Обгрунтування використання процедури
Відповідно до статті 121 Закону України «Про державні нагороди України» виготовлення орденів, медалей, нагрудних знаків до почесних звань України, нагрудних знаків лауреатів державних премій України і президентських відзнак, а також документів, що посвідчують нагородження ними, здійснюється виключно Бакнотно-монетним двором Національного банку України.
Монетний двір Національного банку України введено в дію у 1998 році. За технологічним рівнем, ступенем організації виробництва та професіоналізмом працівників він належить до провідних монетних дворів світу.
Обладнання:
Банкнотно-монетний двір оснащений високотехнологічним обладнанням всесвітньо відомих фірм: «Гребенер», «Шулер», «Гюдель», «Зак і Кіссельбах», «Тронруд», «Келенбергер», «Соло» та ін.
Обладнання Банкнотно-монетного двору гарантує виготовлення серійної продукції.
До складу Монетного двору входять:
- технологічний відділ;
- відділ розроблення дизайну;
- виробничій відділ;
- інструментальний цех;
- цех карбування пам’ятних та ювілейних монет;
- цех карбування розмінних монет;
- цех виготовлення орденів та медалей.
Систему управління якістю продукції Банкнотно-монетного двору сертифіковане на відповідність ДСТУ ISO 9001-2009.
В арсеналі технологічних можливостей Монетного двору виконання багаторівневого карбування, виготовлення нагород із дорогоцінних металів, оздоблення дорогоцінними камінням,, декоративне покриття золотом, сріблом, патинування (старіння срібла), покриття гарячою та холодною емалями, широка гама кольорів, захисне покриття виробів лаками, комп’ютерне нанесення написів на вироби (рант, реверс), електронний банк шрифтів (понад 600 видів), автоматичне приварювання шрифтів та застібок.
Ефективна організаційна система управління з висококваліфікованим персоналом дає змогу Банкнотно-монетному двору виконувати складні завдання на найвищому професійному рівні. На підприємстві працюють висококваліфіковані фахівці, серед яких кандидати наук та заслужені працівники України у різних галузях промисловості.
Ураховуючи викладене, відповідно до абзацу четвертого підпункту п’ятого пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, здійснити зазначену закупівлю у Національного банку України через уповноважений ним підрозділ – Банкнотно-монетного двору без застосування відкритих торгів.