Закупівля «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Центральна, 353 в смт Бородянка Бучанського району Київської області»
(згідно коду ДК 021:2015: 45211000-9 Будівництво багатоквартирних житлових та індивідуальних будинків)
від СЛУЖБА ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ.
«Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Центральна, 353 в смт Бородянка Бучанського району Київської області»
(згідно коду ДК 021:2015: 45211000-9 Будівництво багатоквартирних житлових та індивідуальних будинків)
роботи
Конфігурації закупівлі
Мінімальна кількість пропозицій : 1
Тривалість оскарження відміни закупівлі : 10
Тривалість оскарження результатів кваліфікації : 0
Тривалість оскарження результатів визначення переможця : 5
Тривалість кваліфікації : 0
Кількість днів для надання пояснень на звернення : 3
Кількість днів між кінцевою датою оскарження умов та кінцевим строком подання пропозицій : 3
«Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Центральна, 353 в смт Бородянка Бучанського району Київської області»
(згідно коду ДК 021:2015: 45211000-9 Будівництво багатоквартирних житлових та індивідуальних будинків)
Очікувана вартість
370 218 477.88 грн.
Розмір мінімального кроку пониження ціни
1851092,4
0,50 %
Гарантійне забезпечення тендерної пропозиції
Наявне
Розмір гарантійного забезпечення тендерної пропозиції
«Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Центральна, 353 в смт Бородянка Бучанського району Київської області»
(згідно коду ДК 021:2015: 45211000-9 Будівництво багатоквартирних житлових та індивідуальних будинків)
Код ДК 021:2015
45211000-9 -
Будівництво багатоквартирних житлових та індивідуальних будинків
Кількість
1
Одиниця виміру
роботи
Адреса постачання
Україна, Відповідно до документації
Дата постачання по
31.12.2025 00:00
Умови оплати
Інша подія
Тип оплати:
Аванс
Період:
5
робочі
днів
Розмір оплати:
30,0 %
Опис:
Відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. № 1764, та Порядку використання коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 10.02.2023р. № 118 Замовник може перерахувати Підряднику аванс/попередню оплату, який спрямовується на небюджетні рахунки, відкриті на ім’я Підрядника в органах Казначейства у встановленому законодавством порядку, з подальшим використанням зазначених коштів виключно з таких рахунків на цілі, визначені цим Договором.
Порядковий номер:
1
Виконання робіт
Тип оплати:
Пiсляоплата
Період:
100
календарні
днів
Розмір оплати:
70,0 %
Опис:
Розрахунки проводяться шляхом поетапної оплати Замовником по факту виконаних робіт, при умові надходження коштів з джерел фінансування на даний Об’єкт .
Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Повний опис умов та розміру надання забезпечення
Замовник вимагає надання учасниками забезпечення тендерної пропозиції у формі безумовної та безвідкличної банківської гарантії у вигляді електронного документа, скріпленого КЕП (кваліфікованим електронним підписом) уповноваженої особи банка-гаранта, що підписала гарантію. Крім того, усі документи видані банком і які надаються відповідно до вимог даного пункту документації повинні містити кваліфікований електронний підпис гаранта.
Банківська гарантія оформляється відповідно до Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 (зі змінами) та Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 14 грудня 2020 року № 2628 'Про затвердження форми і вимог до забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції', з урахуванням вимог встановлених цим розділом.
Банківська гарантія подається учасниками у складі тендерної пропозиції через електронну систему закупівель до кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Розмір забезпечення тендерної пропозиції: 0,5% від очікуваної вартості процедури закупівлі, а саме:
1 851 092,40 грн.
Банківська гарантія повинна бути оформлена з повним грошовим покриттям на весь строк дії такої гарантії. На підтвердження наявності повного грошового покриття на весь строк дії гарантії надається довідка з банку про наявність повного грошового покриття на весь строк дії відповідної гарантії та виписка з Банку по рахунку покриття, яка підтверджує зарахування грошового покриття на рахунок покриття, видані Банком-гарантом.
Строк дії забезпечення тендерної пропозиції становить не менше ніж 90 робочих днів з кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Банківська гарантія надається у складі тендерної пропозиції у форматі, що дає можливість перевірити КЕП уповноваженої особи банку-гаранта.
У тексті банківської гарантії обов’язково повинно бути зазначено обов’язок банку-гаранта протягом 5 робочих днів з дня отримання банком-гарантом письмової вимоги бенефіціара, сплатити йому суму гарантії.
Банківська гарантія не може містити додаткових умов щодо:
? вимог надання Принципалом листів або інших документів (крім випадків надання Принципалом повідомлення банку-гаранту про настання обставин, за яких строк дії Банківської гарантії вважається закінченим);
? вимог надання третіми особами листів або документів, що підтверджують факт настання гарантійного випадку;
? можливості часткової сплати суми гарантії.
Також учасник надає у складі тендерної пропозиції документ з накладенням КЕП гаранта (у випадку, якщо підписантом не є голова правління), що підтверджує повноваження особи, яка підписала банківську гарантію.
Усі витрати, пов'язані з наданням забезпечення тендерної пропозиції, здійснюються за рахунок коштів учасника.
Тендерна пропозиція Учасника відхиляється Замовником на підставі абз. 4 пп. 1 пункту 44 Особливостей, у випадку якщо Учасник не надав забезпечення тендерної пропозиції.
Банківські реквізити Замовника:
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області
вул. Святослава Хороброго, 11-а, м. Київ, 03151
код ЄДРПОУ: 26345736
IBAN: UA718201720355129005000014348
у Держказначейській службі України, м. Київ,
МФО: 820172
Спосіб підтвердження
Назва
Електронна банківська гарантія
Опис
Тип
Документ
Документ з типом "Документи, що підтверджують відповідність"
Сума забезпечення виконання Договору про закупівлю становить % від ціни цього Договору про закупівлю
Тип даних
Дробове число
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Повний опис умов та розміру надання забезпечення
Під час здійснення цієї закупівлі відповідно до Особливостей застосовуються положення статті 27 Закону з урахуванням положень пункту 21 Особливостей.
Замовник вимагає від учасника-переможця надати Замовнику в електронному вигляді, забезпечення виконання договору у розмірі 5 % від вартості договору про закупівлю – оригінал банківської гарантії не пізніше дати укладення договору про закупівлю, але в будь-якому випадку до кінцевого строку укладання договору, передбаченого пунктом 49 Особливостей, якщо така вимога передбачена проєктом договору, який наведений у Додатку 4 цієї тендерної документації.
Банківська гарантія в електронному вигляді повинна бути надана з урахуванням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». Банківська гарантія в електронному вигляді повинна бути обов’язково підписана кваліфікованим електронним підписом Банка-Гаранта та надана Замовнику шляхом прикріплення на веб-порталі Уповноваженого органу («Прозорро») по відповідній закупівлі або надіслана на електронну пошту Замовника, зазначену в даній тендерній документації.
Банківська гарантія оформлюється:
- банками-резидентами України - відповідно до вимог Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №639;
- іноземними банками – відповідно до Уніфікованих правил для гарантій за вимогою Міжнародної торговельної палати у редакції 2010 року, публікація № 758 (ICC Uniform Rules for Demand Guarantees, Publication No. 758).
Банківська гарантія повинна містити:
? повне найменування учасника-переможця процедури закупівлі (принципала за гарантією);
? найменування бенефіціара за гарантією (Замовника);
? посилання на оголошення про проведення закупівлі (UA-_____), предмет закупівлі;
? суму і валюту гарантії (цифрами та словами), у розмірі, що визначений тендерною документацією Замовника;
? положення про те, що банківська гарантія забезпечує виконання зобов’язань принципала за договором закупівлі, що буде укладено за результатами закупівлі;
? безвідкличне зобов'язання банка-гаранта сплатити протягом 5 (п'яти) банківських днів з дати отримання першої письмової вимоги Замовника (бенефіціара) повну суму, визначену у вимозі, в межах суми гарантії, за умови, що в тексті вимоги буде посилання на порушення Учасником-переможцем (принципалом) будь-яких зобов'язань, передбачених договором закупівлі, без необхідності додаткового обґрунтування та надання додаткових документів;
? положення, що всі платежі за гарантією мають бути здійснені банком-гарантом на користь бенефіціара незалежно від будь-яких заперечень принципала або будь-якої третьої особи;
? покладення усіх витрат, пов'язаних із гарантією, на принципала;
? положення, що гарантія є чинною з дати її видачі банком-гарантом;
? строк дії банківської гарантії повинен бути не менше, ніж строк дії договору про закупівлю та додатково ще один місяць;
? повну відповідність банківської гарантії чинному законодавству України (для банків-резидентів України) та Уніфікованим правилам для гарантій за вимогою Міжнародної торговельної палати у редакції 2010 року, публікація №758 (для іноземних банків).
Текст банківської гарантії не має містити:
- посилання на умови договору про надання гарантії (правочину, укладеного між банком-гарантом та принципалом);
- умови про зменшення відповідальності банка в будь-якому випадку (крім випадку прострочення подання вимоги та зменшення зобов'язань на всі суми, виплачені банком за гарантією);
- умови про ускладнення процедури виплати грошових коштів за гарантією (додаткового підтвердження повноважень підписанта вимоги, отримання будь-яких підтверджень щодо правомірності вимоги, тощо);
- обмеження відповідальності банку-гаранту сумою, на яку видано гарантію, у разі порушення банком-гарантом своїх обов'язків за гарантією;
- умови відкликання гарантії банком-гарантом.
Замовник повертає забезпечення виконання договору про закупівлю:
1) після виконання переможцем процедури закупівлі договору про закупівлю;
2) за рішенням суду щодо повернення забезпечення договору у випадку визнання результатів процедури закупівлі недійсними або договору про закупівлю нікчемним;
3) у випадках, передбачених статтею 21 Особливостей;
4) згідно з умовами, зазначеними в договорі про закупівлю, але не пізніше ніж протягом п’яти банківських днів з дня настання зазначених обставин.
Усі витрати пов’язані з наданням забезпечення виконання договору про закупівлю здійснюються за рахунок коштів Переможця.
Кошти, що надійшли як забезпечення виконання договору про закупівлю, якщо вони не повертаються учаснику у випадках, визначених Законом, підлягають перерахуванню до відповідного бюджету, а в разі здійснення закупівлі замовниками не за бюджетні кошти — перераховуються на рахунок таких замовників.
У разі невиконання або неналежного виконання (як повністю, так і частково) боржником зобов'язання, забезпеченого гарантією, бенефіціар має право протягом строку дії гарантії звернутися з вимогою до гаранта про сплату коштів відповідно до її умов. Підставою заявлення вимог до гаранта є настання гарантійного випадку, під яким розуміється факт порушення принципалом зобов'язання, забезпеченого гарантією. Вимога кредитора до гаранта про сплату грошової суми відповідно до виданої ним гарантії пред'являється у письмовій формі. До вимоги додаються документи, вказані в гарантії. У вимозі до гаранта або у доданих до неї документах кредитор зазначає, у чому полягає порушення боржником основного зобов'язання, забезпеченого гарантією.
Банківські реквізити Замовника:
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області
вул. Святослава Хороброго, 11-а, м. Київ, 03151
код ЄДРПОУ: 26345736
IBAN: UA718201720355129005000014348
у Держказначейській службі України, м. Київ, МФО: 820172
Значення, яке очікується
5
Вимога
Строк дії гарантії перевищує строк дії Договору про закупівлю на
Тип даних
Ціле число
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Значення, яке очікується
5
Вимога
Форма забезпечення
Тип даних
Текст
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Значення, яке очікується
Гарантія фінансової установи
Спосіб підтвердження
Назва
Опис
Тип
Документ
Документ з типом "Документи, що підтверджують відповідність"
При відсутності не виконаних зобов'язань за раніше укладеним договором підтверджується, що
Вимога
Учасник процедури закупівлі не мав з цим самим замовником договорів достроково розірваних через невиконання (учасником) своїх зобов'язань через що було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
При наявності не виконаних зобов'язань за раніше укладеним договором підтверджується, що
Вимога
Учасник процедури закупівлі вжив заходів для доведення своєї надійності, а саме: сплатив або зобов?язався сплатити відповідні зобов?язання та відшкодування завданих збитків
Відомості про учасника процедури закупівлі не внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Вимога
Керівника учасника процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Фізичною особою підтверджується, що
Вимога
Учасника процедури закупівлі не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією
Учасник процедури закупівлі протягом останніх трьох років не притягувався до відповідальності за порушення у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів
Учасник процедури закупівлі не був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом та відмиванням коштів), судимість з якої знято або погашено у встановленому законом порядку
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Юридичною особою підтверджується, що
Вимога
Керівник учасника процедури закупівлі не був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якого не знято або не погашено в установленому законом порядку
Учасник процедури закупівлі не є особою, до якої застосовано санкцію у вигляді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України 'Про санкції'
Учасника процедури закупівлі не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Юридичною особою підтверджується, що
Вимога
Керівника учасника процедури закупівлі, яка є учасником процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми
У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань присутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України 'Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань'
Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Повний опис умов та розміру надання забезпечення
Замовник вимагає надання учасниками забезпечення тендерної пропозиції у формі безумовної та безвідкличної банківської гарантії у вигляді електронного документа, скріпленого КЕП (кваліфікованим електронним підписом) уповноваженої особи банка-гаранта, що підписала гарантію. Крім того, усі документи видані банком і які надаються відповідно до вимог даного пункту документації повинні містити кваліфікований електронний підпис гаранта.
Банківська гарантія оформляється відповідно до Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 (зі змінами) та Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 14 грудня 2020 року № 2628 'Про затвердження форми і вимог до забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції', з урахуванням вимог встановлених цим розділом.
Банківська гарантія подається учасниками у складі тендерної пропозиції через електронну систему закупівель до кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Розмір забезпечення тендерної пропозиції: 0,5% від очікуваної вартості процедури закупівлі, а саме:
1 851 092,40 грн.
Банківська гарантія повинна бути оформлена з повним грошовим покриттям на весь строк дії такої гарантії. На підтвердження наявності повного грошового покриття на весь строк дії гарантії надається довідка з банку про наявність повного грошового покриття на весь строк дії відповідної гарантії та виписка з Банку по рахунку покриття, яка підтверджує зарахування грошового покриття на рахунок покриття, видані Банком-гарантом.
Строк дії забезпечення тендерної пропозиції становить не менше ніж 90 робочих днів з кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Банківська гарантія надається у складі тендерної пропозиції у форматі, що дає можливість перевірити КЕП уповноваженої особи банку-гаранта.
У тексті банківської гарантії обов’язково повинно бути зазначено обов’язок банку-гаранта протягом 5 робочих днів з дня отримання банком-гарантом письмової вимоги бенефіціара, сплатити йому суму гарантії.
Банківська гарантія не може містити додаткових умов щодо:
? вимог надання Принципалом листів або інших документів (крім випадків надання Принципалом повідомлення банку-гаранту про настання обставин, за яких строк дії Банківської гарантії вважається закінченим);
? вимог надання третіми особами листів або документів, що підтверджують факт настання гарантійного випадку;
? можливості часткової сплати суми гарантії.
Також учасник надає у складі тендерної пропозиції документ з накладенням КЕП гаранта (у випадку, якщо підписантом не є голова правління), що підтверджує повноваження особи, яка підписала банківську гарантію.
Усі витрати, пов'язані з наданням забезпечення тендерної пропозиції, здійснюються за рахунок коштів учасника.
Тендерна пропозиція Учасника відхиляється Замовником на підставі абз. 4 пп. 1 пункту 44 Особливостей, у випадку якщо Учасник не надав забезпечення тендерної пропозиції.
Банківські реквізити Замовника:
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області
вул. Святослава Хороброго, 11-а, м. Київ, 03151
код ЄДРПОУ: 26345736
IBAN: UA718201720355129005000014348
у Держказначейській службі України, м. Київ,
МФО: 820172
Спосіб підтвердження
Назва
Електронна банківська гарантія
Опис
Тип
Документ
Документ з типом "Документи, що підтверджують відповідність"
Сума забезпечення виконання Договору про закупівлю становить % від ціни цього Договору про закупівлю
Тип даних
Дробове число
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Повний опис умов та розміру надання забезпечення
Під час здійснення цієї закупівлі відповідно до Особливостей застосовуються положення статті 27 Закону з урахуванням положень пункту 21 Особливостей.
Замовник вимагає від учасника-переможця надати Замовнику в електронному вигляді, забезпечення виконання договору у розмірі 5 % від вартості договору про закупівлю – оригінал банківської гарантії не пізніше дати укладення договору про закупівлю, але в будь-якому випадку до кінцевого строку укладання договору, передбаченого пунктом 49 Особливостей, якщо така вимога передбачена проєктом договору, який наведений у Додатку 4 цієї тендерної документації.
Банківська гарантія в електронному вигляді повинна бути надана з урахуванням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». Банківська гарантія в електронному вигляді повинна бути обов’язково підписана кваліфікованим електронним підписом Банка-Гаранта та надана Замовнику шляхом прикріплення на веб-порталі Уповноваженого органу («Прозорро») по відповідній закупівлі або надіслана на електронну пошту Замовника, зазначену в даній тендерній документації.
Банківська гарантія оформлюється:
- банками-резидентами України - відповідно до вимог Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №639;
- іноземними банками – відповідно до Уніфікованих правил для гарантій за вимогою Міжнародної торговельної палати у редакції 2010 року, публікація № 758 (ICC Uniform Rules for Demand Guarantees, Publication No. 758).
Банківська гарантія повинна містити:
? повне найменування учасника-переможця процедури закупівлі (принципала за гарантією);
? найменування бенефіціара за гарантією (Замовника);
? посилання на оголошення про проведення закупівлі (UA-_____), предмет закупівлі;
? суму і валюту гарантії (цифрами та словами), у розмірі, що визначений тендерною документацією Замовника;
? положення про те, що банківська гарантія забезпечує виконання зобов’язань принципала за договором закупівлі, що буде укладено за результатами закупівлі;
? безвідкличне зобов'язання банка-гаранта сплатити протягом 5 (п'яти) банківських днів з дати отримання першої письмової вимоги Замовника (бенефіціара) повну суму, визначену у вимозі, в межах суми гарантії, за умови, що в тексті вимоги буде посилання на порушення Учасником-переможцем (принципалом) будь-яких зобов'язань, передбачених договором закупівлі, без необхідності додаткового обґрунтування та надання додаткових документів;
? положення, що всі платежі за гарантією мають бути здійснені банком-гарантом на користь бенефіціара незалежно від будь-яких заперечень принципала або будь-якої третьої особи;
? покладення усіх витрат, пов'язаних із гарантією, на принципала;
? положення, що гарантія є чинною з дати її видачі банком-гарантом;
? строк дії банківської гарантії повинен бути не менше, ніж строк дії договору про закупівлю та додатково ще один місяць;
? повну відповідність банківської гарантії чинному законодавству України (для банків-резидентів України) та Уніфікованим правилам для гарантій за вимогою Міжнародної торговельної палати у редакції 2010 року, публікація №758 (для іноземних банків).
Текст банківської гарантії не має містити:
- посилання на умови договору про надання гарантії (правочину, укладеного між банком-гарантом та принципалом);
- умови про зменшення відповідальності банка в будь-якому випадку (крім випадку прострочення подання вимоги та зменшення зобов'язань на всі суми, виплачені банком за гарантією);
- умови про ускладнення процедури виплати грошових коштів за гарантією (додаткового підтвердження повноважень підписанта вимоги, отримання будь-яких підтверджень щодо правомірності вимоги, тощо);
- обмеження відповідальності банку-гаранту сумою, на яку видано гарантію, у разі порушення банком-гарантом своїх обов'язків за гарантією;
- умови відкликання гарантії банком-гарантом.
Замовник повертає забезпечення виконання договору про закупівлю:
1) після виконання переможцем процедури закупівлі договору про закупівлю;
2) за рішенням суду щодо повернення забезпечення договору у випадку визнання результатів процедури закупівлі недійсними або договору про закупівлю нікчемним;
3) у випадках, передбачених статтею 21 Особливостей;
4) згідно з умовами, зазначеними в договорі про закупівлю, але не пізніше ніж протягом п’яти банківських днів з дня настання зазначених обставин.
Усі витрати пов’язані з наданням забезпечення виконання договору про закупівлю здійснюються за рахунок коштів Переможця.
Кошти, що надійшли як забезпечення виконання договору про закупівлю, якщо вони не повертаються учаснику у випадках, визначених Законом, підлягають перерахуванню до відповідного бюджету, а в разі здійснення закупівлі замовниками не за бюджетні кошти — перераховуються на рахунок таких замовників.
У разі невиконання або неналежного виконання (як повністю, так і частково) боржником зобов'язання, забезпеченого гарантією, бенефіціар має право протягом строку дії гарантії звернутися з вимогою до гаранта про сплату коштів відповідно до її умов. Підставою заявлення вимог до гаранта є настання гарантійного випадку, під яким розуміється факт порушення принципалом зобов'язання, забезпеченого гарантією. Вимога кредитора до гаранта про сплату грошової суми відповідно до виданої ним гарантії пред'являється у письмовій формі. До вимоги додаються документи, вказані в гарантії. У вимозі до гаранта або у доданих до неї документах кредитор зазначає, у чому полягає порушення боржником основного зобов'язання, забезпеченого гарантією.
Банківські реквізити Замовника:
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області
вул. Святослава Хороброго, 11-а, м. Київ, 03151
код ЄДРПОУ: 26345736
IBAN: UA718201720355129005000014348
у Держказначейській службі України, м. Київ, МФО: 820172
Значення, яке очікується
5
Вимога
Строк дії гарантії перевищує строк дії Договору про закупівлю на
Тип даних
Ціле число
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Значення, яке очікується
5
Вимога
Форма забезпечення
Тип даних
Текст
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Значення, яке очікується
Гарантія фінансової установи
Спосіб підтвердження
Назва
Опис
Тип
Документ
Документ з типом "Документи, що підтверджують відповідність"
При відсутності не виконаних зобов'язань за раніше укладеним договором підтверджується, що
Вимога
Учасник процедури закупівлі не мав з цим самим замовником договорів достроково розірваних через невиконання (учасником) своїх зобов'язань через що було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
При наявності не виконаних зобов'язань за раніше укладеним договором підтверджується, що
Вимога
Учасник процедури закупівлі вжив заходів для доведення своєї надійності, а саме: сплатив або зобов?язався сплатити відповідні зобов?язання та відшкодування завданих збитків
Відомості про учасника процедури закупівлі не внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Вимога
Керівника учасника процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Фізичною особою підтверджується, що
Вимога
Учасника процедури закупівлі не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією
Учасник процедури закупівлі протягом останніх трьох років не притягувався до відповідальності за порушення у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів
Учасник процедури закупівлі не був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом та відмиванням коштів), судимість з якої знято або погашено у встановленому законом порядку
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Юридичною особою підтверджується, що
Вимога
Керівник учасника процедури закупівлі не був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якого не знято або не погашено в установленому законом порядку
Учасник процедури закупівлі не є особою, до якої застосовано санкцію у вигляді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України 'Про санкції'
Учасника процедури закупівлі не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Юридичною особою підтверджується, що
Вимога
Керівника учасника процедури закупівлі, яка є учасником процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми
У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань присутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України 'Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань'
Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Повний опис умов та розміру надання забезпечення
Замовник вимагає надання учасниками забезпечення тендерної пропозиції у формі безумовної та безвідкличної банківської гарантії у вигляді електронного документа, скріпленого КЕП (кваліфікованим електронним підписом) уповноваженої особи банка-гаранта, що підписала гарантію. Крім того, усі документи видані банком і які надаються відповідно до вимог даного пункту документації повинні містити кваліфікований електронний підпис гаранта.
Банківська гарантія оформляється відповідно до Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 (зі змінами) та Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 14 грудня 2020 року № 2628 'Про затвердження форми і вимог до забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції', з урахуванням вимог встановлених цим розділом.
Банківська гарантія подається учасниками у складі тендерної пропозиції через електронну систему закупівель до кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Розмір забезпечення тендерної пропозиції: 0,5% від очікуваної вартості процедури закупівлі, а саме:
1 851 092,40 грн.
Банківська гарантія повинна бути оформлена з повним грошовим покриттям на весь строк дії такої гарантії. На підтвердження наявності повного грошового покриття на весь строк дії гарантії надається довідка з банку про наявність повного грошового покриття на весь строк дії відповідної гарантії та виписка з Банку по рахунку покриття, яка підтверджує зарахування грошового покриття на рахунок покриття, видані Банком-гарантом.
Строк дії забезпечення тендерної пропозиції становить не менше ніж 90 робочих днів з кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Банківська гарантія надається у складі тендерної пропозиції у форматі, що дає можливість перевірити КЕП уповноваженої особи банку-гаранта.
У тексті банківської гарантії обов’язково повинно бути зазначено обов’язок банку-гаранта протягом 5 робочих днів з дня отримання банком-гарантом письмової вимоги бенефіціара, сплатити йому суму гарантії.
Банківська гарантія не може містити додаткових умов щодо:
? вимог надання Принципалом листів або інших документів (крім випадків надання Принципалом повідомлення банку-гаранту про настання обставин, за яких строк дії Банківської гарантії вважається закінченим);
? вимог надання третіми особами листів або документів, що підтверджують факт настання гарантійного випадку;
? можливості часткової сплати суми гарантії.
Також учасник надає у складі тендерної пропозиції документ з накладенням КЕП гаранта (у випадку, якщо підписантом не є голова правління), що підтверджує повноваження особи, яка підписала банківську гарантію.
Усі витрати, пов'язані з наданням забезпечення тендерної пропозиції, здійснюються за рахунок коштів учасника.
Тендерна пропозиція Учасника відхиляється Замовником на підставі абз. 4 пп. 1 пункту 44 Особливостей, у випадку якщо Учасник не надав забезпечення тендерної пропозиції.
Банківські реквізити Замовника:
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області
вул. Святослава Хороброго, 11-а, м. Київ, 03151
код ЄДРПОУ: 26345736
IBAN: UA718201720355129005000014348
у Держказначейській службі України, м. Київ,
МФО: 820172
Спосіб підтвердження
Назва
Електронна банківська гарантія
Опис
Тип
Документ
Документ з типом "Документи, що підтверджують відповідність"
Сума забезпечення виконання Договору про закупівлю становить % від ціни цього Договору про закупівлю
Тип даних
Дробове число
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Повний опис умов та розміру надання забезпечення
Під час здійснення цієї закупівлі відповідно до Особливостей застосовуються положення статті 27 Закону з урахуванням положень пункту 21 Особливостей.
Замовник вимагає від учасника-переможця надати Замовнику в електронному вигляді, забезпечення виконання договору у розмірі 5 % від вартості договору про закупівлю – оригінал банківської гарантії не пізніше дати укладення договору про закупівлю, але в будь-якому випадку до кінцевого строку укладання договору, передбаченого пунктом 49 Особливостей, якщо така вимога передбачена проєктом договору, який наведений у Додатку 4 цієї тендерної документації.
Банківська гарантія в електронному вигляді повинна бути надана з урахуванням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». Банківська гарантія в електронному вигляді повинна бути обов’язково підписана кваліфікованим електронним підписом Банка-Гаранта та надана Замовнику шляхом прикріплення на веб-порталі Уповноваженого органу («Прозорро») по відповідній закупівлі або надіслана на електронну пошту Замовника, зазначену в даній тендерній документації.
Банківська гарантія оформлюється:
- банками-резидентами України - відповідно до вимог Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №639;
- іноземними банками – відповідно до Уніфікованих правил для гарантій за вимогою Міжнародної торговельної палати у редакції 2010 року, публікація № 758 (ICC Uniform Rules for Demand Guarantees, Publication No. 758).
Банківська гарантія повинна містити:
? повне найменування учасника-переможця процедури закупівлі (принципала за гарантією);
? найменування бенефіціара за гарантією (Замовника);
? посилання на оголошення про проведення закупівлі (UA-_____), предмет закупівлі;
? суму і валюту гарантії (цифрами та словами), у розмірі, що визначений тендерною документацією Замовника;
? положення про те, що банківська гарантія забезпечує виконання зобов’язань принципала за договором закупівлі, що буде укладено за результатами закупівлі;
? безвідкличне зобов'язання банка-гаранта сплатити протягом 5 (п'яти) банківських днів з дати отримання першої письмової вимоги Замовника (бенефіціара) повну суму, визначену у вимозі, в межах суми гарантії, за умови, що в тексті вимоги буде посилання на порушення Учасником-переможцем (принципалом) будь-яких зобов'язань, передбачених договором закупівлі, без необхідності додаткового обґрунтування та надання додаткових документів;
? положення, що всі платежі за гарантією мають бути здійснені банком-гарантом на користь бенефіціара незалежно від будь-яких заперечень принципала або будь-якої третьої особи;
? покладення усіх витрат, пов'язаних із гарантією, на принципала;
? положення, що гарантія є чинною з дати її видачі банком-гарантом;
? строк дії банківської гарантії повинен бути не менше, ніж строк дії договору про закупівлю та додатково ще один місяць;
? повну відповідність банківської гарантії чинному законодавству України (для банків-резидентів України) та Уніфікованим правилам для гарантій за вимогою Міжнародної торговельної палати у редакції 2010 року, публікація №758 (для іноземних банків).
Текст банківської гарантії не має містити:
- посилання на умови договору про надання гарантії (правочину, укладеного між банком-гарантом та принципалом);
- умови про зменшення відповідальності банка в будь-якому випадку (крім випадку прострочення подання вимоги та зменшення зобов'язань на всі суми, виплачені банком за гарантією);
- умови про ускладнення процедури виплати грошових коштів за гарантією (додаткового підтвердження повноважень підписанта вимоги, отримання будь-яких підтверджень щодо правомірності вимоги, тощо);
- обмеження відповідальності банку-гаранту сумою, на яку видано гарантію, у разі порушення банком-гарантом своїх обов'язків за гарантією;
- умови відкликання гарантії банком-гарантом.
Замовник повертає забезпечення виконання договору про закупівлю:
1) після виконання переможцем процедури закупівлі договору про закупівлю;
2) за рішенням суду щодо повернення забезпечення договору у випадку визнання результатів процедури закупівлі недійсними або договору про закупівлю нікчемним;
3) у випадках, передбачених статтею 21 Особливостей;
4) згідно з умовами, зазначеними в договорі про закупівлю, але не пізніше ніж протягом п’яти банківських днів з дня настання зазначених обставин.
Усі витрати пов’язані з наданням забезпечення виконання договору про закупівлю здійснюються за рахунок коштів Переможця.
Кошти, що надійшли як забезпечення виконання договору про закупівлю, якщо вони не повертаються учаснику у випадках, визначених Законом, підлягають перерахуванню до відповідного бюджету, а в разі здійснення закупівлі замовниками не за бюджетні кошти — перераховуються на рахунок таких замовників.
У разі невиконання або неналежного виконання (як повністю, так і частково) боржником зобов'язання, забезпеченого гарантією, бенефіціар має право протягом строку дії гарантії звернутися з вимогою до гаранта про сплату коштів відповідно до її умов. Підставою заявлення вимог до гаранта є настання гарантійного випадку, під яким розуміється факт порушення принципалом зобов'язання, забезпеченого гарантією. Вимога кредитора до гаранта про сплату грошової суми відповідно до виданої ним гарантії пред'являється у письмовій формі. До вимоги додаються документи, вказані в гарантії. У вимозі до гаранта або у доданих до неї документах кредитор зазначає, у чому полягає порушення боржником основного зобов'язання, забезпеченого гарантією.
Банківські реквізити Замовника:
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області
вул. Святослава Хороброго, 11-а, м. Київ, 03151
код ЄДРПОУ: 26345736
IBAN: UA718201720355129005000014348
у Держказначейській службі України, м. Київ, МФО: 820172
Значення, яке очікується
5
Вимога
Строк дії гарантії перевищує строк дії Договору про закупівлю на
Тип даних
Ціле число
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Значення, яке очікується
5
Вимога
Форма забезпечення
Тип даних
Текст
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Значення, яке очікується
Гарантія фінансової установи
Спосіб підтвердження
Назва
Опис
Тип
Документ
Документ з типом "Документи, що підтверджують відповідність"
При відсутності не виконаних зобов'язань за раніше укладеним договором підтверджується, що
Вимога
Учасник процедури закупівлі не мав з цим самим замовником договорів достроково розірваних через невиконання (учасником) своїх зобов'язань через що було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
При наявності не виконаних зобов'язань за раніше укладеним договором підтверджується, що
Вимога
Учасник процедури закупівлі вжив заходів для доведення своєї надійності, а саме: сплатив або зобов?язався сплатити відповідні зобов?язання та відшкодування завданих збитків
Відомості про учасника процедури закупівлі не внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Вимога
Керівника учасника процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Фізичною особою підтверджується, що
Вимога
Учасника процедури закупівлі не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією
Учасник процедури закупівлі протягом останніх трьох років не притягувався до відповідальності за порушення у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів
Учасник процедури закупівлі не був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом та відмиванням коштів), судимість з якої знято або погашено у встановленому законом порядку
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Юридичною особою підтверджується, що
Вимога
Керівник учасника процедури закупівлі не був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якого не знято або не погашено в установленому законом порядку
Учасник процедури закупівлі не є особою, до якої застосовано санкцію у вигляді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України 'Про санкції'
Учасника процедури закупівлі не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Юридичною особою підтверджується, що
Вимога
Керівника учасника процедури закупівлі, яка є учасником процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми
У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань присутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України 'Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань'
Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Повний опис умов та розміру надання забезпечення
Замовник вимагає надання учасниками забезпечення тендерної пропозиції у формі безумовної та безвідкличної банківської гарантії у вигляді електронного документа, скріпленого КЕП (кваліфікованим електронним підписом) уповноваженої особи банка-гаранта, що підписала гарантію. Крім того, усі документи видані банком і які надаються відповідно до вимог даного пункту документації повинні містити кваліфікований електронний підпис гаранта.
Банківська гарантія оформляється відповідно до Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 (зі змінами) та Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 14 грудня 2020 року № 2628 'Про затвердження форми і вимог до забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції', з урахуванням вимог встановлених цим розділом.
Банківська гарантія подається учасниками у складі тендерної пропозиції через електронну систему закупівель до кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Розмір забезпечення тендерної пропозиції: 0,5% від очікуваної вартості процедури закупівлі, а саме:
1 851 092,40 грн.
Банківська гарантія повинна бути оформлена з повним грошовим покриттям на весь строк дії такої гарантії. На підтвердження наявності повного грошового покриття на весь строк дії гарантії надається довідка з банку про наявність повного грошового покриття на весь строк дії відповідної гарантії та виписка з Банку по рахунку покриття, яка підтверджує зарахування грошового покриття на рахунок покриття, видані Банком-гарантом.
Строк дії забезпечення тендерної пропозиції становить не менше ніж 90 робочих днів з кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Банківська гарантія надається у складі тендерної пропозиції у форматі, що дає можливість перевірити КЕП уповноваженої особи банку-гаранта.
У тексті банківської гарантії обов’язково повинно бути зазначено обов’язок банку-гаранта протягом 5 робочих днів з дня отримання банком-гарантом письмової вимоги бенефіціара, сплатити йому суму гарантії.
Банківська гарантія не може містити додаткових умов щодо:
? вимог надання Принципалом листів або інших документів (крім випадків надання Принципалом повідомлення банку-гаранту про настання обставин, за яких строк дії Банківської гарантії вважається закінченим);
? вимог надання третіми особами листів або документів, що підтверджують факт настання гарантійного випадку;
? можливості часткової сплати суми гарантії.
Також учасник надає у складі тендерної пропозиції документ з накладенням КЕП гаранта (у випадку, якщо підписантом не є голова правління), що підтверджує повноваження особи, яка підписала банківську гарантію.
Усі витрати, пов'язані з наданням забезпечення тендерної пропозиції, здійснюються за рахунок коштів учасника.
Тендерна пропозиція Учасника відхиляється Замовником на підставі абз. 4 пп. 1 пункту 44 Особливостей, у випадку якщо Учасник не надав забезпечення тендерної пропозиції.
Банківські реквізити Замовника:
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області
вул. Святослава Хороброго, 11-а, м. Київ, 03151
код ЄДРПОУ: 26345736
IBAN: UA718201720355129005000014348
у Держказначейській службі України, м. Київ,
МФО: 820172
Спосіб підтвердження
Назва
Електронна банківська гарантія
Опис
Тип
Документ
Документ з типом "Документи, що підтверджують відповідність"
Сума забезпечення виконання Договору про закупівлю становить % від ціни цього Договору про закупівлю
Тип даних
Дробове число
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Повний опис умов та розміру надання забезпечення
Під час здійснення цієї закупівлі відповідно до Особливостей застосовуються положення статті 27 Закону з урахуванням положень пункту 21 Особливостей.
Замовник вимагає від учасника-переможця надати Замовнику в електронному вигляді, забезпечення виконання договору у розмірі 5 % від вартості договору про закупівлю – оригінал банківської гарантії не пізніше дати укладення договору про закупівлю, але в будь-якому випадку до кінцевого строку укладання договору, передбаченого пунктом 49 Особливостей, якщо така вимога передбачена проєктом договору, який наведений у Додатку 4 цієї тендерної документації.
Банківська гарантія в електронному вигляді повинна бути надана з урахуванням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». Банківська гарантія в електронному вигляді повинна бути обов’язково підписана кваліфікованим електронним підписом Банка-Гаранта та надана Замовнику шляхом прикріплення на веб-порталі Уповноваженого органу («Прозорро») по відповідній закупівлі або надіслана на електронну пошту Замовника, зазначену в даній тендерній документації.
Банківська гарантія оформлюється:
- банками-резидентами України - відповідно до вимог Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №639;
- іноземними банками – відповідно до Уніфікованих правил для гарантій за вимогою Міжнародної торговельної палати у редакції 2010 року, публікація № 758 (ICC Uniform Rules for Demand Guarantees, Publication No. 758).
Банківська гарантія повинна містити:
? повне найменування учасника-переможця процедури закупівлі (принципала за гарантією);
? найменування бенефіціара за гарантією (Замовника);
? посилання на оголошення про проведення закупівлі (UA-_____), предмет закупівлі;
? суму і валюту гарантії (цифрами та словами), у розмірі, що визначений тендерною документацією Замовника;
? положення про те, що банківська гарантія забезпечує виконання зобов’язань принципала за договором закупівлі, що буде укладено за результатами закупівлі;
? безвідкличне зобов'язання банка-гаранта сплатити протягом 5 (п'яти) банківських днів з дати отримання першої письмової вимоги Замовника (бенефіціара) повну суму, визначену у вимозі, в межах суми гарантії, за умови, що в тексті вимоги буде посилання на порушення Учасником-переможцем (принципалом) будь-яких зобов'язань, передбачених договором закупівлі, без необхідності додаткового обґрунтування та надання додаткових документів;
? положення, що всі платежі за гарантією мають бути здійснені банком-гарантом на користь бенефіціара незалежно від будь-яких заперечень принципала або будь-якої третьої особи;
? покладення усіх витрат, пов'язаних із гарантією, на принципала;
? положення, що гарантія є чинною з дати її видачі банком-гарантом;
? строк дії банківської гарантії повинен бути не менше, ніж строк дії договору про закупівлю та додатково ще один місяць;
? повну відповідність банківської гарантії чинному законодавству України (для банків-резидентів України) та Уніфікованим правилам для гарантій за вимогою Міжнародної торговельної палати у редакції 2010 року, публікація №758 (для іноземних банків).
Текст банківської гарантії не має містити:
- посилання на умови договору про надання гарантії (правочину, укладеного між банком-гарантом та принципалом);
- умови про зменшення відповідальності банка в будь-якому випадку (крім випадку прострочення подання вимоги та зменшення зобов'язань на всі суми, виплачені банком за гарантією);
- умови про ускладнення процедури виплати грошових коштів за гарантією (додаткового підтвердження повноважень підписанта вимоги, отримання будь-яких підтверджень щодо правомірності вимоги, тощо);
- обмеження відповідальності банку-гаранту сумою, на яку видано гарантію, у разі порушення банком-гарантом своїх обов'язків за гарантією;
- умови відкликання гарантії банком-гарантом.
Замовник повертає забезпечення виконання договору про закупівлю:
1) після виконання переможцем процедури закупівлі договору про закупівлю;
2) за рішенням суду щодо повернення забезпечення договору у випадку визнання результатів процедури закупівлі недійсними або договору про закупівлю нікчемним;
3) у випадках, передбачених статтею 21 Особливостей;
4) згідно з умовами, зазначеними в договорі про закупівлю, але не пізніше ніж протягом п’яти банківських днів з дня настання зазначених обставин.
Усі витрати пов’язані з наданням забезпечення виконання договору про закупівлю здійснюються за рахунок коштів Переможця.
Кошти, що надійшли як забезпечення виконання договору про закупівлю, якщо вони не повертаються учаснику у випадках, визначених Законом, підлягають перерахуванню до відповідного бюджету, а в разі здійснення закупівлі замовниками не за бюджетні кошти — перераховуються на рахунок таких замовників.
У разі невиконання або неналежного виконання (як повністю, так і частково) боржником зобов'язання, забезпеченого гарантією, бенефіціар має право протягом строку дії гарантії звернутися з вимогою до гаранта про сплату коштів відповідно до її умов. Підставою заявлення вимог до гаранта є настання гарантійного випадку, під яким розуміється факт порушення принципалом зобов'язання, забезпеченого гарантією. Вимога кредитора до гаранта про сплату грошової суми відповідно до виданої ним гарантії пред'являється у письмовій формі. До вимоги додаються документи, вказані в гарантії. У вимозі до гаранта або у доданих до неї документах кредитор зазначає, у чому полягає порушення боржником основного зобов'язання, забезпеченого гарантією.
Банківські реквізити Замовника:
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області
вул. Святослава Хороброго, 11-а, м. Київ, 03151
код ЄДРПОУ: 26345736
IBAN: UA718201720355129005000014348
у Держказначейській службі України, м. Київ, МФО: 820172
Значення, яке очікується
5
Вимога
Строк дії гарантії перевищує строк дії Договору про закупівлю на
Тип даних
Ціле число
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Значення, яке очікується
5
Вимога
Форма забезпечення
Тип даних
Текст
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Значення, яке очікується
Гарантія фінансової установи
Спосіб підтвердження
Назва
Опис
Тип
Документ
Документ з типом "Документи, що підтверджують відповідність"
При відсутності не виконаних зобов'язань за раніше укладеним договором підтверджується, що
Вимога
Учасник процедури закупівлі не мав з цим самим замовником договорів достроково розірваних через невиконання (учасником) своїх зобов'язань через що було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
При наявності не виконаних зобов'язань за раніше укладеним договором підтверджується, що
Вимога
Учасник процедури закупівлі вжив заходів для доведення своєї надійності, а саме: сплатив або зобов?язався сплатити відповідні зобов?язання та відшкодування завданих збитків
Учасник процедури закупівлі протягом останніх трьох років не притягувався до відповідальності за порушення у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів
Учасник процедури закупівлі не є особою, до якої застосовано санкцію у вигляді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України 'Про санкції'
У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань присутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України 'Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань'
Відомості про учасника процедури закупівлі не внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Вимога
Керівника учасника процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Фізичною особою підтверджується, що
Вимога
Учасника процедури закупівлі не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією
Учасник процедури закупівлі не був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом та відмиванням коштів), судимість з якої знято або погашено у встановленому законом порядку
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Юридичною особою підтверджується, що
Вимога
Керівник учасника процедури закупівлі не був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якого не знято або не погашено в установленому законом порядку
Учасника процедури закупівлі не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Юридичною особою підтверджується, що
Вимога
Керівника учасника процедури закупівлі, яка є учасником процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми
Учасник процедури закупівлі пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій службовій (посадовій) особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі
СЛУЖБА ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Поштовий індекс
03151
Країна
Україна
Область або регіон
м. Київ
Населений пункт
Солом'янський район
Адреса
вул.Святослава Хороброго, будинок 11-А
Кваліфікація
Лот № 1
«Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Центральна, 353 в смт Бородянка Бучанського району Київської області»
(згідно коду ДК 021:2015: 45211000-9 Будівництво багатоквартирних житлових та індивідуальних будинків)
При відсутності не виконаних зобов'язань за раніше укладеним договором підтверджується, що
Вимога
Учасник процедури закупівлі не мав з цим самим замовником договорів достроково розірваних через невиконання (учасником) своїх зобов'язань через що було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Відповідь на вимогу
Значення
Так
Група вимог
При наявності не виконаних зобов'язань за раніше укладеним договором підтверджується, що
Вимога
Учасник процедури закупівлі вжив заходів для доведення своєї надійності, а саме: сплатив або зобов?язався сплатити відповідні зобов?язання та відшкодування завданих збитків
Відомості про учасника процедури закупівлі не внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Відповідь на вимогу
Значення
Так
Вимога
Керівника учасника процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Відповідь на вимогу
Значення
Так
Група вимог
Фізичною особою підтверджується, що
Вимога
Учасника процедури закупівлі не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією
Учасник процедури закупівлі протягом останніх трьох років не притягувався до відповідальності за порушення у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів
Учасник процедури закупівлі не був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом та відмиванням коштів), судимість з якої знято або погашено у встановленому законом порядку
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Юридичною особою підтверджується, що
Вимога
Керівник учасника процедури закупівлі не був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якого не знято або не погашено в установленому законом порядку
Учасник процедури закупівлі не є особою, до якої застосовано санкцію у вигляді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України 'Про санкції'
Учасника процедури закупівлі не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Юридичною особою підтверджується, що
Вимога
Керівника учасника процедури закупівлі, яка є учасником процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми
У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань присутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України 'Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань'
Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Повний опис умов та розміру надання забезпечення
Замовник вимагає надання учасниками забезпечення тендерної пропозиції у формі безумовної та безвідкличної банківської гарантії у вигляді електронного документа, скріпленого КЕП (кваліфікованим електронним підписом) уповноваженої особи банка-гаранта, що підписала гарантію. Крім того, усі документи видані банком і які надаються відповідно до вимог даного пункту документації повинні містити кваліфікований електронний підпис гаранта.
Банківська гарантія оформляється відповідно до Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 (зі змінами) та Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 14 грудня 2020 року № 2628 'Про затвердження форми і вимог до забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції', з урахуванням вимог встановлених цим розділом.
Банківська гарантія подається учасниками у складі тендерної пропозиції через електронну систему закупівель до кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Розмір забезпечення тендерної пропозиції: 0,5% від очікуваної вартості процедури закупівлі, а саме:
1 851 092,40 грн.
Банківська гарантія повинна бути оформлена з повним грошовим покриттям на весь строк дії такої гарантії. На підтвердження наявності повного грошового покриття на весь строк дії гарантії надається довідка з банку про наявність повного грошового покриття на весь строк дії відповідної гарантії та виписка з Банку по рахунку покриття, яка підтверджує зарахування грошового покриття на рахунок покриття, видані Банком-гарантом.
Строк дії забезпечення тендерної пропозиції становить не менше ніж 90 робочих днів з кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Банківська гарантія надається у складі тендерної пропозиції у форматі, що дає можливість перевірити КЕП уповноваженої особи банку-гаранта.
У тексті банківської гарантії обов’язково повинно бути зазначено обов’язок банку-гаранта протягом 5 робочих днів з дня отримання банком-гарантом письмової вимоги бенефіціара, сплатити йому суму гарантії.
Банківська гарантія не може містити додаткових умов щодо:
? вимог надання Принципалом листів або інших документів (крім випадків надання Принципалом повідомлення банку-гаранту про настання обставин, за яких строк дії Банківської гарантії вважається закінченим);
? вимог надання третіми особами листів або документів, що підтверджують факт настання гарантійного випадку;
? можливості часткової сплати суми гарантії.
Також учасник надає у складі тендерної пропозиції документ з накладенням КЕП гаранта (у випадку, якщо підписантом не є голова правління), що підтверджує повноваження особи, яка підписала банківську гарантію.
Усі витрати, пов'язані з наданням забезпечення тендерної пропозиції, здійснюються за рахунок коштів учасника.
Тендерна пропозиція Учасника відхиляється Замовником на підставі абз. 4 пп. 1 пункту 44 Особливостей, у випадку якщо Учасник не надав забезпечення тендерної пропозиції.
Банківські реквізити Замовника:
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області
вул. Святослава Хороброго, 11-а, м. Київ, 03151
код ЄДРПОУ: 26345736
IBAN: UA718201720355129005000014348
у Держказначейській службі України, м. Київ,
МФО: 820172
Спосіб підтвердження
Назва
Електронна банківська гарантія
Опис
Тип
Документ
Документ з типом "Документи, що підтверджують відповідність"
Сума забезпечення виконання Договору про закупівлю становить % від ціни цього Договору про закупівлю
Тип даних
Дробове число
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Повний опис умов та розміру надання забезпечення
Під час здійснення цієї закупівлі відповідно до Особливостей застосовуються положення статті 27 Закону з урахуванням положень пункту 21 Особливостей.
Замовник вимагає від учасника-переможця надати Замовнику в електронному вигляді, забезпечення виконання договору у розмірі 5 % від вартості договору про закупівлю – оригінал банківської гарантії не пізніше дати укладення договору про закупівлю, але в будь-якому випадку до кінцевого строку укладання договору, передбаченого пунктом 49 Особливостей, якщо така вимога передбачена проєктом договору, який наведений у Додатку 4 цієї тендерної документації.
Банківська гарантія в електронному вигляді повинна бути надана з урахуванням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». Банківська гарантія в електронному вигляді повинна бути обов’язково підписана кваліфікованим електронним підписом Банка-Гаранта та надана Замовнику шляхом прикріплення на веб-порталі Уповноваженого органу («Прозорро») по відповідній закупівлі або надіслана на електронну пошту Замовника, зазначену в даній тендерній документації.
Банківська гарантія оформлюється:
- банками-резидентами України - відповідно до вимог Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №639;
- іноземними банками – відповідно до Уніфікованих правил для гарантій за вимогою Міжнародної торговельної палати у редакції 2010 року, публікація № 758 (ICC Uniform Rules for Demand Guarantees, Publication No. 758).
Банківська гарантія повинна містити:
? повне найменування учасника-переможця процедури закупівлі (принципала за гарантією);
? найменування бенефіціара за гарантією (Замовника);
? посилання на оголошення про проведення закупівлі (UA-_____), предмет закупівлі;
? суму і валюту гарантії (цифрами та словами), у розмірі, що визначений тендерною документацією Замовника;
? положення про те, що банківська гарантія забезпечує виконання зобов’язань принципала за договором закупівлі, що буде укладено за результатами закупівлі;
? безвідкличне зобов'язання банка-гаранта сплатити протягом 5 (п'яти) банківських днів з дати отримання першої письмової вимоги Замовника (бенефіціара) повну суму, визначену у вимозі, в межах суми гарантії, за умови, що в тексті вимоги буде посилання на порушення Учасником-переможцем (принципалом) будь-яких зобов'язань, передбачених договором закупівлі, без необхідності додаткового обґрунтування та надання додаткових документів;
? положення, що всі платежі за гарантією мають бути здійснені банком-гарантом на користь бенефіціара незалежно від будь-яких заперечень принципала або будь-якої третьої особи;
? покладення усіх витрат, пов'язаних із гарантією, на принципала;
? положення, що гарантія є чинною з дати її видачі банком-гарантом;
? строк дії банківської гарантії повинен бути не менше, ніж строк дії договору про закупівлю та додатково ще один місяць;
? повну відповідність банківської гарантії чинному законодавству України (для банків-резидентів України) та Уніфікованим правилам для гарантій за вимогою Міжнародної торговельної палати у редакції 2010 року, публікація №758 (для іноземних банків).
Текст банківської гарантії не має містити:
- посилання на умови договору про надання гарантії (правочину, укладеного між банком-гарантом та принципалом);
- умови про зменшення відповідальності банка в будь-якому випадку (крім випадку прострочення подання вимоги та зменшення зобов'язань на всі суми, виплачені банком за гарантією);
- умови про ускладнення процедури виплати грошових коштів за гарантією (додаткового підтвердження повноважень підписанта вимоги, отримання будь-яких підтверджень щодо правомірності вимоги, тощо);
- обмеження відповідальності банку-гаранту сумою, на яку видано гарантію, у разі порушення банком-гарантом своїх обов'язків за гарантією;
- умови відкликання гарантії банком-гарантом.
Замовник повертає забезпечення виконання договору про закупівлю:
1) після виконання переможцем процедури закупівлі договору про закупівлю;
2) за рішенням суду щодо повернення забезпечення договору у випадку визнання результатів процедури закупівлі недійсними або договору про закупівлю нікчемним;
3) у випадках, передбачених статтею 21 Особливостей;
4) згідно з умовами, зазначеними в договорі про закупівлю, але не пізніше ніж протягом п’яти банківських днів з дня настання зазначених обставин.
Усі витрати пов’язані з наданням забезпечення виконання договору про закупівлю здійснюються за рахунок коштів Переможця.
Кошти, що надійшли як забезпечення виконання договору про закупівлю, якщо вони не повертаються учаснику у випадках, визначених Законом, підлягають перерахуванню до відповідного бюджету, а в разі здійснення закупівлі замовниками не за бюджетні кошти — перераховуються на рахунок таких замовників.
У разі невиконання або неналежного виконання (як повністю, так і частково) боржником зобов'язання, забезпеченого гарантією, бенефіціар має право протягом строку дії гарантії звернутися з вимогою до гаранта про сплату коштів відповідно до її умов. Підставою заявлення вимог до гаранта є настання гарантійного випадку, під яким розуміється факт порушення принципалом зобов'язання, забезпеченого гарантією. Вимога кредитора до гаранта про сплату грошової суми відповідно до виданої ним гарантії пред'являється у письмовій формі. До вимоги додаються документи, вказані в гарантії. У вимозі до гаранта або у доданих до неї документах кредитор зазначає, у чому полягає порушення боржником основного зобов'язання, забезпеченого гарантією.
Банківські реквізити Замовника:
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області
вул. Святослава Хороброго, 11-а, м. Київ, 03151
код ЄДРПОУ: 26345736
IBAN: UA718201720355129005000014348
у Держказначейській службі України, м. Київ, МФО: 820172
Значення, яке очікується
5
Відповідь на вимогу
Значення
5,0
Вимога
Строк дії гарантії перевищує строк дії Договору про закупівлю на
Тип даних
Ціле число
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Значення, яке очікується
5
Відповідь на вимогу
Значення
5
Вимога
Форма забезпечення
Тип даних
Текст
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Значення, яке очікується
Гарантія фінансової установи
Спосіб підтвердження
Назва
Опис
Тип
Документ
Документ з типом "Документи, що підтверджують відповідність"
Не виправив виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у складі своєї тендерної пропозиції, та/або змінив предмет закупівлі (його найменування, марку, модель тощо) під час виправлення виявлених замовником невідповідностей, протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей
Зміст
Відповідно до підпункту 1 пункту 44 Особливостей замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли учасник процедури закупівлі не виправив виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у складі своєї тендерної пропозиції, та/або змінив предмет закупівлі (його найменування, марку, модель тощо) під час виправлення виявлених замовником невідповідностей, протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.
Враховуючи викладене, тендерна пропозиція Учасника - ТОВ «Автомагістраль-Захід» підлягає відхиленню на підставі зазначеної норми.
Підстави для відхилення зазначені у Протокольному рішенні Уповноваженої особи № 3-5-2025 від 15.04.2025
Учасник процедури закупівлі пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій службовій (посадовій) особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі
Учасник процедури закупівлі є пов'язаною особою з іншими учасниками та/або з уповноваженою особою (особами), та/або з керівником замовника
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Рішення про продовження строку розгляду
Обґрунтування продовження строку розгляду
Відповідно до частини першої статті 29 Закону, оцінка тендерних пропозицій / пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначеної замовником у тендерній документації/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, шляхом застосування електронного аукціону.
Згідно з частиною дев’ятою статті 29 Закону, після оцінки тендерних пропозицій/пропозицій замовник розглядає на відповідність вимогам тендерної документації/оголошення про проведення спрощеної закупівлі тендерну пропозицію/пропозицію, яка визначена найбільш економічно вигідною.
Відповідно до проведеного електронного аукціону найбільш економічно вигідною пропозицією (за ціною) визначено пропозицію, подану учасником - Товариством з обмеженою відповідальністю "Автомагістраль-Захід" (Далі - Учасник).
Згідно з частиною десятою статті 29 Закону строк розгляду тендерної пропозиції/пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення.
У зв’язку зі значним обсягом документів тендерної пропозиції Учасника та з необхідністю детального аналізу тендерної пропозиції Учасника на відповідність технічним вимогам та умовам тендерної документації, виникає необхідність продовжити строк розгляду тендерної пропозиції.
По другому питанню порядку денного:
У зв’язку з необхідністю вжиття заходів, зазначених в розділі розгляду питання першого порядку денного необхідно продовжити строк розгляду тендерної пропозиції Учасника до 20 робочих днів та оприлюднити повідомлення про продовження протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення у вигляді цього протоколу.
Дата продовження строку розгляду
08.04.2025 12:52
Дата кінця розгляду
30.04.2025 00:00
Вимога про усунення невідповідностей
Зміст
Повідомлення
про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією
Замовник: Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області
Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю «Автомагістраль-Захід» (далі – ТОВ «Автомагістраль-Захід» або Учасник)
Предмет закупівлі: «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Центральна, 353 в смт Бородянка Бучанського району Київської області» (згідно коду ДК 021:2015: 45211000-9 Будівництво багатоквартирних житлових та індивідуальних будинків)
№ оголошення: UA-2025-03-17-006301-a
Розглянувши інформацію та/або документи, що подані учасником - ТОВ «Автомагістраль-Захід» процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією (далі – ТД), Замовником виявлено невідповідність, а саме:
1. На вимогу п. 1 Додатку № 7 ТД, Учасником у складі тендерної пропозиції надано Статут Відповідно до пункту 7.6.4 розділу 7 Статуту, передбачено, що директор не має права без рішення Загальних зборів учасників Товариства здійснювати такі ді від імені Товариства, укладати Договори та вчиняти дії від імені Товариства на суму понад 5 000,00 грн. (п’ять тисяч гривень 00 коп.).
Враховуючи зазначене, просимо усунути виявлену невідповідність шляхом надання Учасником рішення Загальних зборів учасників Товариства для уповноваження директора Товариства на укладання договорів та вчинення дій від імені Товариства на суму понад 5 000,00 грн. (п’ять тисяч гривень 00 коп.), згідно п. 4 Додатку № 7 ТД.
2. На вимогу п. 5 Додатку № 7 ТД, Учасником у складі тендерної пропозиції не надано документи на підтвердження відповідністі матеріально-технічної бази та умов праці вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання таких робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) таких машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки на такі роботи:
• Монтаж, демонтаж та капітальний ремонт будинків, споруд, а також відновлення та зміцнення їх аварійних частин.
• Вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів.
• Роботи в колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, бункерах, камерах, колекторах, замкнутому просторі (ємностях, боксах, топках, трубопроводах тощо).
Враховуючи зазначене, просимо усунути виявлену невідповідність шляхом надання Учасником документів на підтвердження відповідністі матеріально-технічної бази та умов праці вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання таких робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) таких машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки на вищезазначені роботи, згідно п. 5 Додатку № 7 ТД.
3. На вимогу ч. 1 Додатку № 1 ТД, на підтвердження кваліфікаційного критерію «Наявність в Учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій», Учасником у складі тендерної пропозиції надана Довідка про наявність механізмів, обладнання та устаткування від 31.03.2025 № 10 у вигляді таблиці, проте Учасник заповнює таблицю з певними невідповідностями, а саме:
- стовпчик «Назва відповідної техніки Учасника» та стовпчик «Тип/марка/модель» вказують на те, щоб Учасник зазначив саме назву техніки та тип/марку/модель, яка є у його власності (відповідно до свідоцтв про реєстрацію техніки, оборотно-сальдовій відомості тощо) або у нього є право користуватися нею (на підставі договорів оренди, надання послуг тощо), однак Учасник не дотримався цієї умови;
- п. 2 Таблиці, вимога Замовника – Автомобільний кран, від 25 т, назва техніки Учасника – Автокран, вантажопідйомність від 25 т, тип/марка/модель – КРАЗ 250 (в договорі надання послуг № 1312 від 13.12.2024 р., що надав Учасник в своїй тендерній пропозиції, вказано назву – Спеціальний вантажний автокран більше 20 тон КРАЗ 250). Окрім цього, за вищевказаним договором у Виконавця відсутній документ, що підтверджує його право власності на техніку, а також відсутній дозвільний документ на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (відповідно до Постанови КМУ від 03.02.2021 № 77 – Установити, що на період дії воєнного стану машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у пунктах 2-9 групи А переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого цією Постановою, експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці згідно з Постановою КМ № 357 від 24.03.2022 – діє до дня припинення або скасування воєнного стану і протягом одного місяця після його припинення чи скасування (п. 7 Постанови КМУ від 03.02.2021 № 77 Вантажопідіймальні крани і машини, ліфти, підйомники для підіймання працівників, пасажирські підвісні канатні дороги, фунікулери, ескалатори та пасажирські конвеєри, колиски приводні для підіймання працівників);
- п. 4 Таблиці, вимога Замовника – Баштовий кран, назва техніки Учасника – Кран баштовий (договір надання послуг № 26-03-25 від 26.03.2025 р., що зазначив в цій Таблиці Учасник в своїй тендерній пропозиції, відсутній). Є в наявності договір надання послуг № 30.03.2025 від 30.03.2025 р., де в паспорті на техніку вказано назву – Кран баштовий верхньоповоротний;
- п. 5 Таблиці, вимога Замовника – Автобетоновоз-міксер, назва техніки Учасника – Автобетоновоз-міксер та Вантажний бетонорозмішувач (в договорі надання послуг № 32-25 від 24.03.2025 р., що надав Учасник в своїй тендерній пропозиції, в паспортах на техніку вказано назви – Спеціальний вантажний бетонорозмішувач-С та Спеціальний вантажний – спеціальний бетонорозмішувач-С);
- п. 15 та п. 16 Таблиці, вимога Замовника – Будівельно-монтажний пістолет, Учасником вказано назву – Аккумуляторний пістолет монтажний, тип/марка/модель – DeWalt (DCE580), проте в оборотно-сальдовій відомості по рахунку 106 за 2025 р., що надав Учасник в своїй тендерній пропозиції, для цих монтажних пістолетів вказано тип/марка/модель – DeWalt (DCE580N);
- п. 22 Таблиці, вимога Замовника – Пістолет-розпилювач, назва техніки Учасника – Фарбувальний пістолет розпилювач, тип/марка/модель – Star S-770VR-03P, проте в оборотно-сальдовій відомості по рахунку 106 за 2025 р., що надав Учасник в своїй тендерній пропозиції, вказано назву – Фарборозпилювач пневматичний, тип/марка/модель – Star S-770VR-03P (2,0 мм);
- п. 24 Таблиці, вимога Замовника – Фарбувальний апарат, назва техніки Учасника – Фарбувальний апарат безповітряного розпилення, тип/марка/модель – Wagner Control PRO 250 М, проте в оборотно-сальдовій відомості по рахунку 106 за 2025 р., що надав Учасник в своїй тендерній пропозиції, вказано тип/марка/модель цього фарбувального апарату – Wagner Control PRO 250.
Враховуючи зазначене, просимо усунути виявлену невідповідність шляхом надання Учасником відкориговану Довідку про наявність механізмів, обладнання та устаткування та документів на підтвердження «Наявність в Учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій», згідно ч. 1 Додатку № 1 ТД.
4. На вимогу ч. 3 Додатку № 1 ТД, на підтвердження кваліфікаційного критерію «Наявність документально підтвердженого досвіду про виконання аналогічного (аналогічних) договору (договорів)», Учасник подав у складі своєї тендерної пропозиції Реєстр документів ЄДЕССБ до аналогічного договору (договір субпідряду № СП-4 від 04.01.2022 р.), де в Сертифікаті про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів вказано назву об’єкта – Реконструкція системи теплопостачання гуртожитку № 1 з влаштуванням дахової котельні Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою місто Тернопіль вул. Митрополита Шептицького, 13» та «Реконструкція покрівлі з влаштуванням шатрового даху гуртожитку № 1 Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою місто Тернопіль вул. Митрополита Шептицького, 13.
Проте наданий аналогічний договір Учасником – договір субпідряду № СП-4 від 04.01.2022 р. – має назву (предмет договору) об’єкта: «Реконструкція системи теплопостачання гуртожитку № 1 з влаштуванням дахової котельні Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою вул. Митрополита Шептицького, 13, м. Тернопіль, код ДК 021:2015: 45300000-0 – Будівельно-монтажні роботи».
Вищевказаний Сертифікат видано на «Будівництво будівель навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури і спорту, медичного і оздоровчого призначення», що не відноситься до житлового фонду. У цьому Сертифікаті зазначена інформація лише про договір від 14.09.2021 з Генеральним підрядником – ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ВАЛК» (40682650), про субпідрядників – ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД» немає жодної інформації. Також в Сертифікаті відсутня інформація щодо Строку введення об’єкта (черги, пускового комплексу) в експлуатацію, вказано лише дати початку та завершення будівництва.
Враховуючи зазначене, просимо усунути виявлену невідповідність шляхом надання Учасником документів на підтвердження «Наявність документально підтвердженого досвіду про виконання аналогічного (аналогічних) договору (договорів)», а саме: Сертифікату про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкту предметом якого є виконання робіт з нового будівництва, реконструкції чи капітального ремонту житлового фонду, при цьому клас наслідків об’єкта повинен бути не нижче класу наслідків об?єкта будівництва (ремонту) за предметом закупівлі, а саме: СС2 і більше.
5. На вимогу ч. 2 Додатку № 1 ТД, на підтвердження кваліфікаційного критерію «Наявність в Учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід», Учасником у складі тендерної пропозиції надана Довідка, яка містить інформацію про залучення субпідрядних організацій до виконання робіт від 31.03.2025 № 14. Учасник в свої довідці про залучення субпідрядників зазначив:
- ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БУДІВЕЛЬНА ГРУПА ЖИТЛОБУДСЕРВІС», проте на директора Нога Михайла Юрійовича немає чинного посвідчення, щодо проходження навчання з правил охорони праці;
- ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕЛЕКТРОАДВОКАТ», проте на директора Соловйова Дмитра Володимировича немає чинного посвідчення, щодо проходження навчання з правил охорони праці.
Враховуючи зазначене, просимо усунути виявлену невідповідність шляхом надання Учасником документів на підтвердження «Наявність в Учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід», згідно ч. 2 Додатку № 1 ТД.
6. Відповідно п. 10 Таблиці Додатку № 2 ТД, Учасником, в своїй тендерній пропозиції не підтверджено відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі вимогам, визначеним у пункті 47 Особливостей, а саме: не надана Антикорупційна програма і наказ до неї.
Враховуючи зазначене, просимо усунути виявлену невідповідність шляхом надання Учасником документів відповідно п. 10 Таблиці Додатку № 2 ТД.
7. На вимогу Додатку № 6 ТД, Учасником у складі тендерної пропозиції надана Довідка про відсутність підстав для відмови в укладенні Договору (у зв’язку із застосуванням оперативно-господарських санкцій) від 31.03.2025 № 2. Однак, дана Довідка не містить інформації стосовно Учасника, так як не заповнені відповідні поля з юридичною назвою Учасника.
Враховуючи зазначене, просимо усунути виявлену невідповідність шляхом надання Учасником Довідки про відсутність підстав для відмови в укладенні Договору (у зв’язку із застосуванням оперативно-господарських санкцій) з усією заповненою інформацією стосовно Учасника, згідно вимог Додатку № 6 ТД.
8. На вимогу п. 5 Додатку № 7 ТД, Учасником у складі тендерної пропозиції надана Ліцензія від 24.07.2017, реєстраційний запис № 2013039155 (наказ від 12.07.2017 № 29-Л) на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками (за переліком видів робіт згідно з додатком), проте в додатку до цієї Ліцензії зазначено лише перелік видів робіт із провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками (СС2): 3.00.00 Будівництво об’єктів транспортної інфраструктури: 3.02.00 – Доріг автомобільних.
Враховуючи зазначене, просимо усунути виявлену невідповідність шляхом надання Учасником чинної ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків належить до об’єктів з середніми та значними наслідками, згідно вимог п. 5 Додатку № 7 ТД.
9. На вимогу абз. 3 п. 15 Додатку № 7 ТД, Учасником у складі тендерної пропозиції не надана довідка про наявність діючої ліцензії, виданої на Учасника торгів, на використання ПК АВК-5.
Учасником надано Договір № 07/16159 від 09.01.2025, який укладено з ПП «ССБ Електронікс», в реквізитах ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД» зазначена юридична адреса підприємства, яка не відповідає Витягу з ЄДР від 18.10.2024, Виписці з ЄДР від 30.04.2024 та Виписці від 14.01.2025, а саме:
- вказано юр. адреса в Договорі: 48650, Тернопільська обл., Заліщицький р-н, с. Дзвиняч, вул. Промислова, 3А;
- у Витягу з ЄДР та Виписках з ЄДР, які надано Учасником, вказана юр. адреса: 59420, Чернівецька обл., Чернівецький р-н, село Веренчанка, вул. Шевченка, будинок 23.
Також відповідно до цього Витягу з ЄДР керівник ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД» змінився 30.04.2024, ним став Пушкар Артем Васильович, а також змінилося місцезнаходження юридичної особи. Тобто, з 30.04.2024 правильною адресою юридичної особи ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД» є 59420, Чернівецька обл., Чернівецький р-н, село Веренчанка, вул. Шевченка, будинок 23.
Окрім зазначеного є невідповідність в реквізитах щодо розрахункового рахунку:
- в Договорі вказано р/р UA383348510000000026002275923, МФО 334851, в АТ «ПУМБ» м. Київ;
- у Довідці, яка надана Учасником згідно з Додатком № 5 до ТД, вказано р/р UA 853390720000026005163282001 в АТ «РВС БАНК», МФО 339072.
Враховуючи зазначене, просимо усунути виявлену невідповідність шляхом надання Учасником довідки про наявність діючої ліцензії, виданої на Учасника торгів, на використання ПК АВК-5, чи аналогічне у власному виробництві та оригінал ліцензії, копію Договору на надання послуг та Акт наданих послуг по відповідному договору, згідно вимог абз. 3 п. 15 Додатку № 7 ТД.
При відсутності не виконаних зобов'язань за раніше укладеним договором підтверджується, що
Вимога
Учасник процедури закупівлі не мав з цим самим замовником договорів достроково розірваних через невиконання (учасником) своїх зобов'язань через що було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Відповідь на вимогу
Значення
Так
Група вимог
При наявності не виконаних зобов'язань за раніше укладеним договором підтверджується, що
Вимога
Учасник процедури закупівлі вжив заходів для доведення своєї надійності, а саме: сплатив або зобов?язався сплатити відповідні зобов?язання та відшкодування завданих збитків
Відомості про учасника процедури закупівлі не внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Відповідь на вимогу
Значення
Так
Вимога
Керівника учасника процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Відповідь на вимогу
Значення
Так
Група вимог
Фізичною особою підтверджується, що
Вимога
Учасника процедури закупівлі не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією
Учасник процедури закупівлі протягом останніх трьох років не притягувався до відповідальності за порушення у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів
Учасник процедури закупівлі не був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом та відмиванням коштів), судимість з якої знято або погашено у встановленому законом порядку
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Юридичною особою підтверджується, що
Вимога
Керівник учасника процедури закупівлі не був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якого не знято або не погашено в установленому законом порядку
Учасник процедури закупівлі не є особою, до якої застосовано санкцію у вигляді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України 'Про санкції'
Учасника процедури закупівлі не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Юридичною особою підтверджується, що
Вимога
Керівника учасника процедури закупівлі, яка є учасником процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми
У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань присутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України 'Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань'
Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Повний опис умов та розміру надання забезпечення
Замовник вимагає надання учасниками забезпечення тендерної пропозиції у формі безумовної та безвідкличної банківської гарантії у вигляді електронного документа, скріпленого КЕП (кваліфікованим електронним підписом) уповноваженої особи банка-гаранта, що підписала гарантію. Крім того, усі документи видані банком і які надаються відповідно до вимог даного пункту документації повинні містити кваліфікований електронний підпис гаранта.
Банківська гарантія оформляється відповідно до Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 (зі змінами) та Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 14 грудня 2020 року № 2628 'Про затвердження форми і вимог до забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції', з урахуванням вимог встановлених цим розділом.
Банківська гарантія подається учасниками у складі тендерної пропозиції через електронну систему закупівель до кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Розмір забезпечення тендерної пропозиції: 0,5% від очікуваної вартості процедури закупівлі, а саме:
1 851 092,40 грн.
Банківська гарантія повинна бути оформлена з повним грошовим покриттям на весь строк дії такої гарантії. На підтвердження наявності повного грошового покриття на весь строк дії гарантії надається довідка з банку про наявність повного грошового покриття на весь строк дії відповідної гарантії та виписка з Банку по рахунку покриття, яка підтверджує зарахування грошового покриття на рахунок покриття, видані Банком-гарантом.
Строк дії забезпечення тендерної пропозиції становить не менше ніж 90 робочих днів з кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Банківська гарантія надається у складі тендерної пропозиції у форматі, що дає можливість перевірити КЕП уповноваженої особи банку-гаранта.
У тексті банківської гарантії обов’язково повинно бути зазначено обов’язок банку-гаранта протягом 5 робочих днів з дня отримання банком-гарантом письмової вимоги бенефіціара, сплатити йому суму гарантії.
Банківська гарантія не може містити додаткових умов щодо:
? вимог надання Принципалом листів або інших документів (крім випадків надання Принципалом повідомлення банку-гаранту про настання обставин, за яких строк дії Банківської гарантії вважається закінченим);
? вимог надання третіми особами листів або документів, що підтверджують факт настання гарантійного випадку;
? можливості часткової сплати суми гарантії.
Також учасник надає у складі тендерної пропозиції документ з накладенням КЕП гаранта (у випадку, якщо підписантом не є голова правління), що підтверджує повноваження особи, яка підписала банківську гарантію.
Усі витрати, пов'язані з наданням забезпечення тендерної пропозиції, здійснюються за рахунок коштів учасника.
Тендерна пропозиція Учасника відхиляється Замовником на підставі абз. 4 пп. 1 пункту 44 Особливостей, у випадку якщо Учасник не надав забезпечення тендерної пропозиції.
Банківські реквізити Замовника:
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області
вул. Святослава Хороброго, 11-а, м. Київ, 03151
код ЄДРПОУ: 26345736
IBAN: UA718201720355129005000014348
у Держказначейській службі України, м. Київ,
МФО: 820172
Спосіб підтвердження
Назва
Електронна банківська гарантія
Опис
Тип
Документ
Документ з типом "Документи, що підтверджують відповідність"
Сума забезпечення виконання Договору про закупівлю становить % від ціни цього Договору про закупівлю
Тип даних
Дробове число
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Повний опис умов та розміру надання забезпечення
Під час здійснення цієї закупівлі відповідно до Особливостей застосовуються положення статті 27 Закону з урахуванням положень пункту 21 Особливостей.
Замовник вимагає від учасника-переможця надати Замовнику в електронному вигляді, забезпечення виконання договору у розмірі 5 % від вартості договору про закупівлю – оригінал банківської гарантії не пізніше дати укладення договору про закупівлю, але в будь-якому випадку до кінцевого строку укладання договору, передбаченого пунктом 49 Особливостей, якщо така вимога передбачена проєктом договору, який наведений у Додатку 4 цієї тендерної документації.
Банківська гарантія в електронному вигляді повинна бути надана з урахуванням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». Банківська гарантія в електронному вигляді повинна бути обов’язково підписана кваліфікованим електронним підписом Банка-Гаранта та надана Замовнику шляхом прикріплення на веб-порталі Уповноваженого органу («Прозорро») по відповідній закупівлі або надіслана на електронну пошту Замовника, зазначену в даній тендерній документації.
Банківська гарантія оформлюється:
- банками-резидентами України - відповідно до вимог Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №639;
- іноземними банками – відповідно до Уніфікованих правил для гарантій за вимогою Міжнародної торговельної палати у редакції 2010 року, публікація № 758 (ICC Uniform Rules for Demand Guarantees, Publication No. 758).
Банківська гарантія повинна містити:
? повне найменування учасника-переможця процедури закупівлі (принципала за гарантією);
? найменування бенефіціара за гарантією (Замовника);
? посилання на оголошення про проведення закупівлі (UA-_____), предмет закупівлі;
? суму і валюту гарантії (цифрами та словами), у розмірі, що визначений тендерною документацією Замовника;
? положення про те, що банківська гарантія забезпечує виконання зобов’язань принципала за договором закупівлі, що буде укладено за результатами закупівлі;
? безвідкличне зобов'язання банка-гаранта сплатити протягом 5 (п'яти) банківських днів з дати отримання першої письмової вимоги Замовника (бенефіціара) повну суму, визначену у вимозі, в межах суми гарантії, за умови, що в тексті вимоги буде посилання на порушення Учасником-переможцем (принципалом) будь-яких зобов'язань, передбачених договором закупівлі, без необхідності додаткового обґрунтування та надання додаткових документів;
? положення, що всі платежі за гарантією мають бути здійснені банком-гарантом на користь бенефіціара незалежно від будь-яких заперечень принципала або будь-якої третьої особи;
? покладення усіх витрат, пов'язаних із гарантією, на принципала;
? положення, що гарантія є чинною з дати її видачі банком-гарантом;
? строк дії банківської гарантії повинен бути не менше, ніж строк дії договору про закупівлю та додатково ще один місяць;
? повну відповідність банківської гарантії чинному законодавству України (для банків-резидентів України) та Уніфікованим правилам для гарантій за вимогою Міжнародної торговельної палати у редакції 2010 року, публікація №758 (для іноземних банків).
Текст банківської гарантії не має містити:
- посилання на умови договору про надання гарантії (правочину, укладеного між банком-гарантом та принципалом);
- умови про зменшення відповідальності банка в будь-якому випадку (крім випадку прострочення подання вимоги та зменшення зобов'язань на всі суми, виплачені банком за гарантією);
- умови про ускладнення процедури виплати грошових коштів за гарантією (додаткового підтвердження повноважень підписанта вимоги, отримання будь-яких підтверджень щодо правомірності вимоги, тощо);
- обмеження відповідальності банку-гаранту сумою, на яку видано гарантію, у разі порушення банком-гарантом своїх обов'язків за гарантією;
- умови відкликання гарантії банком-гарантом.
Замовник повертає забезпечення виконання договору про закупівлю:
1) після виконання переможцем процедури закупівлі договору про закупівлю;
2) за рішенням суду щодо повернення забезпечення договору у випадку визнання результатів процедури закупівлі недійсними або договору про закупівлю нікчемним;
3) у випадках, передбачених статтею 21 Особливостей;
4) згідно з умовами, зазначеними в договорі про закупівлю, але не пізніше ніж протягом п’яти банківських днів з дня настання зазначених обставин.
Усі витрати пов’язані з наданням забезпечення виконання договору про закупівлю здійснюються за рахунок коштів Переможця.
Кошти, що надійшли як забезпечення виконання договору про закупівлю, якщо вони не повертаються учаснику у випадках, визначених Законом, підлягають перерахуванню до відповідного бюджету, а в разі здійснення закупівлі замовниками не за бюджетні кошти — перераховуються на рахунок таких замовників.
У разі невиконання або неналежного виконання (як повністю, так і частково) боржником зобов'язання, забезпеченого гарантією, бенефіціар має право протягом строку дії гарантії звернутися з вимогою до гаранта про сплату коштів відповідно до її умов. Підставою заявлення вимог до гаранта є настання гарантійного випадку, під яким розуміється факт порушення принципалом зобов'язання, забезпеченого гарантією. Вимога кредитора до гаранта про сплату грошової суми відповідно до виданої ним гарантії пред'являється у письмовій формі. До вимоги додаються документи, вказані в гарантії. У вимозі до гаранта або у доданих до неї документах кредитор зазначає, у чому полягає порушення боржником основного зобов'язання, забезпеченого гарантією.
Банківські реквізити Замовника:
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області
вул. Святослава Хороброго, 11-а, м. Київ, 03151
код ЄДРПОУ: 26345736
IBAN: UA718201720355129005000014348
у Держказначейській службі України, м. Київ, МФО: 820172
Значення, яке очікується
5
Відповідь на вимогу
Значення
5
Вимога
Строк дії гарантії перевищує строк дії Договору про закупівлю на
Тип даних
Ціле число
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Значення, яке очікується
5
Відповідь на вимогу
Значення
5
Вимога
Форма забезпечення
Тип даних
Текст
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Значення, яке очікується
Гарантія фінансової установи
Спосіб підтвердження
Назва
Опис
Тип
Документ
Документ з типом "Документи, що підтверджують відповідність"
Учасник процедури закупівлі пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій службовій (посадовій) особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі
Учасник процедури закупівлі є пов'язаною особою з іншими учасниками та/або з уповноваженою особою (особами), та/або з керівником замовника
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Вимога про усунення невідповідностей
Зміст
Повідомлення
про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією
Замовник: Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області
Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська будівнича компанія» (далі – ТОВ «Українська будівнича компанія» або Учасник)
Предмет закупівлі: «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Центральна, 353 в смт Бородянка Бучанського району Київської області» (згідно коду ДК 021:2015: 45211000-9 Будівництво багатоквартирних житлових та індивідуальних будинків)
№ оголошення: UA-2025-03-17-006301-a
Розглянувши інформацію та/або документи, що подані учасником - ТОВ «Українська будівнича компанія» процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією (далі – ТД), Замовником виявлено невідповідність, а саме:
1. На вимогу п. 1 Додатку № 7 ТД, Учасник надає інформацію стосовно коду доступу за яким можливо здійснити пошук чинних установчих документів юридичної особи. Учасником не наданий такий документ.
Враховуючи зазначене, просимо усунути виявлену невідповідність шляхом надання інформації стосовно коду доступу за яким можливо здійснити пошук чинних установчих документів юридичної особи.
2. На вимогу п. 2 Додатку № 1 ТД, на підтвердження кваліфікаційного критерію «Наявність в Учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід», Учасником надана Довідка про кваліфікацію і досвід працівників, які будуть залучені до виконання від 31.03.2025 № 31/03-07, в якій в гр.4 «Освіта/спеціальність» на працівників не зазначена інформація а саме: освіта.
Враховуючи зазначене, просимо усунути виявлену невідповідність шляхом надання відкоригованої Довідки про кваліфікацію і досвід працівників, які будуть залучені до виконання.
При відсутності не виконаних зобов'язань за раніше укладеним договором підтверджується, що
Вимога
Учасник процедури закупівлі не мав з цим самим замовником договорів достроково розірваних через невиконання (учасником) своїх зобов'язань через що було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Відповідь на вимогу
Значення
Так
Група вимог
При наявності не виконаних зобов'язань за раніше укладеним договором підтверджується, що
Вимога
Учасник процедури закупівлі вжив заходів для доведення своєї надійності, а саме: сплатив або зобов?язався сплатити відповідні зобов?язання та відшкодування завданих збитків
Відомості про учасника процедури закупівлі не внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Відповідь на вимогу
Значення
Так
Вимога
Керівника учасника процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Відповідь на вимогу
Значення
Так
Група вимог
Фізичною особою підтверджується, що
Вимога
Учасника процедури закупівлі не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією
Учасник процедури закупівлі протягом останніх трьох років не притягувався до відповідальності за порушення у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів
Учасник процедури закупівлі не був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом та відмиванням коштів), судимість з якої знято або погашено у встановленому законом порядку
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Юридичною особою підтверджується, що
Вимога
Керівник учасника процедури закупівлі не був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якого не знято або не погашено в установленому законом порядку
Учасник процедури закупівлі не є особою, до якої застосовано санкцію у вигляді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України 'Про санкції'
Учасника процедури закупівлі не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Юридичною особою підтверджується, що
Вимога
Керівника учасника процедури закупівлі, яка є учасником процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми
У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань присутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України 'Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань'
Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Повний опис умов та розміру надання забезпечення
Замовник вимагає надання учасниками забезпечення тендерної пропозиції у формі безумовної та безвідкличної банківської гарантії у вигляді електронного документа, скріпленого КЕП (кваліфікованим електронним підписом) уповноваженої особи банка-гаранта, що підписала гарантію. Крім того, усі документи видані банком і які надаються відповідно до вимог даного пункту документації повинні містити кваліфікований електронний підпис гаранта.
Банківська гарантія оформляється відповідно до Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 (зі змінами) та Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 14 грудня 2020 року № 2628 'Про затвердження форми і вимог до забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції', з урахуванням вимог встановлених цим розділом.
Банківська гарантія подається учасниками у складі тендерної пропозиції через електронну систему закупівель до кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Розмір забезпечення тендерної пропозиції: 0,5% від очікуваної вартості процедури закупівлі, а саме:
1 851 092,40 грн.
Банківська гарантія повинна бути оформлена з повним грошовим покриттям на весь строк дії такої гарантії. На підтвердження наявності повного грошового покриття на весь строк дії гарантії надається довідка з банку про наявність повного грошового покриття на весь строк дії відповідної гарантії та виписка з Банку по рахунку покриття, яка підтверджує зарахування грошового покриття на рахунок покриття, видані Банком-гарантом.
Строк дії забезпечення тендерної пропозиції становить не менше ніж 90 робочих днів з кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Банківська гарантія надається у складі тендерної пропозиції у форматі, що дає можливість перевірити КЕП уповноваженої особи банку-гаранта.
У тексті банківської гарантії обов’язково повинно бути зазначено обов’язок банку-гаранта протягом 5 робочих днів з дня отримання банком-гарантом письмової вимоги бенефіціара, сплатити йому суму гарантії.
Банківська гарантія не може містити додаткових умов щодо:
? вимог надання Принципалом листів або інших документів (крім випадків надання Принципалом повідомлення банку-гаранту про настання обставин, за яких строк дії Банківської гарантії вважається закінченим);
? вимог надання третіми особами листів або документів, що підтверджують факт настання гарантійного випадку;
? можливості часткової сплати суми гарантії.
Також учасник надає у складі тендерної пропозиції документ з накладенням КЕП гаранта (у випадку, якщо підписантом не є голова правління), що підтверджує повноваження особи, яка підписала банківську гарантію.
Усі витрати, пов'язані з наданням забезпечення тендерної пропозиції, здійснюються за рахунок коштів учасника.
Тендерна пропозиція Учасника відхиляється Замовником на підставі абз. 4 пп. 1 пункту 44 Особливостей, у випадку якщо Учасник не надав забезпечення тендерної пропозиції.
Банківські реквізити Замовника:
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області
вул. Святослава Хороброго, 11-а, м. Київ, 03151
код ЄДРПОУ: 26345736
IBAN: UA718201720355129005000014348
у Держказначейській службі України, м. Київ,
МФО: 820172
Спосіб підтвердження
Назва
Електронна банківська гарантія
Опис
Тип
Документ
Документ з типом "Документи, що підтверджують відповідність"
Сума забезпечення виконання Договору про закупівлю становить % від ціни цього Договору про закупівлю
Тип даних
Дробове число
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Повний опис умов та розміру надання забезпечення
Під час здійснення цієї закупівлі відповідно до Особливостей застосовуються положення статті 27 Закону з урахуванням положень пункту 21 Особливостей.
Замовник вимагає від учасника-переможця надати Замовнику в електронному вигляді, забезпечення виконання договору у розмірі 5 % від вартості договору про закупівлю – оригінал банківської гарантії не пізніше дати укладення договору про закупівлю, але в будь-якому випадку до кінцевого строку укладання договору, передбаченого пунктом 49 Особливостей, якщо така вимога передбачена проєктом договору, який наведений у Додатку 4 цієї тендерної документації.
Банківська гарантія в електронному вигляді повинна бути надана з урахуванням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». Банківська гарантія в електронному вигляді повинна бути обов’язково підписана кваліфікованим електронним підписом Банка-Гаранта та надана Замовнику шляхом прикріплення на веб-порталі Уповноваженого органу («Прозорро») по відповідній закупівлі або надіслана на електронну пошту Замовника, зазначену в даній тендерній документації.
Банківська гарантія оформлюється:
- банками-резидентами України - відповідно до вимог Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №639;
- іноземними банками – відповідно до Уніфікованих правил для гарантій за вимогою Міжнародної торговельної палати у редакції 2010 року, публікація № 758 (ICC Uniform Rules for Demand Guarantees, Publication No. 758).
Банківська гарантія повинна містити:
? повне найменування учасника-переможця процедури закупівлі (принципала за гарантією);
? найменування бенефіціара за гарантією (Замовника);
? посилання на оголошення про проведення закупівлі (UA-_____), предмет закупівлі;
? суму і валюту гарантії (цифрами та словами), у розмірі, що визначений тендерною документацією Замовника;
? положення про те, що банківська гарантія забезпечує виконання зобов’язань принципала за договором закупівлі, що буде укладено за результатами закупівлі;
? безвідкличне зобов'язання банка-гаранта сплатити протягом 5 (п'яти) банківських днів з дати отримання першої письмової вимоги Замовника (бенефіціара) повну суму, визначену у вимозі, в межах суми гарантії, за умови, що в тексті вимоги буде посилання на порушення Учасником-переможцем (принципалом) будь-яких зобов'язань, передбачених договором закупівлі, без необхідності додаткового обґрунтування та надання додаткових документів;
? положення, що всі платежі за гарантією мають бути здійснені банком-гарантом на користь бенефіціара незалежно від будь-яких заперечень принципала або будь-якої третьої особи;
? покладення усіх витрат, пов'язаних із гарантією, на принципала;
? положення, що гарантія є чинною з дати її видачі банком-гарантом;
? строк дії банківської гарантії повинен бути не менше, ніж строк дії договору про закупівлю та додатково ще один місяць;
? повну відповідність банківської гарантії чинному законодавству України (для банків-резидентів України) та Уніфікованим правилам для гарантій за вимогою Міжнародної торговельної палати у редакції 2010 року, публікація №758 (для іноземних банків).
Текст банківської гарантії не має містити:
- посилання на умови договору про надання гарантії (правочину, укладеного між банком-гарантом та принципалом);
- умови про зменшення відповідальності банка в будь-якому випадку (крім випадку прострочення подання вимоги та зменшення зобов'язань на всі суми, виплачені банком за гарантією);
- умови про ускладнення процедури виплати грошових коштів за гарантією (додаткового підтвердження повноважень підписанта вимоги, отримання будь-яких підтверджень щодо правомірності вимоги, тощо);
- обмеження відповідальності банку-гаранту сумою, на яку видано гарантію, у разі порушення банком-гарантом своїх обов'язків за гарантією;
- умови відкликання гарантії банком-гарантом.
Замовник повертає забезпечення виконання договору про закупівлю:
1) після виконання переможцем процедури закупівлі договору про закупівлю;
2) за рішенням суду щодо повернення забезпечення договору у випадку визнання результатів процедури закупівлі недійсними або договору про закупівлю нікчемним;
3) у випадках, передбачених статтею 21 Особливостей;
4) згідно з умовами, зазначеними в договорі про закупівлю, але не пізніше ніж протягом п’яти банківських днів з дня настання зазначених обставин.
Усі витрати пов’язані з наданням забезпечення виконання договору про закупівлю здійснюються за рахунок коштів Переможця.
Кошти, що надійшли як забезпечення виконання договору про закупівлю, якщо вони не повертаються учаснику у випадках, визначених Законом, підлягають перерахуванню до відповідного бюджету, а в разі здійснення закупівлі замовниками не за бюджетні кошти — перераховуються на рахунок таких замовників.
У разі невиконання або неналежного виконання (як повністю, так і частково) боржником зобов'язання, забезпеченого гарантією, бенефіціар має право протягом строку дії гарантії звернутися з вимогою до гаранта про сплату коштів відповідно до її умов. Підставою заявлення вимог до гаранта є настання гарантійного випадку, під яким розуміється факт порушення принципалом зобов'язання, забезпеченого гарантією. Вимога кредитора до гаранта про сплату грошової суми відповідно до виданої ним гарантії пред'являється у письмовій формі. До вимоги додаються документи, вказані в гарантії. У вимозі до гаранта або у доданих до неї документах кредитор зазначає, у чому полягає порушення боржником основного зобов'язання, забезпеченого гарантією.
Банківські реквізити Замовника:
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області
вул. Святослава Хороброго, 11-а, м. Київ, 03151
код ЄДРПОУ: 26345736
IBAN: UA718201720355129005000014348
у Держказначейській службі України, м. Київ, МФО: 820172
Значення, яке очікується
5
Відповідь на вимогу
Значення
5,0
Вимога
Строк дії гарантії перевищує строк дії Договору про закупівлю на
Тип даних
Ціле число
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Значення, яке очікується
5
Відповідь на вимогу
Значення
5
Вимога
Форма забезпечення
Тип даних
Текст
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Значення, яке очікується
Гарантія фінансової установи
Спосіб підтвердження
Назва
Опис
Тип
Документ
Документ з типом "Документи, що підтверджують відповідність"
Надав недостовірну інформацію, що є суттєвою для визначення результатів процедури закупівлі, яку замовником виявлено згідно з абзацом першим пункту 42 Особливостей
Зміст
Беручи до уваги надану інформацію від Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя та Головного управління ДПС у Чернівецькій області Учасник зазначив у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою при визначенні результатів Закупівлі.
Згідно з підпунктом 1 пункту 44 Особливостей замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли учасник процедури закупівлі зазначив у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою для визначення результатів відкритих торгів, яку замовником виявлено згідно з абзацом першим пункту 42 цих особливостей.
Таким чином, тендерна пропозиція Учасника-ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД» підлягає відхиленню на підставі зазначеної норми.
Учасник процедури закупівлі пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій службовій (посадовій) особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі
При відсутності не виконаних зобов'язань за раніше укладеним договором підтверджується, що
Вимога
Учасник процедури закупівлі не мав з цим самим замовником договорів достроково розірваних через невиконання (учасником) своїх зобов'язань через що було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Відповідь на вимогу
Значення
Так
Група вимог
При наявності не виконаних зобов'язань за раніше укладеним договором підтверджується, що
Вимога
Учасник процедури закупівлі вжив заходів для доведення своєї надійності, а саме: сплатив або зобов?язався сплатити відповідні зобов?язання та відшкодування завданих збитків
Відомості про учасника процедури закупівлі не внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Відповідь на вимогу
Значення
Так
Вимога
Керівника учасника процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Відповідь на вимогу
Значення
Так
Група вимог
Фізичною особою підтверджується, що
Вимога
Учасника процедури закупівлі не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією
Учасник процедури закупівлі протягом останніх трьох років не притягувався до відповідальності за порушення у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів
Учасник процедури закупівлі не був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом та відмиванням коштів), судимість з якої знято або погашено у встановленому законом порядку
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Юридичною особою підтверджується, що
Вимога
Керівник учасника процедури закупівлі не був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якого не знято або не погашено в установленому законом порядку
Учасник процедури закупівлі не є особою, до якої застосовано санкцію у вигляді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України 'Про санкції'
Учасника процедури закупівлі не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Група вимог
Юридичною особою підтверджується, що
Вимога
Керівника учасника процедури закупівлі, яка є учасником процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми
У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань присутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України 'Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань'
Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Повний опис умов та розміру надання забезпечення
Замовник вимагає надання учасниками забезпечення тендерної пропозиції у формі безумовної та безвідкличної банківської гарантії у вигляді електронного документа, скріпленого КЕП (кваліфікованим електронним підписом) уповноваженої особи банка-гаранта, що підписала гарантію. Крім того, усі документи видані банком і які надаються відповідно до вимог даного пункту документації повинні містити кваліфікований електронний підпис гаранта.
Банківська гарантія оформляється відповідно до Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 (зі змінами) та Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 14 грудня 2020 року № 2628 'Про затвердження форми і вимог до забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції', з урахуванням вимог встановлених цим розділом.
Банківська гарантія подається учасниками у складі тендерної пропозиції через електронну систему закупівель до кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Розмір забезпечення тендерної пропозиції: 0,5% від очікуваної вартості процедури закупівлі, а саме:
1 851 092,40 грн.
Банківська гарантія повинна бути оформлена з повним грошовим покриттям на весь строк дії такої гарантії. На підтвердження наявності повного грошового покриття на весь строк дії гарантії надається довідка з банку про наявність повного грошового покриття на весь строк дії відповідної гарантії та виписка з Банку по рахунку покриття, яка підтверджує зарахування грошового покриття на рахунок покриття, видані Банком-гарантом.
Строк дії забезпечення тендерної пропозиції становить не менше ніж 90 робочих днів з кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Банківська гарантія надається у складі тендерної пропозиції у форматі, що дає можливість перевірити КЕП уповноваженої особи банку-гаранта.
У тексті банківської гарантії обов’язково повинно бути зазначено обов’язок банку-гаранта протягом 5 робочих днів з дня отримання банком-гарантом письмової вимоги бенефіціара, сплатити йому суму гарантії.
Банківська гарантія не може містити додаткових умов щодо:
? вимог надання Принципалом листів або інших документів (крім випадків надання Принципалом повідомлення банку-гаранту про настання обставин, за яких строк дії Банківської гарантії вважається закінченим);
? вимог надання третіми особами листів або документів, що підтверджують факт настання гарантійного випадку;
? можливості часткової сплати суми гарантії.
Також учасник надає у складі тендерної пропозиції документ з накладенням КЕП гаранта (у випадку, якщо підписантом не є голова правління), що підтверджує повноваження особи, яка підписала банківську гарантію.
Усі витрати, пов'язані з наданням забезпечення тендерної пропозиції, здійснюються за рахунок коштів учасника.
Тендерна пропозиція Учасника відхиляється Замовником на підставі абз. 4 пп. 1 пункту 44 Особливостей, у випадку якщо Учасник не надав забезпечення тендерної пропозиції.
Банківські реквізити Замовника:
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області
вул. Святослава Хороброго, 11-а, м. Київ, 03151
код ЄДРПОУ: 26345736
IBAN: UA718201720355129005000014348
у Держказначейській службі України, м. Київ,
МФО: 820172
Спосіб підтвердження
Назва
Електронна банківська гарантія
Опис
Тип
Документ
Документ з типом "Документи, що підтверджують відповідність"
Сума забезпечення виконання Договору про закупівлю становить % від ціни цього Договору про закупівлю
Тип даних
Дробове число
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Повний опис умов та розміру надання забезпечення
Під час здійснення цієї закупівлі відповідно до Особливостей застосовуються положення статті 27 Закону з урахуванням положень пункту 21 Особливостей.
Замовник вимагає від учасника-переможця надати Замовнику в електронному вигляді, забезпечення виконання договору у розмірі 5 % від вартості договору про закупівлю – оригінал банківської гарантії не пізніше дати укладення договору про закупівлю, але в будь-якому випадку до кінцевого строку укладання договору, передбаченого пунктом 49 Особливостей, якщо така вимога передбачена проєктом договору, який наведений у Додатку 4 цієї тендерної документації.
Банківська гарантія в електронному вигляді повинна бути надана з урахуванням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». Банківська гарантія в електронному вигляді повинна бути обов’язково підписана кваліфікованим електронним підписом Банка-Гаранта та надана Замовнику шляхом прикріплення на веб-порталі Уповноваженого органу («Прозорро») по відповідній закупівлі або надіслана на електронну пошту Замовника, зазначену в даній тендерній документації.
Банківська гарантія оформлюється:
- банками-резидентами України - відповідно до вимог Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №639;
- іноземними банками – відповідно до Уніфікованих правил для гарантій за вимогою Міжнародної торговельної палати у редакції 2010 року, публікація № 758 (ICC Uniform Rules for Demand Guarantees, Publication No. 758).
Банківська гарантія повинна містити:
? повне найменування учасника-переможця процедури закупівлі (принципала за гарантією);
? найменування бенефіціара за гарантією (Замовника);
? посилання на оголошення про проведення закупівлі (UA-_____), предмет закупівлі;
? суму і валюту гарантії (цифрами та словами), у розмірі, що визначений тендерною документацією Замовника;
? положення про те, що банківська гарантія забезпечує виконання зобов’язань принципала за договором закупівлі, що буде укладено за результатами закупівлі;
? безвідкличне зобов'язання банка-гаранта сплатити протягом 5 (п'яти) банківських днів з дати отримання першої письмової вимоги Замовника (бенефіціара) повну суму, визначену у вимозі, в межах суми гарантії, за умови, що в тексті вимоги буде посилання на порушення Учасником-переможцем (принципалом) будь-яких зобов'язань, передбачених договором закупівлі, без необхідності додаткового обґрунтування та надання додаткових документів;
? положення, що всі платежі за гарантією мають бути здійснені банком-гарантом на користь бенефіціара незалежно від будь-яких заперечень принципала або будь-якої третьої особи;
? покладення усіх витрат, пов'язаних із гарантією, на принципала;
? положення, що гарантія є чинною з дати її видачі банком-гарантом;
? строк дії банківської гарантії повинен бути не менше, ніж строк дії договору про закупівлю та додатково ще один місяць;
? повну відповідність банківської гарантії чинному законодавству України (для банків-резидентів України) та Уніфікованим правилам для гарантій за вимогою Міжнародної торговельної палати у редакції 2010 року, публікація №758 (для іноземних банків).
Текст банківської гарантії не має містити:
- посилання на умови договору про надання гарантії (правочину, укладеного між банком-гарантом та принципалом);
- умови про зменшення відповідальності банка в будь-якому випадку (крім випадку прострочення подання вимоги та зменшення зобов'язань на всі суми, виплачені банком за гарантією);
- умови про ускладнення процедури виплати грошових коштів за гарантією (додаткового підтвердження повноважень підписанта вимоги, отримання будь-яких підтверджень щодо правомірності вимоги, тощо);
- обмеження відповідальності банку-гаранту сумою, на яку видано гарантію, у разі порушення банком-гарантом своїх обов'язків за гарантією;
- умови відкликання гарантії банком-гарантом.
Замовник повертає забезпечення виконання договору про закупівлю:
1) після виконання переможцем процедури закупівлі договору про закупівлю;
2) за рішенням суду щодо повернення забезпечення договору у випадку визнання результатів процедури закупівлі недійсними або договору про закупівлю нікчемним;
3) у випадках, передбачених статтею 21 Особливостей;
4) згідно з умовами, зазначеними в договорі про закупівлю, але не пізніше ніж протягом п’яти банківських днів з дня настання зазначених обставин.
Усі витрати пов’язані з наданням забезпечення виконання договору про закупівлю здійснюються за рахунок коштів Переможця.
Кошти, що надійшли як забезпечення виконання договору про закупівлю, якщо вони не повертаються учаснику у випадках, визначених Законом, підлягають перерахуванню до відповідного бюджету, а в разі здійснення закупівлі замовниками не за бюджетні кошти — перераховуються на рахунок таких замовників.
У разі невиконання або неналежного виконання (як повністю, так і частково) боржником зобов'язання, забезпеченого гарантією, бенефіціар має право протягом строку дії гарантії звернутися з вимогою до гаранта про сплату коштів відповідно до її умов. Підставою заявлення вимог до гаранта є настання гарантійного випадку, під яким розуміється факт порушення принципалом зобов'язання, забезпеченого гарантією. Вимога кредитора до гаранта про сплату грошової суми відповідно до виданої ним гарантії пред'являється у письмовій формі. До вимоги додаються документи, вказані в гарантії. У вимозі до гаранта або у доданих до неї документах кредитор зазначає, у чому полягає порушення боржником основного зобов'язання, забезпеченого гарантією.
Банківські реквізити Замовника:
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області
вул. Святослава Хороброго, 11-а, м. Київ, 03151
код ЄДРПОУ: 26345736
IBAN: UA718201720355129005000014348
у Держказначейській службі України, м. Київ, МФО: 820172
Значення, яке очікується
5
Відповідь на вимогу
Значення
5
Вимога
Строк дії гарантії перевищує строк дії Договору про закупівлю на
Тип даних
Ціле число
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Значення, яке очікується
5
Відповідь на вимогу
Значення
5
Вимога
Форма забезпечення
Тип даних
Текст
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Значення, яке очікується
Гарантія фінансової установи
Спосіб підтвердження
Назва
Опис
Тип
Документ
Документ з типом "Документи, що підтверджують відповідність"
Учасник процедури закупівлі пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій службовій (посадовій) особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі
Учасник процедури закупівлі є пов'язаною особою з іншими учасниками та/або з уповноваженою особою (особами), та/або з керівником замовника
Тип даних
Ознака
Значення, яке очікується
Так
Cтатус
Активна
Дата створення
17.03.2025 13:05
Рішення про продовження строку розгляду
Обґрунтування продовження строку розгляду
У зв’язку зі значним обсягом документів тендерної пропозиції Учасника та з необхідністю детального аналізу тендерної пропозиції Учасника на відповідність технічним вимогам та умовам тендерної документації, виникає необхідність продовжити строк розгляду тендерної пропозиції.
«Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Центральна, 353 в смт Бородянка Бучанського району Київської області»
(згідно коду ДК 021:2015: 45211000-9 Будівництво багатоквартирних житлових та індивідуальних будинків)
Кількість
1
Одиниця виміру
роботи
Ціна за одиницю
Валюта
UAH
Ознака ПДВ ціни за одиницю
З ПДВ
Кінцева дата поставки
середа, 31 грудня 2025 р.
Покупець
Статус
В очікуванні
Коротка назва
СЛУЖБА ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Повна назва
СЛУЖБА ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
«Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Центральна, 353 в смт Бородянка Бучанського району Київської області»
(згідно коду ДК 021:2015: 45211000-9 Будівництво багатоквартирних житлових та індивідуальних будинків)
Кількість
1
Одиниця виміру
роботи
Ціна за одиницю
Валюта
UAH
Ознака ПДВ ціни за одиницю
З ПДВ
Кінцева дата поставки
середа, 31 грудня 2025 р.
Покупець
Статус
В очікуванні
Коротка назва
СЛУЖБА ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Повна назва
СЛУЖБА ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу
Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівел
Етапи закупівельного процесу
Розкриття тендерних пропозиції, їх розгляд та оцінка
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
23.05.2025 № 151
Київ
Про початок моніторингу
процедур закупівель / закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з пунктом 9 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43,
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг процедур закупівель / закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Департаменту моніторингу та перевірок закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель / закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
Голова Алла БАСАЛАЄВА
Додаток
до наказу Державної аудиторської служби України «Про початок моніторингу процедур
закупівель / закупівель»
Витяг з переліку процедур закупівель / закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
унікальний номер дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу
21 UA-2025-03-17-006301-a 17.03.2025 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Директор Департаменту
моніторингу та перевірок закупівель Олексій АЛЕКСАНДРОВ
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі
Дата закінчення моніторингу: 12 червня 2025 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (в редакції станом на дату початку проведення торгів) (далі – Особливості), своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області (далі – Замовник) на 2025 рік, оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями, тендерну документацію, затверджену протоколом Уповноваженої особи від 17.03.2025 № 3-2-2025 (зі змінами від 17.03.2025 № 3-3-2025 та від 24.03.2025 № 3-4-2025), реєстр отриманих тендерних пропозицій від 01.04.2025, протокол розкриття тендерних пропозицій, протоколи уповноваженої особи від 08.04.2025 № 3-4-2025 про продовження строку розгляду тендерних пропозицій, від 15.04.2025 № 3-5-2025 про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «Автомагістраль–Захід», від 16.04.2025 № 3-6-2025 про визначення переможцем ТОВ «Українська будівнича компанія», від 05.06.2025 № 3-7-2025 про скасування рішення про відхилення ТОВ «Автомагістраль–Захід», рішення Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – Комісія АМКУ) від 08.05.2025 №7409-р/пк-пз щодо скасування рішення Замовника про відхилення ТОВ «Автомагістраль–Захід», пояснення Замовника, надані 02.06.2025 та 06.06.2025 через електронну систему закупівель на запити Держаудитслужби.
Моніторинг процедури закупівлі щодо тих порушень, обставин, підстав, які були предметом розгляду комісії АМКУ, не здійснювався.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та Особливостей – порушень не установлено.
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі робіт «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Центральна, 353 в смт Бородянка Бучанського району Київської області» (код за ДК 021:2015: 45211000-9 Будівництво багатоквартирних житлових та індивідуальних будинків) (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2025-03-17-006301-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 № 43, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів) з наступних питань.
1. Надати інформацію та відповідні документи (експертний звіт, договірну ціну, пояснюючу записку до проектно-кошторисної документації) на підставі яких вами здійснено обґрунтування розміру бюджетних призначень, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. Надати посилання на сторінку власного веб-сайту (або офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів) на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, обґрунтування розміру бюджетних призначень, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами).
3. Надати інформацію, за рахунок якої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам здійснено фінансування зазначеної закупівлі (з зазначенням кодів програмної класифікації видатків).
4. Надати інформацію, чи здійснювалося фінансування даної закупівлі на виконання заходів Плану України, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 року № 244-р, відповідно до інструменту Ukraine Facility.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351-1 Кримінального кодексу України.
У відповідь на запит Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області надає такі пояснення:
1.Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі визначені відповідно до проектної документації за яким отримано експертний звіт від 03 лютого 2025 року № 05-305-24. проектом передбачається будівництво багатоквартирного житлового будинку, що постраждав під час бойових дій на території Київської області протягом лютого-березня 2022 року з метою збереження його функціонального призначення.
Очікувана вартість закупівлі у сумі 370 218 477,88 грн розрахована та визначена відповідно до методики визначення очікуваної вартості затвердженої Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 18.02.2020 № 275.
Обсяг бюджетних коштів для фінансування за рахунок коштів: кошти державного бюджету (Постанова КМУ від 07 березня 2025 р. № 251 Про виділення коштів з фонду ліквідації наслідків збройної агресії на реалізацію експериментального проекту щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації).
Надаємо копію експертного звіту (позитивний) щодо розгляду проектної документації на будівництво від 03.02.2025 № 05-305-24, копію проекту (П) Том 1. Загальна пояснювальна записка та відомість обсягів робіт з кошторисами.
2. Надаємо посилання на сторінку веб-сайту Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі: https://kv.restoration.gov.ua/diialnist/5141/73048.html.
3. Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області є одержувачем бюджетних коштів, уповноваженим головним розпорядником бюджетних коштів — Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України на реалізацію заходів, що відповідають завданням та цілям діяльності Служби і передбачені відповідними бюджетними програмами.
Фінансування робіт за об’єктом «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Центральна, 353 в смт Бородянка Бучанського району Київської області» здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.03.2025 № 251 за бюджетною програмою КПКВК 3111370 «Відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації».
4. На виконання заходів Плану України, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 року № 244-р, відповідно до інструменту Ukraine Facility, фінансування закупівлі робіт «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Центральна, 353 в смт Бородянка Бучанського району Київської області» (код за ДК 021:2015: 45211000-9 Будівництво багатоквартирних житлових та індивідуальних будинків) (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2025-03-17-006301-a) не здійснювалось.
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі робіт «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Центральна, 353 в смт Бородянка Бучанського району Київської області» (код за ДК 021:2015: 45211000-9 Будівництво багатоквартирних житлових та індивідуальних будинків) (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2025-03-17-006301-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 № 43, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів) з наступних питань.
1. Надати інформацію щодо виконання Замовником рішення Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 08.05.2025 №7409-р/пк-пз.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351-1 Кримінального кодексу України.
Службою відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області виконано рішення Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 08.05.2025 № 7409-р/пк-пз та оприлюднено протокол про скасування рішень, прийнятих під час проведення процедури закупівлі від 05.06.2025 № 3-7-2025.
«Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Центральна, 353 в смт Бородянка Бучанського району Київської області»
(згідно коду ДК 021:2015: 45211000-9 Будівництво багатоквартирних житлових та індивідуальних будинків)
Тендер:
UA-2025-03-17-006301-a
Кваліфікований електронний підпис накладено.
Тип:
скарга
За лотом «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Центральна, 353 в смт Бородянка Бучанського району Київської області»
(згідно коду ДК 021:2015: 45211000-9 Будівництво багатоквартирних житлових та індивідуальних будинків)
UA-2025-03-17-006301-a.a1
Дата:
18.04.2025 17:23
Стан:
Порушення усунуто
СКАРГА про порушення порядку проведення процедури публічної закупівлі – відкриті торги з особливостями в частині незаконного відхилення пропозиції ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД» та визначення переможцем закупівлі ТОВ Українська будівнича компанія
СКАРГА про порушення порядку проведення процедури публічної закупівлі – відкриті торги з особливостями в частині незаконного відхилення пропозиції ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД»
СКАРГА
про порушення порядку проведення процедури публічної закупівлі – відкриті торги з особливостями в частині незаконного відхилення пропозиції ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД» та визначення переможцем закупівлі ТОВ Українська будівнича компанія
СЛУЖБА ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (далі – Замовник) 17 березня 2025 року було оголошено процедуру закупівлі (відкриті торги з особливостями): ««Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Центральна, 353 в смт Бородянка Бучанського району Київської області» (згідно коду ДК 021:2015: 45211000-9 Будівництво багатоквартирних житлових та індивідуальних будинків)» (далі – закупівля), ідентифікатор закупівлі UA-2025-03-17-006301-a.
Очікувана вартість закупівлі – 370 218 477,88 грн з ПДВ
Ми, Товариство з обмеженою відповідальністю "«АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД» (далі – Скаржник), виявили бажання взяти участь у даній закупівлі та, ретельно проаналізувавши Тендерну документацію (далі – ТД), подали свою тендерну пропозицію.
11 квітня 2025 р. Протокольним рішенням (протокол) № 3-5-2025 уповноваженої особи Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області від 15.04.2025 р. пропозицію ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД» було відхилено.
16 квітня 2025 р. Протокольним рішенням (протокол) № 3-6-2025 уповноваженої особи Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області від 16.04.2025 р. учасника ТОВ «Українська будівнича компанія» (далі – Переможець) було визнано переможцем закупівлі.
ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД», як Учасник даної процедури закупівлі категорично не погоджується з рішенням Замовника та вважає його незаконним, таким, що порушує наші законні права та інтереси, а також принципи здійснення публічних закупівель та недискримінації учасників, свідчить про упереджене ставлення та необ’єктивність в його діях.
Підставою подання даної скарги є порушення Замовником норм законодавства у сфері публічних закупівель під час розгляду тендерної пропозиції Скаржника та під час розгляду пропозиції Переможця.
Керуючись пунктом 59 постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 р.
№ 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», зазначаємо, що скарги, що стосуються прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника, які відбулися після оцінки тендерних пропозицій учасників, подаються протягом п’яти днів з дати, коли суб’єкт оскарження дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав унаслідок рішення, дії чи бездіяльності замовника, але до дня укладення договору про закупівлю.
ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД» реалізує своє право на подання скарги у встановлені законом строки. Свою позицію обґрунтовуємо наступним.
Вважаємо, що Замовником торгів порушено основні принципи здійснення закупівель, що встановлені статтею 5 Закону, зокрема такі як «добросовісна конкуренція серед учасників»; «відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель»; «об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі», а тому порушено право Скаржника, який претендує на перемогу в даній процедурі закупівель.
1. Скаржник не погоджується з відхилення пропозиції ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД».
1.1. Щодо першої підстави для відхилення
Відповідно до Протокольного рішення (протокол) № 3-5-2025 уповноваженої особи Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області від 15.04.2025 р. однією з підстав для відхилення пропозиції Скаржника було:
Учасник – ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД» не виправив зауважень та не завантажив відповідних документів на зауваження Замовника через електронну систему закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення Замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей, а саме:
На вимогу п. 4 Повідомлення, стосовно умов ч. 3 Додатку № 1 ТД, на підтвердження кваліфікаційного критерію «Наявність документально підтвердженого досвіду про виконання аналогічного (аналогічних) договору (договорів)», Учасник мав надати документи на підтвердження «Наявність документально підтвердженого досвіду про виконання аналогічного (аналогічних) договору (договорів)», а саме: Сертифікату про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкту предметом якого є виконання робіт з нового будівництва, реконструкції чи капітального ремонту житлового фонду, при цьому клас наслідків об’єкта повинен бути не нижче класу наслідків об’єкта будівництва (ремонту) за предметом закупівлі, а саме: СС2 і більше.
На цю вимогу Учасником надана Інформація щодо договору субпідряду № СП-4 від 04.01.2022 р., яка повною мірою не підтвердила наявність у Учасника кваліфікаційного критерію документально підтвердженого досвіду про виконання аналогічного (аналогічних) договору (договорів), при цьому Сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, який Учасник надав у своїй пропозиції, має неповні та неточні дані, а саме:
- Вказано назву об’єкта – «Реконструкція системи теплопостачання гуртожитку № 1 з влаштуванням дахової котельні Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою місто Тернопіль вул. Митрополита Шептицього, 13» та «Реконструкція покрівлі з влаштуванням шатрового даху гуртожитку № 1 Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою місто Тернопіль вул. Митрополита Шептицього, 13». Проте наданий аналогічний договір Учасником – договір субпідряду № СП-4 від 04.01.2022 р. має назву (предмет договору) об’єкта: «Реконструкція системи теплопостачання гуртожитку № 1 з влаштуванням дахової котельні Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою вул. Митрополита Шептицього, 13, м. Тернопіль, код ДК 021:2015:45300000-0- Будівельно-монтажні роботи»;
- Не зазначено строк введення об’єкта (черги, пускового комплексу) в експлуатацію. Сертифікат містить лише дані про терміни будівництва об’єкта: початок та завершення. Тобто виходячи з інформації в Сертифікаті, об’єкт не введений в експлуатацію, відсутня дата;
- У наданому Сертифікаті відсутня інформація щодо Учасника.
- Крім того у тендерній документації, поданій ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ВАЛК» 40682650 при проведенні закупівлі Реконструкція системи теплопостачання гуртожитку № 1 з влаштуванням дахової котельні Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою вул. Шептицького, 13, м. Тернопіль, код ДК 021:2015: 45300000-0 – Будівельно-монтажні роботи UA-2021-08-12-010406-a, на який посилається Учасник відсутня інформація щодо залучення Учасника, як субпідрядника виконання зазначеного договору.
Скаржник не погоджується з зазначеною підставою.
Відповідно до підрозділу «Кваліфікаційний критерій «Наявність документально підтвердженого досвіду про виконання аналогічного (аналогічних) договору (договорів)» Додатку 1 до тендерної документації вимагається:
На підтвердження відповідності учасника встановленому кваліфікаційному критерію у складі тендерної пропозиції надається:
1) Довідка про виконання Учасником аналогічного договору будівельного підряду на будівництво або ремонт за формою, наведеною у Таблиці 3.
Таблиця 3
№
п/п 1. Відомості про Замовника (місцезнаходження, ПIБ відповідальної особи, № телефону, код ЄДРПОУ)
2. Посилання на систему Prozorro (за наявностi)
3. Посилання на відомості про об'єкт на Порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (за наявностi) 1. № договору
2. Дата укладання договору
3. Предмет договору
4. Найменування та місцезнаходження об’єкта
5. Дата завершення договору.
6. Дата фактичного завершення робіт на об'єкті 1. Ціна договору, грн
2. Сума виконання договору, грн
3. Відсоток виконання договору
1 2 3 4
2) Скан-копія(ю) договору(ів) з усіма додатками та додатковими угодами, що наведений(ні) в довідці (Таблиця 3).
Аналогічним вважається договір, укладений протягом останніх 4 роки від дати, що передує даті оголошення закупівлі, предметом якого є виконання робіт з нового будівництва, реконструкції чи капітального ремонту житлового фонду, при цьому клас наслідків об’єкта за аналогічним договором повинен бути не нижче класу наслідків об?єкта будівництва (ремонту) за предметом закупівлі, а саме: СС2 і більше.
3) Оригінал або завірену належним чином копію виконаного договору, зазначеного у довідці у повному обсязі (з усіма укладеними додатковими угодами, додатками та специфікаціями до договору), а також документи, що підтверджують факт виконання робіт в повному обсязі, по договору(-ам) зазначеному(-их) в довідці (копії довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (форма №КБ-3) та актів приймання виконаних будівельних робіт (форма №КБ-2в, актів, тощо) (крім відомостей, що становлять комерційну таємницю) на всю суму такого договору(ів).
4) Сертифікат(и) про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
У складі пропозиції надано:
- Довідку про виконання Учасником аналогічного договору будівельного підряду на будівництво або ремонт за формою, яка вимагається тендерною документацією, де зазначена інформація про Договір № СП-4 від 04.01.2022 р., предметом якого є: Реконструкція системи теплопостачання гуртожитку № 1 з влаштуванням дахової котельні Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою вул. Митрополита Шептицього, 13, м. Тернопіль, код ДК 021:2015:45300000-0- Будівельно-монтажні роботи.
- Скан-копію договору № СП-4 від 04.01.2022 р. з додаванням документів, що підтверджують факт виконання робіт в повному обсязі (копії довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (форма № КБ-3) та актів приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в);
- витяг з реєстру документів Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) (веб-портал e-construction,gov.ua), який містить дозвільний документ (тип: Видача сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів), дата реєстрації в ЄДЕССБ – 06.07.2023 р. Назва об’єкта: Реконструкція системи теплопостачання гуртожитку №1 з влаштуванням дахової котельні Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою місто Тернопіль вул. Митрополита Шептицького,13» та «Реконструкція покрівлі з влаштуванням шатрового даху гуртожитку №1 Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою місто Тернопіль вул. Митрополита Шептицького,13», статус документу «діючий», статус реєстрації «зареєстровано». Договір з генеральним підрядником № 127 від 14.09.2021 р. Організація генеральний підрядник: ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ВАЛК» (40682650).
Відповідно до п. 15 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого Постановою від 13 квітня 2011 р. № 461:
Реєстрація декларації або видача сертифіката здійснюється з використанням Реєстру будівельної діяльності (крім об’єктів, на які поширюється дія Закону України “Про державну таємницю”) з дотриманням вимог Законів України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” та “Про адміністративні послуги”.
…
Доступ до даних Реєстру будівельної діяльності здійснюється безоплатно через портал Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
Відповідно до ст. 22-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»:
1. Єдина державна електронна система у сфері будівництва (далі - електронна система) - це єдина інформаційно-комунікаційна система у складі містобудівного кадастру, що забезпечує створення, перегляд, відправлення, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробку, використання, розгляд, зберігання, захист, облік та надання інформації у сфері будівництва, а також електронну взаємодію між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг з метою отримання визначених цим Законом послуг у сфері будівництва.
2. … Невід’ємною архівною складовою частиною Реєстру будівельної діяльності є єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.
Відповідно до ст. 22-2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»:
1. Реєстр будівельної діяльності є компонентом електронної системи, який забезпечує створення, збирання, накопичення, обробку, захист, облік такої інформації:
6) інформації про об’єкти будівництва та закінчені будівництвом об’єкти, у тому числі:
- документи, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
Таким чином, наданий у складі пропозиції Дозвільний документ, тип видача сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів є сертифікатом про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
Відповідно до п. 11 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого Постановою від 13 квітня 2011 р. № 461:
Датою прийняття в експлуатацію об’єкта є дата реєстрації декларації або видачі сертифіката.
Таким чином, наданий Дозвільний документ, тип видача сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів містить дату введення об’єкта в експлуатацію.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» не передбачено обов’язку оприлюднення інформації про субпідрядників при складанні сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
Скаржник не може знати причин відсутності інформації про субпідрядника в Дозвільному документі, тип видача сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів. Проте відсутність такої інформації не суперечить нормам і вимогам щодо складання Сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
Наданий Скаржником договір № СП-4 від 04.01.2022 р. є договором субпідряду з ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ВАЛК». ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ВАЛК» є генеральним підрядником по договору №127 від 14.09.2021 р. «Реконструкція системи теплопостачання гуртожитку №1 з влаштуванням дахової котельні Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою вул. Шептицького, 13, м. Тернопіль, код ДК 021:2015: 45300000-0 — Будівельно-монтажні роботи», укладеного з Тернопільським національним технічним університетом ім. Івана Пулюя (публічне посилання на договір генпідряду prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-08-12-010406-a).
Предмет договору субпідряду № СП-4 від 04.01.2022 р. відповідає предмету договору генпідряду, а наданий Дозвільний документ, тип видача сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів містить інформацію про найменування генпідрядника (ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ВАЛК») та реквізити договору генпідряду (№127 від14.09.2021 р.), які повністю відповідають даним згідно закупівлі UA-2021-08-12-010406-a).
Таким чином Дозвільний документ, тип видача сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів відноситься до того ж об’єкту, що і об’єкт, зазначений в договорі генпідряду № 127 від 14.09.2021 р. та договорі субпідряду № СП-4 від 04.01.2022 р.
Відмінності в порядку слів в адресі назви об’єкту в наданому дозвільному документі, а також включення в дозвільний документ додаткового об’єкта жодним чином не заперечують, що Дозвільний документ, тип видача сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів містить дату введення об’єкта є Сертифікатом про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкту класу наслідків СС2, саме щодо якого Учасник виконував субпідрядні роботи, що повністю відповідає вимогам тендерної документації.
Таким чином Скаржником повністю дотримано вимог тендерної документації.
11.04.2025 р. на веб-порталі Уповноваженого органу було оприлюднено Повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей:
4. На вимогу ч. 3 Додатку № 1 ТД, на підтвердження кваліфікаційного критерію «Наявність документально підтвердженого досвіду про виконання аналогічного (аналогічних) договору (договорів)», Учасник подав у складі своєї тендерної пропозиції Реєстр документів ЄДЕССБ до аналогічного договору (договір субпідряду № СП-4 від 04.01.2022 р.), де в Сертифікаті про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів вказано назву об’єкта – Реконструкція системи теплопостачання гуртожитку № 1 з влаштуванням дахової котельні Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою місто Тернопіль вул. Митрополита Шептицького, 13» та «Реконструкція покрівлі з влаштуванням шатрового даху гуртожитку № 1 Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою місто Тернопіль вул. Митрополита Шептицького, 13. Проте наданий аналогічний договір Учасником – договір субпідряду № СП-4 від 04.01.2022 р. – має назву (предмет договору) об’єкта: «Реконструкція системи теплопостачання гуртожитку № 1 з влаштуванням дахової котельні Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою вул. Митрополита Шептицького, 13, м. Тернопіль, код ДК 021:2015: 45300000-0 – Будівельно-монтажні роботи». Вищевказаний Сертифікат видано на «Будівництво будівель навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури і спорту, медичного і оздоровчого призначення», що не відноситься до житлового фонду. У цьому Сертифікаті зазначена інформація лише про договір від 14.09.2021 з Генеральним підрядником – ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ВАЛК» (40682650), про субпідрядників – ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД» немає жодної інформації. Також в Сертифікаті відсутня інформація щодо Строку введення об’єкта (черги, пускового комплексу) в експлуатацію, вказано лише дати початку та завершення будівництва. Враховуючи зазначене, просимо усунути виявлену невідповідність шляхом надання Учасником документів на підтвердження «Наявність документально підтвердженого досвіду про виконання аналогічного (аналогічних) договору (договорів)», а саме: Сертифікату про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкту предметом якого є виконання робіт з нового будівництва, реконструкції чи капітального ремонту житлового фонду, при цьому клас наслідків об’єкта повинен бути не нижче класу наслідків об?єкта будівництва (ремонту) за предметом закупівлі, а саме: СС2 і більше.
Разом з тим, з урахуванням вищевикладеного, на думку Скаржника, Замовник не повинен був оприлюднювати повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей щодо зазначеного питання. Скаржник вважає, що Замовник неправомірно відхилив пропозицію Скаржника через підставу невиправлення зауважень протягом 24 годин з моменту розміщення Замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей
1.2. Щодо другої підстави для відхилення
Відповідно до Протокольного рішення (протокол) № 3-5-2025 уповноваженої особи Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області від 15.04.2025 р. однією з підстав для відхилення пропозиції Скаржника було:
Учасник – ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД» не виправив зауважень та не завантажив відповідних документів на зауваження Замовника через електронну систему закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення Замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей, а саме:
На вимогу п. 5 Повідомлення, стосовно умов ч. 2 Додатку № 1 ТД, Учасник мав надати документи на підтвердження кваліфікаційного критерію «Наявність в Учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід», згідно з ч. 2 Додатку № 1 ТД (у разі залучення працівників субпідрядної організації відповідно до п. 3.8 «Інформація про субпідрядника/співвиконавця (у випадку закупівлі робіт чи послуг)).
На цю вимогу Учасником надана Довідка від 11.04.2025 р. № 1, яка містить інформацію про залучення субпідрядних організацій до виконання робіт (в обсязі менше 20% від вартості договору про закупівлю), проте вимогам Замовника – Учасник у тендерній пропозицій зазначає інформацію про повне найменування та місцезнаходження щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника / співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю (п. 3.8. «Інформація про субпідрядника / співвиконавця (у випадку закупівлі робіт чи послуг)» розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції»). Тобто, в наданій Довідці вказано:
1. ТОВ «ФОРМУЛА МАЙБУТНЬОГО» буде залучено до виконання 1% вартості договору про закупівлю, а ТОВ «МС-БІЛД» - 5% відповідно. Однак, не зрозуміло, хто тоді буде виконувати подальший обсяг цих видів робіт. Якщо в Учасника немає на них відповідної ліцензії.
2. При цьому не зазначено конкретно види робіт, які буде виконувати потенційний субпідрядник – ТОВ «МС-БІЛД», а також не виконана чітка вимога Замовника про надання чинного посвідчення щодо проходження навчання з правил охорони праці на директора ТОВ «МС-БІЛД» - Стукова Михайла Георгійовича (посвідчення № 6-2505-23/18, видане ТОВ «НАВЧАЛЬНО-КУРСОВИЙ ЦЕНТР «БУДМАШОСНОВА», має лише лицьову частину з QR-кодом, який не відкриває повністю документ, тобто це посвідчення не підтверджує проходження навчання з правил охорони праці директором ТОВ «МС-БІЛД» Стуковим Михайлом Георгійовичем).
Скаржник не погоджується з зазначеною підставою.
Відповідно до п. 5 Додатку 7 до тендерної документації вимагається надати:
Чинні ліцензію на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків належить до об’єктів з середніми та значними наслідками, та ліцензію на провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, а саме: вогнезахист (вогнезахисне просочування глибоке чи поверхневе, вогнезахисне обробляння (фарбування, штукатурення, обмотування, облицювання, вогнезахисне заповнення) за умови, якщо виконання робіт, що пропонується учасником в рамках цих торгів потребує наявності такої ліцензії (Учасник може надати дану Ліцензію на провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, а саме: вогнезахист (вогнезахисне просочування глибоке чи поверхневе, вогнезахисне обробляння (фарбування, штукатурення, обмотування, облицювання, вогнезахисне заповнення) від Субпідрядної організації, яку планує задіяти при виконанні даних робіт). Якщо інформація міститься у публічному просторі, та Замовник не має перешкод для отримання такої інформації, Учасник може надати довідку із посиланням на відповідний дозвільний документ або ліцензію.
На виконання встановленої вимоги пропозиція Скаржника містить:
- Ліцензію ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД» щодо господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками (файл «10.1. Ліцензія Автомагістраль). Ліцензія безстрокова, тобто чинна на момент подання пропозиції, що повністю відповідає вимогам тендерної документації.
Звертаємо увагу, що тендерна документація не містить прямої інформації про клас наслідків (відповідальності) об’єкта, щодо якого здійснюється закупівля. Опосередковано оцінити клас наслідків (відповідальності) об’єкта можливо за вимогою до аналогічного договору, де зазначено:
Аналогічним вважається договір, укладений протягом останніх 4 роки від дати, що передує даті оголошення закупівлі, предметом якого є виконання робіт з нового будівництва, реконструкції чи капітального ремонту житлового фонду, при цьому клас наслідків об’єкта за аналогічним договором повинен бути не нижче класу наслідків об?єкта будівництва (ремонту) за предметом закупівлі, а саме: СС2 і більше.
Таким чином, предмет закупівлі стосується класу наслідків (відповідальності) СС2.
Надана у складі пропозиції ліцензія ТОВ АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД» щодо господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками містить Додаток «Перелік видів робіт із провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми наслідками (СС2), що відповідає класу наслідків об’єкта.
11.04.2025 р. на веб-порталі Уповноваженого органу було оприлюднено Повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей:
8. На вимогу п. 5 Додатку № 7 ТД, Учасником у складі тендерної пропозиції надана Ліцензія від 24.07.2017, реєстраційний запис № 2013039155 (наказ від 12.07.2017 № 29-Л) на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками (за переліком видів робіт згідно з додатком), проте в додатку до цієї Ліцензії зазначено лише перелік видів робіт із провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками (СС2): 3.00.00 Будівництво об’єктів транспортної інфраструктури: 3.02.00 – Доріг автомобільних. Враховуючи зазначене, просимо усунути виявлену невідповідність шляхом надання Учасником чинної ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків належить до об’єктів з середніми та значними наслідками, згідно вимог п. 5 Додатку № 7 ТД.
Тендерна документація не містить вимоги надання ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками щодо конкретного визначеного переліку робіт.
Окрім того Постанова КМУ від 30 березня 2016 р. № 256 «Деякі питання ліцензування будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками», яка регулювала перелік видів робіт із провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками, які підлягають ліцензуванню, була визнана такою, що втратила чинність (Постанова КМУ від 13 березня 2020 р. № 219). Таким чином незрозуміло щодо якого переліку робіт Замовник відхиляє пропозицію Скаржника.
Відповідно до п. 17 Додатку 7 до тендерної документації вимагається:
У разі, якщо учасник не планує залучати субпідрядника/співвиконавця в обсязі, що перевищує 20 відсотків від вартості договору про закупівлю, Замовник рекомендує надати довідку з відповідною інформацією у довільній формі.
У разі залучення учасником спроможностей інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців для підтвердження своєї відповідності кваліфікаційному/кваліфікаційним критерію/критеріям, учасник в складі тендерної пропозиції надає інформацію довільній формі про повне найменування та місцезнаходження щодо суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника/співвиконавця, в обсязі не менше ніж 20 відсотків вартості договору.
На виконання встановленої вимоги у складі пропозиції Скаржника міститься:
- Довідка про незалучення субпідрядників в обсязі понад 20% від вартості договору про закупівлю.
Додатково Скаржником на виконання вимог повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей було надано ліцензію на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками субпідрядної організації ТОВ «МС-БІЛД», в додатку до якої зазначено значний перелік видів робіт із провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками (СС2, СС3), що не суперечить вимогам тендерної документації. Орієнтовний обсяг субпідрядних робіт ТОВ «МС-БІЛД» - 5%.
Тендерна документація не містить вимог щодо розрахунку відсотків субпідрядних робіт від вартості договору про закупівлю. Також тендерна документація не містить вимоги зазначати «хто тоді буде виконувати подальший обсяг видів робіт, якщо в Учасника немає на них відповідної ліцензії» (цитата з Протокольного рішення (протокол) № 3-5-2025 уповноваженої особи Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області від 15.04.2025 р.).
Також відповідно до підрозділу «Кваліфікаційний критерій «Наявність в Учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід» Додатку 1 до тендерної документації встановлено вимогу:
На підтвердження щодо наявності працівників (у разі залучення працівників субпідрядної організації відповідно до п. 3.8 «Інформація про субпідрядника/співвиконавця (у випадку закупівлі робіт чи послуг)» розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації), учасник у складі тендерної пропозиції надає довідку від субпідрядника за наведеною вище формою, а також надає наступні документи стосовно інженерно-технічних працівників:
- трудові книжки (сторінки, що містять інформацію) та/або накази про призначення на посаду та/або накази про сумісництво, щодо осіб, які будуть задіяні субпідрядником/співвиконавцем під час виконання договору та/або інші документи, які підтверджують наявність правовідносин субпідрядника/співвиконавця з працівниками, зазначеними у Довідці.
Також учасник повинен надати від субпідрядника/співвиконавця: чинне посвідчення, щодо проходження навчання з правил охорони праці на директора та на начальника дільниці /виконавця робіт або іншої особи, яка виконує його функції.
Отже, встановлена вимога стосується учасників, які надають інформацію про працівників субпідрядної організації відповідно до п. 3.8. Інформація про субпідрядника/співвиконавця (у випадку закупівлі робіт чи послуг) розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації.
Відповідно до п. 3.8 Розділу ІІІ тендерної документації передбачено:
Учасник у тендерній пропозиції зазначає інформацію про повне найменування та місцезнаходження щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю.
Таким чином вимога про надання чинного посвідчення щодо проходження навчання з правил охорони праці на директора та на начальника дільниці / виконавця робіт або іншої особи, яка виконує його функції стосується учасників, які надають інформацію про працівників субпідрядної організації, яку планується залучити до виконання робіт в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю.
Довідка про кваліфікацію і досвід працівників, які будуть залучені до виконання та довідка з інформацією про наявність працівників робочих професій у кількості, необхідній для виконання робіт, які містяться у складі пропозиції Скаржника не містять інформації про працівників субпідрядників.
Отже, Скаржник не надавав у складі пропозиції інформації про працівників субпідрядної організації, яку планується залучити до виконання робіт, а також не надавав інформації про субпідрядні організації, які планується залучити до виконання робіт в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю.
Довідково Скаржником під час виконання вимог повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей було надано Витяг з протоколу №6-2505-23 від 25.05.2023 р., відповідно якого директор ТОВ «МС-БІЛД» Стуков Михайло Георгійович пройшов навчання та перевірку знань з питань охорони праці (п. 18 Протоколу), та посвідчення № 6-2505-23/18 щодо директора ТОВ «МС-БІЛД» Стукова Михайла Георгійовича, що не суперечить вимогам тендерної документації.
Таким чином пропозиція Скаржника, з урахуванням виправлених невідповідностей, повністю відповідає вимогам тендерної документації.
Скаржник вважає, що Замовник неправомірно відхилив пропозицію Скаржника через підставу невиправлення зауважень протягом 24 годин з моменту розміщення Замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей
СКАРГА про порушення порядку проведення процедури публічної закупівлі – відкриті торги з особливостями в частині незаконного відхилення пропозиції ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД» та визначення переможцем закупівлі ТОВ Українська будівнича компанія
ІІ. Скаржник не погоджується з визначенням ТОВ «Українська будівнича компанія» (далі – Переможець) як переможця закупівлі.
2.1. Відповідно до підрозділу «Кваліфікаційний критерій «Наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю» Додатку 1 до тендерної документації вимагається:
Для підтвердження кваліфікаційного критерію «Наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю», учасник у складі тендерної пропозиції надає:
- Для Учасників торгів – юридичних осіб — копії звіту про фінансові результати Учасника (форма № 2) за 2021, 2022, 2023, 2024 роки (або за менший звітний період) (на вибір учасника).
- Для суб’єктів малого підприємництва – копії фінансового звіту Учасника-суб’єкта малого підприємництва (форма № 2-м) за 2021, 2022, 2023, 2024 роки (або за менший звітний період) (на вибір учасника).
- Фінансова звітність учасника за 2021, 2022, 2023, 2024 роки або сумарно за чотири роки має підтвердити обсяг річного доходу (виручки) (рядок звітності 2280) Учасника у розмірі не менше 25% від очікуваної вартості предмета закупівлі.
Фінансова звітність повинна бути надана з підтвердженням (відміткою, квитанцією тощо) про прийняття відповідними органами, до яких він мав бути поданий (Квитанція № 1 та Квитанція № 2).
Відповідно до оголошення про проведення закупівлі очікувана вартість закупівлі – 442 812 443,33 грн., а 25% від даної суми складає 110 703 110,83 грн.
На виконання встановленої вимоги Переможцем було надано Файл «13.1 Фінансова звітність», де міститься:
1. Баланс на 31.12.2021 р. та звіт про фінансові результати за 2021 р., рядок 2280 – 14 249,2 тис. грн.
2. Податкові декларації платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні щомісячно за період серпень 2022 – липень 2023 р., де не міститься рядку звітності 2280 або інформація про обсяг річного доходу (виручки).
3. Баланс на 31.12.2023 р. та звіт про фінансові результати за 2023 р., рядок 2280 – 22 567,3 тис. грн.
4. Баланс на 31.12.2024 р. та звіт про фінансові результати за 2024 р., рядок 2280 – 68 251,9 тис. грн.
5. Лист про звітність на період дії військового стану, де міститься інформація про перехід до Єдиного податку під час воєнного стану та про звітність шляхом подання декларації платника єдиного податку.
Таким чином способом, що визначено тендерною документацією надано інформацію про обсяг річного доходу (виручки) (рядок звітності 2280) на суму 105 068,4 тис. грн., що не складає 25% від очікуваної вартості предмета закупівлі.
Надані у складі пропозиції роз’яснення не містять інформації про можливість отримання інформації про обсяг річного доходу з інших документів пропозиції для підтвердження встановленого кваліфікаційного критерію. Таким чином наявна невідповідність вимогам тендерної документації.
Вважаємо, що Замовник мав оприлюднити повідомлення з вимогою про усунення невідповідності щодо зазначеної невідповідності. Не зробивши цього Замовник порушив вимоги законодавства та права Скаржника на об’єктивну оцінку пропозицій.
2.2. Відповідно до підрозділу «Кваліфікаційний критерій «Наявність документально підтвердженого досвіду про виконання аналогічного (аналогічних) договору (договорів)» Додатку 1 до тендерної документації вимагається:
1) Довідка про виконання Учасником аналогічного договору будівельного підряду на будівництво або ремонт за формою, наведеною у Таблиці 3. Серед іншого встановлена форма у таблиці 3 містить вимогу про зазначення дати завершення договору.
На виконання встановленої вимоги Переможцем було надано Довідка щодо наявності документально підтвердженого досвіду про виконання аналогічного (аналогічних) договору (договорів), де зазначено: 1. дата завершення договору – грудень 2024 року; 2. Дата завершення договору – грудень 2024 року.
Звертаємо увагу, що датою вважається запис, який містить у собі принаймні число місяця, місяць, рік (ДСТУ 4163:2020).
Відповідно до наданої копії договору № 122-23 від 11.08.2023 р.:
П. 19.1. Цей договір набирає чинності з моменту підписання і діє до 31.12.2023 року або до передачі об’єкта будівництва Замовнику.
Додатковою угодою № 5 було змінено даний пункт і замінено 31.12.2023 на 31.12.2024 р.
Відповідно до наданої копії договору № 61-23 від 21.06.2023 р.:
П. 19.1. Цей договір набирає чинності з моменту підписання і діє до 31.12.2023 року або до передачі об’єкта будівництва Замовнику.
Додатковою угодою № 5 було змінено даний пункт і замінено 31.12.2023 на 31.12.2024 р.
Разом з тим жоден з договорів чи інших документів не містить інформації про дату завершення договору. Таким чином наявна невідповідність вимогам тендерної документації.
Вважаємо, що Замовник мав оприлюднити повідомлення з вимогою про усунення невідповідності щодо зазначеної невідповідності. Не зробивши цього Замовник порушив вимоги законодавства та права Скаржника на об’єктивну оцінку пропозицій.
2.3. Відповідно до підрозділу «Кваліфікаційний критерій «Наявність в Учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій» Додатку 1 до тендерної документації
1.Учасник в складі тендерної пропозиції повинен подати довідку, що містить перелік техніки (транспортних засобів, основних будівельних (дорожніх) машин, механізмів, обладнання та устаткування тощо) (далі - техніка), що визначається відповідно до відомостей потреби в основних будівельних машинах і транспортних засобах на будівництво та ремонт, які є складовою проекту організації будівництва (Додаток Е ДБН А.3.1-5:2016 “Організація будівельного виробництва”, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.05.2016 № 115) із зазначенням її кількості та найменування
Також тендерна документація містить мінімально необхідний перелік необхідної техніки, відповідно до вимог Замовника, серед якої зазначено: Автобетононасос 1 одиниця.
Для підтвердження наявності обладнання, матеріально-технічної бази в підрозділі «Кваліфікаційний критерій «Наявність в Учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій» Додатку 1 до тендерної документації вимагається:
У підтвердження інформації, зазначеної в довідці, Учасник надає посвідчені відповідно до умов тендерної документації копії документів, що підтверджують його право власності, до яких можуть відноситися: свідоцтво про реєстрацію техніки; та/або бухгалтерська довідка про знаходження техніки на балансі Учасника (витяг з балансу по власній техніці рахунок 205 «Будівельні матеріали» / оборотно-сальдова відомість), який відповідно до чинного законодавства України посвідчує право власності (обліку) на таку техніку у разі, якщо вона не підлягає державній реєстрації, та/або інвентарна картка за формою ОЗ-6, завірені належним чином.
Якщо техніка не є власністю Учасника, а залучена (договір оренди, договір лізингу, договір надання послуг, договір субпідряду (підряду) та інші правочини, передбачені чинним законодавством України), то Учасником на всю, вказану у довідці техніку (транспортні засоби, будівельні (дорожні) машини, механізми, обладнання та устаткування тощо), додатково подаються:
- договори оренди / суборенди, лізингу / сублізингу техніки, надання послуг техніки та інші правочини, передбачені чинним законодавством України, завірені належним чином Учасником;
- документ, що підтверджує право власності на техніку, у разі якщо Учасником отримано зазначену техніку за договором суборенди, сублізингу або іншим правочином, стороною якого є третя особа, яка не є власником техніки;
- договори суборенди, сублізингу техніки або інші правочини, укладені власником з третьою особою, яка не є власником техніки, та які підтверджують право орендодавця, лізингодавця та цієї третьої особи надавати її у користування для виконання відповідних робіт / надання відповідних послуг, завірені належним чином.
Таким чином пропозиція учасників повинна містити документи, що підтверджують право власності, до яких можуть відноситись: свідоцтво про реєстрацію техніки; та/або бухгалтерська довідка про знаходження техніки на балансі Учасника (витяг з балансу по власній техніці рахунок 205 «Будівельні матеріали» / оборотно-сальдова відомість), який відповідно до чинного законодавства України посвідчує право власності (обліку) на таку техніку у разі, якщо вона не підлягає державній реєстрації, та/або інвентарна картка за формою ОЗ-6, завірені належним чином.
А якщо техніка не є власністю Учасника, а залучена, то ДОДАТКОВО подаються відповідні договори оренди, лізингу, надання послуг тощо.
Тобто згідно вимог тендерної документації якщо техніка не є власністю Учасника, пропозиція повинна містити крім відповідних договорів оренди, лізингу, надання послуг тощо, ще і документи, які підтверджують право власності.
У складі пропозиції Переможця надано:
- Інформацію про наявність механізмів, обладнання та устаткування, яка містить інформацію про Автобетононасос, вантажний спеціальний бетононасос Mercedes-Benz Actros (1 одиниця), залучений згідно Договору від 23.02.2024 № 23022024 з ТОВ «МОНОЛІТ»; про Автобетоновоз-міксер, міксер Mercedes-Benz, Man (всього 2 одиниці), залучені на підставі договору поставки від 27.02.2025 № МТ/27022025/3 з ТОВ «МОНОБУД ТРАНС».
- Договір від 23.02.2024 № 23022024 з ТОВ «МОНОЛІТ»;
- Договір поставки від 27.02.2025 № МТ/27022025/3 з ТОВ «МОНОБУД ТРАНС»
При цьому пропозиція Переможця містить інформацію про техніку, яка не є власністю Учасника, містить відповідні договори, які підтверджують залучення такої техніки, але не містить документи, які підтверджують право власності (свідоцтва про реєстрацію техніки тощо).
Вважаємо, що Замовник мав оприлюднити повідомлення з вимогою про усунення невідповідності щодо зазначеної невідповідності. Не зробивши цього Замовник порушив вимоги законодавства та права Скаржника на об’єктивну оцінку пропозицій.
Вважаємо, що Замовник, незаконно відхиливши пропозицію ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЗАХІД» та незаконно визначивши переможцем ТОВ «Українська будівнича компанія», продемонстрував дискримінаційний підхід до розгляду тендерних пропозицій та порушив принципи здійснення публічних закупівель, передбачені ст. 5 Закону, зокрема, щодо об’єктивного та неупередженого визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, чим було грубо порушено наші законні права й інтереси, як учасника процедури закупівлі; проявив упереджене ставлення, а також необ’єктивний розгляд тендерних пропозицій.
Під час проведення Закупівлі було прийнято рішення від 15.04.2025 № 3-5-2025, згідно з яким було відхилено тендерну пропозицію Учасника - ТОВ «Автомагістраль-Захід»; 16.04.2025 прийнято рішення № 3-6-2025, згідно з яким визначено Учасника - ТОВ «Українська будівнича компанія» переможцем Закупівлі та прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю із переможцем Закупівлі, а саме з Учасником - ТОВ «Українська будівнича компанія» (далі – Рішення).
Рішенням Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 08.05.2025 № 7409-р/пк-пз зобов’язано Службу відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області скасувати прийняті Рішення.
Відповідно до частини 22 статті 18 Закону рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються.
Перелік питань порожній. Якщо Ви бажаєте подати питання
Увійти
або
Підписатися.
На даному тендері відміни не були знайдені.
Перелік вимог порожній. Якщо Ви бажаєте подати вимогу
Увійти
або
Підписатися.
Завершена закупівля
Очікувана вартість
370 218 477.88
грн.
Період подання пропозицій
до
01.04.2025 00:00
Замовник:
СЛУЖБА ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ