Зміст
Вимогами Додатку 7 та тендерною документацією передбачено наступне: Тимчасово, з 2022 року строком на 10 років, замовник здійснює закупівлю товарів, визначених підпунктом 2 пункту 61 Прикінцевих та перехідних положень Закону, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, виключно відповідного ступеня локалізації виробництва на відповідний рік.
У випадку, якщо запропонований товар віднесено до переліку товарів, особливості здійснення закупівель яких встановлені пп.2 п.61 Прикінцевих та перехідних положень Закону, Учасник у складі тендерної пропозиції надає інформацію у формі довідки з Переліку товарів(у), що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації, який оприлюднений на офіційному веб-сайті Мінекономіки (далі – Перелік), із зазначенням інформації про вид та марку товару, ступінь локалізації, а також копію сертифіката відповідності системи управління якістю у виробництві вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 або ДСТУ EN ISO 9001:2018 (EN ISO 9001:2015, IDT; ISO 9001:2015, IDT) щодо виробника, продукція якого пропонується таким учасником, або національних стандартів, якими їх замінено, виданого акредитованим відповідно до законодавства органом з оцінки відповідності.
У разі якщо предметом закупівлі, внесеним до переліку, є колісні транспортні засоби, учасник у складі тендерної пропозиції надає сертифікат типу обладнання (або сертифікат типу транспортного засобу) чи сертифікат відповідності транспортних засобів або обладнання, чи сертифікат відповідності щодо індивідуального затвердження, в якому зазначено місцезнаходження виробника колісного транспортного засобу в Україні, виданий органом із сертифікації для індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, партій частин та обладнання, який відповідно до законодавства призначений Мінінфраструктури, чи свідоцтво про присвоєння міжнародного ідентифікаційного коду виробника (WMI), що входить в структуру ідентифікаційного номера колісного транспортного засобу (VIN), виданого національною організацією України, уповноваженою на ведення реєстрації та присвоєння міжнародного ідентифікаційного коду виробника (WMI).
Якщо інформація в Переліку про вид та марку товару, ступінь локалізації є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації", то ця тендерна документація не містить вимог щодо документального підтвердження такої інформації про відповідність вимогам тендерної документації.
Механізм підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, що є предметом закупівлі не застосовується до закупівель товарів, вартість яких дорівнює або перевищує суми, зазначені в Угоді про державні закупівлі, укладеній 15 квітня 1994 р. в м. Марракеші, із змінами, внесеними Протоколом про внесення змін до Угоди про державні закупівлі, вчиненим 30 березня 2012 р. в м. Женеві, а також положеннях про державні закупівлі інших міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, зокрема угодах про вільну торгівлю, в гривневому еквіваленті на дату закупівлі і країною походження яких є країни, з якими Україна уклала такі угоди, та країни, які є учасниками Угоди про державні закупівлі, до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України “Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі”, що підтверджується сертифікатом про походження товару. Перелік країн, з якими укладено угоди про вільну торгівлю, а також перелік країн, які є учасниками Угоди про державні закупівлі, до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України “Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі”, публікується на офіційному веб-сайті Мінекономіки. Якщо учасник вважає, що механізм підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів(у), що є предметом цієї закупівлі, згідно з цією тендерною документацією не повинен застосовуватися до нього як учасника та до товару, який він пропонує, то такий учасник в складі своєї тендерної пропозиції надає замовнику гарантійний лист про те, що:
- очікувана вартість цієї закупівлі не дорівнює і не перевищує суми, зазначені в Угоді про державні закупівлі, укладеній 15 квітня 1994 р. в м. Марракеші, із змінами, внесеними Протоколом про внесення змін до Угоди про державні закупівлі, вчиненим 30 березня 2012 р. в м. Женеві, а також положеннях про державні закупівлі інших міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, зокрема угодах про вільну торгівлю, в гривневому еквіваленті, станом на дату оприлюднення оголошення про цю закупівлю;
- що країною походження товарів(у), які(ий) пропонує учасник у цій закупівлі, є країна, з якою Україною укладено угоду про вільну торгівлю або країна є учасницею Угоди про державні закупівлі, до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України “Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі”.
В пропозиції учасника відсутня інформація щодо підтвердження ступеня локалізації товару. Просимо завантажити інформацію щодо підтвердження ступеня локалізації товару відповідно до вимог тендерної документації або якщо учасник вважає, що механізм підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів(у), що є предметом цієї закупівлі, згідно з цією тендерною документацією не повинен застосовуватися до нього як учасника та до товару, який він пропонує, то надати гарантійний лист в довільній формі на підтвердження вищезазначених обставин.