Звернення:
За тендером : 42510000-4-Теплообмінники, кондиціонери повітря, холодильне обладнання та фільтрувальні пристрої(Кондиціонери)
Тема:
Дискримінаційні вимоги
Зміст:
Замовником в п. 5 та 6 Додатку 1 встановлено дискримінаційні вимоги. Зокрема:
5. Надати документальне підтвердження належного митного оформлення запропонованих товарів в режиму імпорту згідно з вимогами чинного законодавства.
Хочемо зауважити, що повноваження щодо митного оформлення товарів відноситься до компетенції Державної митної служби України, а не до компетенції уповноваженої особи. Крім того не визначено чіткі назви документів, що вимагається. Також хочемо зауважити, що документи щодо розмитнення товару можуть бути лише у імпортера. Якщо учасник процедури закупівлі не є імпортером він не матиме таких документів. Встановлюючи дану вимогу Ви свідомо зменшуєте коло потенційних учасників лише до імпортерів, чим дискримінуєте інші суб’єкти господарювання, які не є імпортерами, але мають достатній досвід у постачанні товару, що є предметом закупівлі по всій території України.
6. Враховуючи, що імпорт в Україну предмету закупівлі підлягає обов'язковому ліцензуванню, учасник у складі тендерної пропозиції має надати підтвердження наявності чинної ліцензії на імпорт в Україну товарів та продукції, що запропоновані до постачання, виданого на ім’я постачальника (учасника процедури) у відповідності до вимог чинного законодавства, зокрема, Закону України про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами від 12 грудня 2019 року № 376-IX та Постанови кабінету МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 24 грудня 2024 р. № 1481 Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2025 рік.
Ми є постачальниками кондиціонерів по всій території України, але не є імпортерами. Наявність ліцензії може бути лише у імпортера. Якщо учасник процедури закупівлі не є імпортером він не матиме таких документів. Встановлюючи дану вимогу Ви свідомо зменшуєте коло потенційних учасників лише до імпортерів, чим дискримінуєте інші суб’єкти господарювання, які не є імпортерами, але мають достатній досвід у постачанні товару, що є предметом закупівлі по всій території України.
Враховуючи викладене, з метою розширення кола потенційних учасників та дотримання конкуренції просимо внести зміни до тендерної документації та прибрати дискримінаційні вимоги
Дата оприлюднення звернення:
25.05.2025 15:42
Доброго дня. Надання згаданих Вами документів є обґрунтованою та важливою з огляду на предмет закупівлі, статус покупця та базується на наступному:
1. Згідно із положеннями Митного кодексу України оформлення переміщення товарів в режиму "імпорт" на територію України оформлюється митними деклараціями. Оскільки, згідно із офіційними статистичними даними, в Україні відсутні виробники безпосередньо предмету закупівлі, будь-який запропонований товар, що відповідає вимогам до предмету закупівлі, є товаром іноземного виробництва, що має бути переміщений в Україну в режимі "імпорт" та оформлений відповідний чином для його належного вводу у цивільний товарообіг, зокрема зі сплатою належних платежів (мита, податку на додану вартість, тощо). Враховуючи вартість предмету закупівлі та іноземне походження товарів, що є предметом закупівлі, замовник має пересвідчитися у належному оформленні таких товарів в режимі "імпорт", зокрема щодо дотримання прав та законних інтересів власника торгівельної марки, щодо спати належних митних платежів та щодо належного введення зазначених товарів у цивільний товарообіг країни. Будь-який покупець товарів іноземного походження на внутрішньому ринку має право вимагати від імпортерів надавати аналогічні підтвердження їх належного оформлення в режимі "імпорт". Оскільки в сегменті побутової електронної техніки непоодинокі випадки т.з. "паралельного імпорту" із порушенням прав власників ТМ, а також випадків ввезення поза митним контролем та реалізації контрафактної продукції, зазначені документи є чи не єдиним належним підтвердженням відповідного походження товару, оформлення конкретних товарів (в тому числі помодельно) у відповідності до зазначених торгівельних марок та належного введення товарів в товарообіг із сплатою усіх відповідних платежів Більше того, митні декларації підтверджують особу постачальника товарів та країну походження постачальника, що не можуть належати до юрисдикції країни-агресора.
2. Згідно із положеннями Закону України "Про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами" від 12 грудня 2019 року № 376-IX та Постанови Кабінету МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 24 грудня 2024 р. № 1481 Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2025 рік.», імпорт товарів, що відповідають вимогам предмету закупівлі підлягає обов’язковому ліцензуванню. Оскільки, згідно із офіційними статистичними даними, в Україні відсутні виробники безпосереднього предмету закупівлі, будь-який запропонований товар, що відповідає вимогам до предмету закупівлі, є товаром іноземного виробництва, що має бути переміщений в Україну в режимі "імпорт" на підставі належним чином оформленої ліцензії на імпорт. Оскільки в сегменті побутової електронної техніки непоодинокі випадки т.з. "сірого імпорту" із порушенням вимог митного та природоохоронного законодавства, що підтверджується матеріалами численних кримінальних справ, дотримання відповідних норм має бути чітко встановлено під час проведення торгів. Україною взято на себе ряд важливих зобов'язань в рамках Кіотського протоколу, на виконання яких й спрямовані вимоги щодо ліцензування імпорту, тож їх порушення в світлі поточної військової підтримки його основними країнами-підписантами є неприпустимим. Зазначені ліцензії отримує більше 200 юридичних осіб щорічно, отже вимога щодо підтвердження дотримання учасником торгів зазначених вимог законодавства не може вважатися дискримінаційною. Більше того, ліцензії на імпорт серед інших даних підтверджують особу постачальника товарів та країну походження постачальника, що не можуть належати до юрисдикції країн-агресора.
Дата оприлюднення відповіді:
28.05.2025 14:11