Обгрунтування використання процедури
Відповідно до абзацу 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1.5млн.гривень, може здійснюватися шляхом укладання договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли: роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання в одному з таких випадків: відсутність конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності», Національний орган України з акредитації є державною організацією, яка утворюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку. Положення про національний орган України з акредитації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку.
Положенням про НААУ, затвердженим наказом Мінекономіки від 21.08.2023 №11549 (далі - Положення), визначено, що НААУ є національним органом України з акредитації органів з оцінки відповідності (ООВ). Вищевказані документи свідчать про відсутність конкуренції в частині виконання робіт з внесення змін, що стосуються акредитації органу з оцінки відповідності та є підставою для проведення закупівлі відповідно до підпункту 5 пункту 13 Особливостей, а саме: відсутність конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.
Під час здійснення закупівель замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель. Таким. Чином, враховуючи вищевикладене, з метою дотримання принципу ефективності закупівлі, якнайшвидшого забезпечення наявної потреби в умовах воєнного стану, замовник прийняв рішення щодо здійснення закупівлі без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу та застосування під час здійснення закупівлі підстави за п.п.5 п.13 Особливостей і укладання прямого договору.
За результатами закупівлі, здійсненої відповідно до п. 13 Особливостей, замовники оприлюднюють в електронній системі закупівель договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 38 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону. Разом зі звітом про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель договір про закупівлю та додатки до нього, а також обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до пункту 13 Особливостей у вигляді цього файлу «Обґрунтування підстави».
Перелік документів, якими підтверджується наявність підстави для застосування виключення за Особливостями (документальне підтвердження):
1. Закон України «Про акредитацію органів відповідності».
2. Положення про Національне агентство з акредитації України, затверджене наказом Мінекономіки від 21.08.2023 №11.
3. Лист НААУ.
5. Частиною 2 статті 19 Закону встановлено, що звіт про результати проведення закупівлі автоматично формується електронною системою закупівель та оприлюднюється протягом одного дня після оприлюднення замовником договору про закупівлю в електронній системі закупівель або відміни тендеру/спрощеної закупівлі, або визнання тендеру таким, що не відбувся.
6. Згідно п. 6 частини 1 статті 19 Закону у звіті про результати проведення закупівлі з використанням електронної системи закупівель обов’язково зазначається кількість учасників закупівлі та найменування і місцезнаходження учасника, з яким укладено договір про закупівлю.
7. Виходячи зі змісту Звіту щодо Закупівлі, який автоматично буде сформовано електронною системою закупівель, інформація про місцезнаходження в Договорі від 28.05.2025 року №201168-02-Пр-25 (далі – Договір), а саме:
Місцезнаходження учасника, з яким укладено договір про закупівлю: 01032, Україна, м.Київ, м. Київ, б.Шевченка Тараса, будинок 23
8. Повинно бути:
Місцезнаходження учасника, з яким укладено договір про закупівлю: Бульвар Т.Шевченка, 23 м. Київ, 01032
9. Враховуючи те, що звіт про результати проведення закупівлі формується автоматично, тобто незалежно від дій замовника, є необхідність встановити такий факт допущення технічної помилки електронною системою закупівель та вважати відповідну інформацію щодо «Місцезнаходження учасника, з яким укладено договір про закупівлю» у Звіті технічною (механічною, формальною) помилкою електронної системи закупівель.