Звернення:
За тендером : Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Миру (від буд.№34 до перехр. з вул. Польова) у м. Немирів, Вінницького району, Вінницької області (КОРИГУВАННЯ)
Тема:
Акт огляду
Зміст:
Доброго дня. Шановний замовнику в Додатку 3 до Тендерної документації Вами зазначено вимогу, що додатково у складі своєї тендерної пропозиції учасники повинні надати акт огляду об’єкта Змовника з обов’язковим зазначенням дати та часу огляду об’єкта. Хочемо зазначити, що дана вимога є незаконною та дискримінаційною. Замовник порушує право учасника на конфіденційність інформації, також дана вимога несе у собі корупційні ризики, адже для участі у тендері необхідно учаснику провести огляд, тобто ще до проведення аукціону та відкриття учасників, що приймуть участь в закупівлі, Замовнику вже будуть відомі потенційні учасники процедури закупівлі. Зазначена вимога порушує право Учасників та наступні принципи закупівель – максимальна економія та ефективність, запобігання корупційним діям та добросовісна конкуренція серед учасників. Адже після огляду об’єкту інформація про те, які учасники будуть брати участь у закупівлі стає неконфіденційною.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» Закупівлі здійснюються за такими принципами - відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель.
Наявність такої вимоги у Документації прямо порушує принцип відкритості на всіх стадіях закупівлі.
Також додатково повідомляємо, що вимога тендерної документації щодо обов’язкового обстеження об’єкту, була визнана як дискримінаційна рішеннями Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України.
За таких умов, взяти участь у Процедурі закупівлі зможуть лише ті суб'єкти господарювання, які отримають від Замовника Акт огляду з підписами представників Замовника та Учасника на такому акті, що є дискримінаційним по відношенню до учасників даної закупівлі. Зважаючи на зазначене , просимо внести зміни до тендерної документації у частині усунення дискримінаційних положень, які наведені вище.
Дата оприлюднення звернення:
02.06.2025 16:55
Доброго дня.
Щодо вашого звернення з приводу вимоги про обов’язкове надання акта огляду об’єкта, повідомляємо наступне:
Вимога щодо огляду об’єкта робіт та надання відповідного акта огляду не має дискримінаційного характеру, а є обґрунтованою з технічної та організаційної точки зору.
Зокрема, така вимога передбачена з метою забезпечення добросовісного та належного виконання робіт, оскільки:
• об’єкт має індивідуальні особливості, які неможливо повністю оцінити на підставі технічного завдання чи фотоматеріалів;
• огляд забезпечує розуміння фактичного стану об’єкта, доступності, під’їздів, рівня зносу, наявних мереж, перепадів висот, особливостей території, що суттєво впливає на правильне формування вартості та логістику виконання робіт;
• акт огляду є підтвердженням ознайомлення учасника з об’єктом, що знижує ризики зриву виконання договору через непередбачені обставини.
? Щодо тверджень про порушення принципу конфіденційності та створення корупційних ризиків:
• огляд об’єкта не розкриває інформацію про намір Учасника подавати пропозицію – це його право, а не обов’язок;
• проведення огляду не є підставою для дискваліфікації чи переваги — це лише технічна передумова для якісної підготовки пропозиції;
• процедура огляду здійснюється в рівних умовах для всіх учасників, про що зазначено в тендерній документації;
• наявність підпису Замовника в акті не підтверджує участі Учасника в закупівлі — лише факт доступу до об’єкта.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 22 ЗУ «Про публічні закупівлі», Замовник має право встановлювати умови, що є необхідними для предмета закупівлі, з урахуванням пропорційності та специфіки робіт.
Додатково зазначаємо, що вимога щодо попереднього огляду неодноразово визнавалась обґрунтованою та законною у рішеннях Колегії АМКУ, за умови її належного обґрунтування, що в даному випадку забезпечено.
?? Отже, виходячи з:
• особливостей об’єкта закупівлі,
• необхідності забезпечення відповідного рівня якості робіт,
• принципу належної підготовки Учасниками своїх пропозицій,
Замовник не вбачає підстав для внесення змін до тендерної документації у цій частині.
Дата оприлюднення відповіді:
04.06.2025 09:47