Звернення:
За тендером : Капітальний ремонт вул. Миру в с. Великі Лучки Мукачівського району (Код ДК 021:2015: 45230000-8 – Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь)
Тема:
Кваліфікаційні вимоги
Зміст:
Шановний Замовник, просимо Вам ОБГРУНТУВАТИ дану вимогу: Свідоцтво внутрішнього аудитора, що підтверджує проходження навчання за програмою «Внутрішній аудит системи управління (ISO 19011). Практичні аспекти», яке має бути видано на працівника Учасника (штатного, або працюючого по цивільно-правовому договору, що підтверджується наказом/договором). (Не менше двох аудиторів). ДЛЯ ЧОГО ДВА АУДИТОРИ?????? Просимо надати обгрунтування, згідно яких вимог Замовник вимагає ДВОХ АУДИТОРІВ??????
Дата оприлюднення звернення:
20.06.2025 14:54
Відповідно до частини 3 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Таким чином, перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність кваліфікаційним критеріям по предмету закупівлі, визначається замовником самостійно.
Проведення внутрішнього аудиту системи управління ISO 19011 потребує компетентності осіб, залучених до процесу аудиту, щодо достатньої (загальної) компетентності в аудиторській групі або супроводу експертів. Ця компетентність також спрямована на такі навички, як використання методів аудиту, розуміння та застосування процесного та ризик-орієнтованого підходу в аудиті, або типу та ступеня ризиків і можливостей, тобто не тільки чисті знання та навички.
Також необхідні комунікативні навички, наприклад, ефективна співпраця, впевненість у собі, впевнена поведінка у разі виникнення розбіжностей, техніка проведення опитувань, наприклад, з використанням відкритих і закритих питань, і, звичайно, впевнене використання інформаційно-комунікаційних технологій.
Згідно з положеннями стандарту ISO19011:2018, проведення внутрішнього аудиту системи управління характеризується застосуванням низки принципів, зокрема, дотримання етичних норм, що включає неупередженість у роботі, тобто аудитор повинен залишатися справедливими та безсторонніми у всіх своїх діях; незалежності — засада неупередженості аудиту та об’єктивності висновків аудиту. Аудитори мають, наскільки це практично можливо, бути незалежними від діяльності, аудит якої проводять, та в усіх випадках діяти так, щоб уникати упередженості та конфлікту інтересів. Аудитори мають зберігати об’єктивність протягом усього процесу аудитування для забезпечення того, щоб дані та висновки аудиту базувалися лише на доказі аудиту.
Двоє аудиторів можуть оцінювати результати одне одного, що мінімізує вплив суб’єктивних оцінок або помилок.
При проведенні аудиту декількох процесів або підрозділів організації, залучення двох аудиторів дозволяє здійснювати паралельні перевірки, що підвищує ефективність аудиту.
Крім того, під час проведення аудиту може бути необхідно змінити склад групи аудиту, наприклад, через виникнення конфлікту інтересів або проблем стосовно компетентності. За відсутності одного аудитора другий аудитор здатен забезпечити безперервність виконання функцій з внутрішнього аудиту.
Так, наявність двох аудиторів матиме ефективні результати внутрішнього аудиту системи управління ISO 19011 та сприятиме у виборі належного надавача послуг, які є предметом закупівлі.
Таким чином, вимога щодо наявності не менше двох внутрішніх аудиторів обумовлена необхідністю забезпечення якості, об’єктивності та ефективності проведення внутрішнього аудиту відповідно до вимог, викладених у ISO 19011:2018.
Дата оприлюднення відповіді:
23.06.2025 09:41