Обгрунтування використання процедури
Відповідно до абзацу 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей, здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (надалі – Особливості), придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. грн, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. грн, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн грн, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання в одному з таких випадків: відсутність конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.
Надання послуг конфіденційного зв’язку, в тому числі надання у користування захищених каналів передачі даних, захищеного доступу до Інтернету з використанням ресурсу спеціальної інформаційно-комунікаційної системи (СІКС) органів виконавчої влади Національної системи конфіденційного зв’язку (НСКЗ) здійснюється операторами систем НСКЗ відповідно до Порядку надання послуг конфіденційного зв’язку органам державної влади та органам місцевого самоврядування, державним підприємствам, установам та організаціям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 № 1519 (із змінами), Положення про спеціальну інформаційно-комунікаційну систему органів виконавчої влади Національної системи конфіденційного зв’язку, затвердженого наказом Адміністрації Держспецзв’язку від 18.09.2017 № 110/ДСК (у редакції наказу Адміністрації Держспецзв’язку від 16.03.2023 № 68/ДСК) (надалі - Положення), який визначає механізм та умови надання операторами телекомунікацій зазначених послуг в НСКЗ.
Відповідно до Положення про спеціальну інформаційно-комунікаційну систему органів виконавчої влади, затвердженого наказом Адміністрації Держспецзв’язку від 18.09.2017 № 110/ДСК (у редакції наказу Адміністрації Держспецзв’язку від 16.03.2023 № 68/ДСК), безпосередні функції з надання послуг конфіденційного зв’язку, у тому числі надання у користування захищених каналів передачі даних, захищений доступ до мережі Інтернет суб’єктам СІКС НСКЗ (державним органам, органам місцевого самоврядування, державним підприємствам, установам та організаціям), організації заходів із забезпечення функціонування, розвитку та захисту інформації в СІКС НСКЗ виконує державне підприємство «Українські спеціальні системи», яке визначено оператором СІКС НСКЗ.
До виконання безпосередніх функцій з надання послуг конфіденційного зв’язку в СІКС НСКЗ не залучено інших установ і підприємств Держспецзв’язку або інших операторів систем (мереж) НСКЗ, що підтверджено листом Адміністрації державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 08.11.2024 № 02/01/03-11312/СЕД та Атестатом відповідності системи технічного захисту інформації, зареєстрованим в Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації від 09.07.2020 № 21662.
Тарифи на послуги конфіденційного зв’язку затверджені наказом Адміністрації Держспецзв’язку від 07.08.2013 № 420 «Про затвердження Граничних тарифів на послуги конфіденційного зв’язку» (із змінами).
В 2024 році Державним підприємством «УКРАЇНСЬКІ СПЕЦІАЛЬНІ СИСТЕМИ» по робочих місцях відділу «Центр надання адміністративних послуг» Колочавської сільської ради (адреси робочих місць: 90043, Закарпатська обл., Хустський р-н., с. Колочава, вул.Шевченка,78; 90400, Закарпатська обл., Хустський р-н., м. Хуст, вул. Карпатської Січі, №21) були організовані канали конфіденційного зв’язку в мережі НСКЗ та створено комплексну систему захисту інформації для ЦНАП, що розгорнута та функціонує на технічному майданчику ДП «УСС», яке забезпечує її належну інженерно-технічну підтримку та адміністрування.
Відповідно до пункту 3-7 розділу X "Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про публічні закупівлі” Кабінет Міністрів України своїм рішенням затвердив особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з .дня його припинення або скасування (постанова № 1178 від 12 жовтня 2022 року) (далі - Особливості)
В свою чергу пункти 14 та 15 Особливостей передбачають, що закупівля відповідно до цих особливостей здійснюється замовником на підставі наявної потреби або у разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів). Запланована закупівля включається до річного плану закупівель замовника відповідно до статті 4 Закону. Предмет закупівлі визначається замовником відповідно до вимог Закону та Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15 квітня 2020 р. № 708.
Частиною першою статті 4 Закону передбачено, що закупівля здійснюється відповідно до річного плану. При цьому сам Річний план та зміни безоплатно оприлюднюються на веб- порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження.
Враховуючи викладене вище та з метою задоволення потреби на 2025 рік у послугах з користування захищеними цифровими каналами з пропускною спроможністю 15 Мб/с відповідно до ДК 021:2015 код 64210000-1 Послуги телефонного зв’язку та передачі даних, необхідно здійснити закупівлю відповідно до абзацу 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей без застосування відкритих торгів шляхом укладання договору про закупівлю без використання електронної системи закупівель з Державним підприємством «УКРАЇНСЬКІ СПЕЦІАЛЬНІ СИСТЕМИ»