Звернення:
За тендером : Радіомовний передавач діапазону 87,5 – 108,0 МГц з вихідною потужністю 250 Вт;
Радіомовний передавач діапазону 87,5 – 108,0 МГц з вихідною потужністю 250 Вт та системою безперебійного живлення; Радіомовний передавач діапазону 87,5 –108,0 МГц з вихідною потужністю 500 Вт;
Радіомовний передавач діапазону 87,5 – 108,0 МГц з вихідною потужністю 5000 Вт
Тема:
Дискримінаційна вимога стосовно ДБЖ
Зміст:
У тендерній документації передбачено, що п’ять передавачів повинні бути обладнані системами безперебійного живлення (ДБЖ) як їх невід'ємна складова частина, а в Технічних вимогах навіть є пункт з вимогою «Контроль за станом автономного джерела живлення з панелі контролю передавача».
Хоча ми повністю розуміємо та підтримуємо необхідність забезпечення безперебійної роботи передавачів у військовий час, така вимога у її поточному формулюванні є дискримінаційною та обмежує участь більшості виробників як передавачів так і систем ДБЖ.
Передавачі є окремим закінченим виробом і ДБЖ є теж повноцінними виробами зі своїми системами контрою, керування і контрою і ідеально їх закуповувати взагалі окремими лотами. Яка ідея в «Контролі за станом автономного джерела живлення з панелі контролю передавача» крім обмеження кола учасників?
У загальній практиці передавачі зазвичай постачаються як окремі вироби, а ДБЖ — як доповнюючі системи. Таке розмежування дозволяє підвищити ефективність закупівель, а також зменшити ризик залежності від одного постачальника.
Сподіваємось, що ви розумієте, що така вимога не відповідає принципам відкритості, добросовісної конкуренції та недискримінації, закладеним у Законі України "Про публічні закупівлі".
Просимо:
1. Внести зміни до тендерної документації, вилучивши вимогу «Контроль за станом автономного джерела живлення з панелі контролю передавача».
2. Розглянути можливість розподілу закупівлі на окремі лоти для передавачів та ДБЖ.
Дата оприлюднення звернення:
13.12.2024 17:15
Шановний потенційний учаснику! Дякуємо за проявлений інтерес до нашої закупівлі
На сьогодні для виробників радіомовних передавачів малої і середньої потужності вже сталою практикою є поєднання їх основної функції – випромінювання радіосигналу, із додатковими опціями, як то: супутниковими приймачами, LTE модемами, ДБЖ на основі акумуляторних батарей та сонячних панелей, RDS кодерів, Audio Processor(ів), тощо). Звісно, що ці всі опції можна закупляти по окремо, але тоді постає питання узгодження інтерфейсів та організації контролю за роботою усіх цих опцій, який очевидно має бути з єдиної панелі управління. Таким чином, вимога здійснювати контроль за станом автономного джерела живлення з панелі контролю передавача ніяк не може вважатися дискримінаційною. Таке рішення є сучасним, застосовується виробниками і здешевлює експлуатацію, оскільки не потребує додаткових витрат на організацію окремого каналу контролю за станом ДБЖ. Також не вбачаємо можливим закупляти опцію ДБЖ у іншого постачальника, за окремим лотом. Це унеможливить виконання технічних вимог, які є взаємопов’язаними між передавачем і опцією ДБЖ: Час безперебійної роботи передавача від акумуляторної батареї; Час повного циклу заряду акумуляторної батареї від блоку живлення передавача; Узгодження інтерфейсів (з’єднувальні роз’єми, напруги, струми, обмін моніторинговими даними), Температурні режими, тощо.
Сподіваємось, що наші розяснення дали повноцінну відповідь на ваш запит. Час відведений на поставку радіомовних передавачів цілком достатній, щоб забезпечити поставку з усіма опціями передбаченими Технічними вимогами.
Дата оприлюднення відповіді:
14.12.2024 23:11