Закону України ”Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги” (далі – електронний підпис) на тендерну пропозицію." – не є незаконною та дискримінаційною для учасників, натомість забезпечує високий рівень довіри до засобів електронної ідентифікації.
Дата оприлюднення відповіді:
27.06.2025 10:48