Зміст
Відповідно до підпункту 8.1. пункту 8. «Вимоги Технічної специфікації Учасник в складі тендерної пропозиції повинен надати повну копію сертифікату відповідності від акредитованої НААУ випробувальної лабораторії, виданого на ім’я виробника меблів (офіційного представника), яким підтверджується відповідність товару, що пропонується учасником, а саме: Стільця з моноблоком діючим в Україні державним нормам та стандартам, зокрема ДСТУ ГОСТ 22046:2004, ДСТУ ГОСТ 16371:2016, ДСТУ prEN 1729-1:2004, ДСТУ ENV 1729-2:2004, ДСТУ ГОСТ 19917:2016, ГОСТ 11015-93, ГОСТ 11016-93.
В складі тендерної пропозиції Учасника відсутній вищезазначений сертифікат відповідності.
Відповідно до п.43 Особливостей, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.
Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерній пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.
Відсутність в складі тендерної пропозиції Учасника документу, що підтверджує технічні та якісні характеристики запропонованого товару не може бути віднесена до невідповідностей, за наявності яких Учаснику може бути надано право на їх виправлення відповідно до п.43 Особливостей.
Дана позиція Замовника підтверджується практикою моніторингів процедур закупівель органами ДАСУ:
- UA-2024-10-14-010031-a
- UA-2024-04-22-007752-a
- UA-2024-04-22-003648-a.
Враховуючи викладене, учасник процедури відкритих торгів – ФІЗИЧНА ОСОБА – ПІДПРИЄМЕЦЬ ЦИМЕРОВА ІРИНА СТАНІСЛАВІВНА підлягає відхиленню відповідно до абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей, як така, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 Особливостей.