Звернення:
За тендером : Cамоскид (ДК 021:2015: 34142300-7 - Вантажні автомобілі-самоскиди)
Тема:
Стосовно технічної документації
Зміст:
Добрий день Шановний Замовник. Для уникнення дискримінаційних вимог та розширення кола Учасників просимо Вас внести зміни в деякі пункти Технічних вимог: п.п. 2.2 Технічно допустима загальна маса транспортного засобу (з урахуванням маси завантаження, кг) не менше 19 000 кг,не більше 23 000 кг
2.3 Колісна база, (мм) - не менше 4200 мм, не більше 4800 мм
2.5 Кут переднього звису - не менше 120 (град.)
2.6 Кут заднього звису - не менше 120 (град.)
2.12 Потужність двигуна, (кВт) - не менше 150 кВт, не більше 250 кВт
2.16 Об’єм паливного баку, (л) - не менше 150 л, не більше 450 л
2.18 Колір кабіни будь-який
4.3 Об’єм кузову у межах 10-16м3
4.4 Внутрішній розмір кузову. - у межах ДхШхВ, мм: 4400-5100х2200-2400х1000-1500
Дата оприлюднення звернення:
19.06.2025 14:59
Шановний Запитувач! На ваше звернення повідомляємо наступне.
Відповідно до п. 28 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України №1178 від 12 жовтня 2022 року (надалі-Особливості) тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Частиною 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі-закон) передбачено, що у тендерній документації зазначаються такі відомості, зокрема, інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою статті 5 цього Закону. В частині 4 ст.5 Закону передбачено, що Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
При розробці та затвердженні тендерної документації в поточній редакції Замовник керувався вищенаведеним принципом публічних закупівель, а також потребою замовника у закупівлі товару саме з такими технічними характеристиками, як визначено в додатку 1.1 тендерної документації.
Слід зауважити, що в додатком 1.1 до тендерної документації передбачено наступне: «Якщо у цій технічній специфікації містяться посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язані з товаром, що закуповується, передбачені існуючими міжнародними, європейськими стандартами, іншими спільними технічними європейськими нормами, іншими технічними еталонними системами, визнаними європейськими органами зі стандартизації або національними стандартами, нормами та правилами. Після кожного такого посилання слід вважати наявний вираз «або еквівалент».
Якщо ця технічна специфікація містить посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва, таке посилання є необхідним та обґрунтованим. Після кожного такого посилання слід вважати наявний вираз «або еквівалент».
У разі виявлення Замовником невідповідності запропонованого товару визначеним вимогам в технічні специфікації, або запропонований товар не може використовуватись за призначенням, така пропозиція учасника за рішенням Замовника буде відхилена, як така що не відповідає вимогам Замовника визначеним у Документації, зокрема в технічній частині предмета закупівлі».
Якщо у вас виникнуть додаткові питання, звертайтеся, ми готові надати необхідні роз’яснення.
Дякуємо за співпрацю та очікуємо на ваші пропозиції.
Дата оприлюднення відповіді:
22.06.2025 18:59