Звернення:
За тендером : Послугu з модернізації програмного забезпечення Єдиної екологічної платформи “ЕкоСистема” з розробки Реєстру операторів контрольованих речовин та послуг: “Ліцензії на імпорт контрольованих речовин, товарів та обладнання, що містять контрольовані речовини та Ліцензії на експорт контрольованих речовин, товарів та обладнання, що містять контрольовані речовини”/Services of the software modernization of the Single Environmental Platform EcoSystem for the development of the Registry of Controlled Substances Operators and Services: Licenses for the import of controlled substances, goods, and equipment containing controlled substances, and licenses for the export of controlled substances, goods, and equipment containing controlled substances
Тема:
Питання від Сігми
Зміст:
Доброго ранку,
Ось наші питання.
Для зручності можемо надати таблицю, щоб було простіше відповідати. Адреса для запита [email protected].
На зв'язку.
Дякуємо заздалегідь.
>>> Організаційні питання
1 Чи існують вимоги до проектних інструментів, або це залишається на розсуд підрядника? Йдеться про issue tracking систему, систему контролю версій коду, та ін.
2 Яким чином зазвичай відбувається процедура прийняття робіт? Чи правильно розуміти, що Виконавець готує сценарії для приймання робіт, проходить їх разом із представниками Набувача, після чого складається протокол для підписання за результатами?
3 Вказано "Вимоги до Системи повинні відповідати вимогам викладеним в Технічному завданні на створення базових компонентів Єдиної екологічної платформи “Екосистема” від 23.12.2022, шифр 35508814.00001.01", чи можна отримати документ з цими вимогами?
>>> Інфраструктура
4 Чи існує наразі інфраструктура для розробки, яку можна використовувати в процесі створення програмного забезпечення? Мається на увазі тестове та stage середовища. Якщо так, чи можете Ви надати їх опис?
5 Чи є можливість надати опис production середовища, на якому має бути розгорнуто розроблене програмне забезпечення?
6 Чи використовується для розгортання інфраструктури таке ПЗ як Terrafrom чи OpenTofu?
>>> Функціональні
7 Бізнес-процес “Щорічний обсяг квот на імпорт контрольованих речовин” Посадовій особі Міндовкілля вносити відомості про обсяг щорічної національної квоти на поточний рік, з можливістю редагування, але не пізніше (3) триденного строку після їх затвердження. Яким чином здійснюється процес затвердження відомостей про обсяг квоти, та хто за це несе відповідальність?
8 Бізнес-процес “Щорічний обсяг квот на імпорт контрольованих речовин” Посадовій особі Міндовкілля вказувати (одноразово) інформацію про ратифікації Кігалійської поправки. На період відсутності обмеження імпорту контрольованих речовин ліцензії видаються без умови квотування. Яким чином визначається, що період без обмежень розпочався? Хто несе відповідальність за це рішення? Коли має завершитись цей період?
9 Бізнес-процес “Розподілені частки щорічної національної квоти на імпорт контрольованих речовин” повинен дозволяти: Системі забезпечувати можливості здійснення розрахунків за методикою затвердженого Міндовкілля. Про які саме розрахунки йдеться мова, та якою саме методикою?
10 Бізнес-процес “Повідомлення про наявність в санкційних списках” повинен дозволяти: Надсилати повідомлення посадовій особі Міндовкілля про суб'єкта або пов'язаних осіб, які внесли в санкційні списки та дозвільні документи, які має цей суб'єкт. Куди саме має бути надіслане повідомлення: на електронну пошту чи в особистий кабінет посадової особи? Як повинно бути визначено, яка посадова особа має змогу отримувати ці повідомлення?
11 6.1. Вимоги до взаємодії із зовнішніми ІКС Єдиний державний інформаційний веб портал «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» Отримання інформацію про обсяги ввезених/вивезених контрольованих речовин товарів та обладнання (за можливості) Який механізм дій передбачений в разі відсутності такої можливості?
12 "ПОЛОЖЕННЯ про Єдину екологічну платформу “ЕкоСистема”
6. Функціональні можливості ЕкоСистеми відповідно до її завдань забезпечують:
2) застосування інтерфейсів, адаптованих для осіб з інвалідністю, зокрема для осіб з порушеннями зору, слуху, опорно-рухового апарату, мовлення та інтелектуального розвитку, а також з різними комбінаціями порушень; На які стандарти слід спиратися при розробці підтримки цієї вимоги? Якщо це стандарт WCAG 2.2, то який рівень необхідно забезпечити?"
13 "В документації згадується ""bpmn-externalreader"", чи має цей модуль вже реалізовану взаємодію з такими ІКС як:
-Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (ЄДР);
-Державний реєстр фізичних осіб — платників податків;
-Державний реєстр санкцій;
-Національний Банк України;
-Єдиний державний інформаційний веб портал «Єдине вікно для міжнародної торгівлі»?"
14 В ТЗ зазначається можливість генерування витягів в pdf форматі. Чи є в поточній системі вже готовий функціонал генерування PDF файлів на основі даних з реєстру чи бази даних або він потребує бути реалізованим в рамках поточної модернізації?
15 Опис persist-link зазначає що цей модель має функціонал генерування QR кодів. Чи реалізовано функціонал генерування QR кодів в поточній системі?
16 Стосовно "Вимоги до взаємодії із зовнішніми ІКС", чи передбачається що зовнішні ІКС зможуть робити запити до "Екосистеми" для отримання даних? Якщо так, чи в системі мають бути розроблені веб сервіси на основі Трембіти для забезпечення такої взаємодії?
>>> Нефункціональні
17 Чи є бачення щодо очікуваного навантаження на систему? Зокрема, загальна кількість користувачів, кількість одночасних користувачів на одиницю часу, швидкість відгуку інтерфейсу тощо.
18 З якими саме браузерами повинна бути сумісна система? Сторінка 15 - Система повинно бути сумісна із останніми версіями найбільш популярних браузерів, а саме: Google Chrome, Edge, Safari, Mozilla FireFox, Opera). Сторінка 19 - ПЗ має бути адаптовано для використання у найсучасніших на момент її запуску версіях браузерів: Chrome, Safari.
19 Чи необхідно передбачати підтримку іноземної мови в майбутньому, наприклад, англійської?
20 Відповідно до чинного законодавства, який строк зберігання документів у системі? Чи потрібно передбачати механізм автоматичного архівування або видалення документів після завершення відповідного періоду зберігання?
21 "ПОЛОЖЕННЯ про Єдину екологічну платформу “ЕкоСистема”
6. Функціональні можливості ЕкоСистеми відповідно до її завдань забезпечують:
1) адаптованість ЕкоСистеми для використання за допомогою мобільних пристроїв (планшетних комп’ютерів, смартфонів та інших пристроїв); На яких саме пристроях необхідно забезпечити підтримку для нової частини системи?"
22 Чи в поточній системі здійснюється збір статистичних даних про використання системи, продуктивність та поведінку користувачів?
23 Чи здійснюється в поточній системі резервування баз даних?
24 Чи поточна система має механізм сповіщення про помилки в системі і який саме? Наприклад, системний адміністратор отримує електронний лист про кожну критичну помилку, яка виникла і залогована в системі?
>>> Tехнічні
25 Чи дозволено використання безкоштовних бібліотек з відкритим кодом?
26 Чи можна отримати приклад коду з поточної системи, який буде репрезентативним з точки зору оцінки загальної якості коду, використання шаблонів та підходів?
27 Чи правильно ми розуміємо що системо побудована на мікросервісній архітектурі? Якщо так, то чи використовується контейнеризація з використанням Docker? Чи реалізована оркестрація і яким ПЗ - Kubernetes, Docker Swarm?
28 Яка поточна стратегія випуску нової версії системи - Rolling Updates, Blue-Green Deployment?
29 Чи поточне логування підтримує відслідковування як запит опрацьовувався різними модулями? Наприклад, запит надійшов на backend, поетапно опрацьовувався різними модулями (до прикладу, з модуля bpmn-manager перейшов до bpmn-event, а потім до bpmn-admin), чи є можливість через логування відслідкувати цей увесь ланцюг опрацювання запиту?
30 Чи в поточній системі є реалізовані механізми оприлюднення поточних даних з реєстру/бази даних, і чи функціонал знеособлення інформації?
31 Чи поточна система має Unit\Integration Tests? Чи є якісь загальні вимоги щодо покриття коду тестами?
32 Чи поточна інфраструктура має CI\CD pipelines?
Дата оприлюднення звернення:
15.11.2024 10:24
Вітаємо, дякуємо за зацікавленість до нашого тендеру. Надаємо відповіді:
1. Чи існують вимоги до проектних інструментів, або це залишається на розсуд підрядника? Йдеться про issue tracking систему, систему контролю версій коду, та ін.
- Такі вимоги відсутні. Перелік інструментів та їх застосування може бути узгоджене сторонами під час виконання проекту.
2. Яким чином зазвичай відбувається процедура прийняття робіт? Чи правильно розуміти, що Виконавець готує сценарії для приймання робіт, проходить їх разом із представниками Набувача, після чого складається протокол для підписання за результатами?
- Формується два документи, Методика випробувань та Протокол випробувань. Тестування відбувається за участі Сторін, з боку Міністерства формується команда приймального тестування. За результатами тестів Міністерство має підписати протокол тестування і це буде підставою для Замовника підписати акт приймання -передачі.
3.Вказано "Вимоги до Системи повинні відповідати вимогам викладеним в Технічному завданні на створення базових компонентів Єдиної екологічної платформи “Екосистема” від 23.12.2022, шифр 35508814.00001.01", чи можна отримати документ з цими вимогами? -- Документ буде надано після підписання договору.
4. Чи існує наразі інфраструктура для розробки, яку можна використовувати в процесі створення програмного забезпечення? Мається на увазі тестове та stage середовища. Якщо так, чи можете Ви надати їх опис?
-Тестове середовище ще окремо від продуктового. Всі деталі щодо опису будуть надані після підписання договору
5.Чи є можливість надати опис production середовища, на якому має бути розгорнуто розроблене програмне забезпечення?
- Розгортання на прод седеровищі не є умовою ТВ. Тех адміністратором є ДП Дія. Їх спеціалізси будуть займатись розгортанням. Від підрябника очікується інструкція по розгортанню, по якій спеціаліст ДП його проведуть.
6. Чи використовується для розгортання інфраструктури таке ПЗ як Terrafrom чи OpenTofu? -- Розгортання на є предметом закупівлі
7. Бізнес-процес “Щорічний обсяг квот на імпорт контрольованих речовин” Посадовій особі Міндовкілля вносити відомості про обсяг щорічної національної квоти на поточний рік, з можливістю редагування, але не пізніше (3) триденного строку після їх затвердження. Яким чином здійснюється процес затвердження відомостей про обсяг квоти, та хто за це несе відповідальність?
-Це питання більше відноситься до Аналітичного етапу, який має передувати розробі, як раз для вирішення подібних питань.
8 .Бізнес-процес “Щорічний обсяг квот на імпорт контрольованих речовин” Посадовій особі Міндовкілля вказувати (одноразово) інформацію про ратифікації Кігалійської поправки. На період відсутності обмеження імпорту контрольованих речовин ліцензії видаються без умови квотування. Яким чином визначається, що період без обмежень розпочався? Хто несе відповідальність за це рішення? Коли має завершитись цей період?
- Це питання більше відноситься до Аналітичного етапу, який має передувати розробі, як раз для вирішення подібних питань.
9. Бізнес-процес “Розподілені частки щорічної національної квоти на імпорт контрольованих речовин” повинен дозволяти: Системі забезпечувати можливості здійснення розрахунків за методикою затвердженого Міндовкілля. Про які саме розрахунки йдеться мова, та якою саме методикою?
- Система повинна забезпечувати для визначення розрахункового обсягу озоноруйнівних речовин та розрахункового обсягу фторованих парникових газів застосовувати озоноруйнівний потенціал та/або 100-річний потенціал глобального потепління речовини визначений додатком 1 та додатком 2 Закону України "Про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими?газами"
10. Бізнес-процес “Повідомлення про наявність в санкційних списках” повинен дозволяти: Надсилати повідомлення посадовій особі Міндовкілля про суб'єкта або пов'язаних осіб, які внесли в санкційні списки та дозвільні документи, які має цей суб'єкт. Куди саме має бути надіслане повідомлення: на електронну пошту чи в особистий кабінет посадової особи? Як повинно бути визначено, яка посадова особа має змогу отримувати ці повідомлення?
- Це питання більше відноситься до Аналітичного етапу, який має передувати розробі, як раз для вирішення подібних питань.
11 6.1. Вимоги до взаємодії із зовнішніми ІКС Єдиний державний інформаційний веб портал «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» Отримання інформацію про обсяги ввезених/вивезених контрольованих речовин товарів та обладнання (за можливості) Який механізм дій передбачений в разі відсутності такої можливості?
- Це питання більше відноситься до Аналітичного етапу, який має передувати розробі, як раз для вирішення подібних питань.
12 ."ПОЛОЖЕННЯ про Єдину екологічну платформу “ЕкоСистема” 6. Функціональні можливості ЕкоСистеми відповідно до її завдань забезпечують: 2) застосування інтерфейсів, адаптованих для осіб з інвалідністю, зокрема для осіб з порушеннями зору, слуху, опорно-рухового апарату, мовлення та інтелектуального розвитку, а також з різними комбінаціями порушень; На які стандарти слід спиратися при розробці підтримки цієї вимоги? Якщо це стандарт WCAG 2.2, то який рівень необхідно забезпечити?"
- Наразі вимог для забезпечення відповідності інтерфейсів для осів з інвалідністю не передбачено.
13 ."В документації згадується ""bpmn-externalreader"", чи має цей модуль вже реалізовану взаємодію з такими ІКС як: -Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (ЄДР); -Державний реєстр фізичних осіб — платників податків; -Державний реєстр санкцій; -Національний Банк України; -Єдиний державний інформаційний веб портал «Єдине вікно для міжнародної торгівлі»?"
- Так, цей модуль має взаємодію з ЄДР, щодо інших взаємодій, їх необхідлно буде розробити.
14. В ТЗ зазначається можливість генерування витягів в pdf форматі. Чи є в поточній системі вже готовий функціонал генерування PDF файлів на основі даних з реєстру чи бази даних або він потребує бути реалізованим в рамках поточної модернізації?
- Даний функціонал реалізовано тільк в одній послузі – «Висновок на транскордонне перевезення відходів, що включені до Зеленого переліку відходів» Але для інших послуг потрібна реалізація.
15 .Опис persist-link зазначає що цей модель має функціонал генерування QR кодів. Чи реалізовано функціонал генерування QR кодів в поточній системі?
- Даний функціонал реалізовано тільк в одній послузі – «Висновок на транскордонне перевезення відходів, що включені до Зеленого переліку відходів» Але для інших послуг потрібна реалізація.
16. Стосовно "Вимоги до взаємодії із зовнішніми ІКС", чи передбачається що зовнішні ІКС зможуть робити запити до "Екосистеми" для отримання даних? Якщо так, чи в системі мають бути розроблені веб сервіси на основі Трембіти для забезпечення такої взаємодії? >>> Так зовнішні ІКС можуть робити запити до ЕкоСистеми. Пріорітетом для побудови комунікації між ІКС має бути система «Трембіта», але за відсутності такої можливості допускається взаємодія через інші методи. Наразі в ЕкоСистеми немає підключення до Трембіти.
17. Чи є бачення щодо очікуваного навантаження на систему? Зокрема, загальна кількість користувачів, кількість одночасних користувачів на одиницю часу, швидкість відгуку інтерфейсу тощо.
- На цю послугу планове навантаження приблизно – 500 ліцензій в рік.
18. З якими саме браузерами повинна бути сумісна система? Сторінка 15 - Система повинно бути сумісна із останніми версіями найбільш популярних браузерів, а саме: Google Chrome, Edge, Safari, Mozilla FireFox, Opera). Сторінка
- З усіма, при погодженні договору, Сторони можуть узгодити більш конкретизований перелік за потреби.
19. ПЗ має бути адаптовано для використання у найсучасніших на момент її запуску версіях браузерів: Chrome, Safari.
- В чому питання?
19. Чи необхідно передбачати підтримку іноземної мови в майбутньому, наприклад, англійської?
- В ТВ такої вимоги немає.
20. Відповідно до чинного законодавства, який строк зберігання документів у системі? Чи потрібно передбачати механізм автоматичного архівування або видалення документів після завершення відповідного періоду зберігання?
- Зберігання на постійній основі
21."ПОЛОЖЕННЯ про Єдину екологічну платформу “ЕкоСистема” 6. Функціональні можливості ЕкоСистеми відповідно до її завдань забезпечують: 1) адаптованість ЕкоСистеми для використання за допомогою мобільних пристроїв (планшетних комп’ютерів, смартфонів та інших пристроїв); На яких саме пристроях необхідно забезпечити підтримку для нової частини системи?"
- Інтерфейс повинен бути адаптований до різних мобільних пристроїв та забезпечувати повнофункціональну роботу користувача при будь-яких діагоналях та розмірах екрану.
22.Чи в поточній системі здійснюється збір статистичних даних про використання системи, продуктивність та поведінку користувачів?
- Статистично цікавить виключно кількісь запитів на надання послуги, кількість погоджень та відказів. Більше детально перелік даних буде узгодженно на етапі формування ТЗ.
23. Чи здійснюється в поточній системі резервування баз даних?
- Так, здійснюється.
24. Чи поточна система має механізм сповіщення про помилки в системі і який саме? Наприклад, системний адміністратор отримує електронний лист про кожну критичну помилку, яка виникла і залогована в системі?
- Це питання не стосується закупівлі. Це питання технічного адміністрування.
25. Чи дозволено використання безкоштовних бібліотек з відкритим кодом?
- Узгоджується на етапі погодження ТЗ.
26. Чи можна отримати приклад коду з поточної системи, який буде репрезентативним з точки зору оцінки загальної якості коду, використання шаблонів та підходів?
- Ні, до офіційного підписання договору, надання кодів не можливе.
27 Чи правильно ми розуміємо що системо побудована на мікросервісній архітектурі? Якщо так, то чи використовується контейнеризація з використанням Docker? Чи реалізована оркестрація і яким ПЗ - Kubernetes, Docker Swarm?
- Так, система побудована на мікросервісній архітектурі.
28. Яка поточна стратегія випуску нової версії системи - Rolling Updates, Blue-Green Deployment?
- Розгортання середовища не є предметом даної закупівлі
29. Чи поточне логування підтримує відслідковування як запит опрацьовувався різними модулями? Наприклад, запит надійшов на backend, поетапно опрацьовувався різними модулями (до прикладу, з модуля bpmn-manager перейшов до bpmn-event, а потім до bpmn-admin), чи є можливість через логування відслідкувати цей увесь ланцюг опрацювання запиту?
- Так
30. Чи в поточній системі є реалізовані механізми оприлюднення поточних даних з реєстру/бази даних, і чи функціонал знеособлення інформації?
- Механізмів для OpenData нама. Всі реєстри відкриті і доступні на сайті - https://eco.gov.ua/registers
31. Чи поточна система має Unit\Integration Tests? Чи є якісь загальні вимоги щодо покриття коду тестами?
- Вимог до покриття тестами нема.
32. Чи поточна інфраструктура має CI\CD pipelines?
- Розгортанням займається Тех. Адміністратор.
Дата оприлюднення відповіді:
18.11.2024 18:36