Звернення:
За тендером : ДК 021:2015 - 03410000-7 «Деревина»
Лісоматеріали круглі хвойні PinSCD1b (15-19) L2 (4-6) (або еквівалент)
Лісоматеріали круглі хвойні PinSCD2a (20-24) L2 (4-6) (або еквівалент)
Лісоматеріали круглі хвойні PinSCD3a (30-34) L2 (4-6) (або еквівалент)
Лісоматеріали круглі хвойні PinSCD3b (35-39) L2 (4-6) (або еквівалент)
Тема:
протоколи радіаційного дослідження
Зміст:
Шановний Замовнику!
Для підтвердження технічних вимог (Додаток 3 до тендерної документації) вказано, що Учасники повинні надати документ, що виданий акредитованою метрологічною лабораторією (випробувальним центром), який засвідчує факт проведення випробувань 2024 року САМЕ ЗРАЗКІВ ЛІСОМАТЕРІАЛІВ ЗА РАДІОЛОГІЧНИМИ ПОКАЗНИКАМИ. При цьому, далі за текстом вказується, що «Документ надається на товар, який учасник планує постачати за договором».
Як бути в ситуації, коли ще не отримано товар за біржовим договором та відповідно немає можливості провести радіологічне дослідження?
Крім цього, уважно вивчивши умови проєкту договору, ми не виявили положень які б зобов’язували проводити дослідження партії (-й) лісоматеріалів під час виконання договору.
Відповідно, яка доцільність тоді у встановленні в тендерній документації вимог щодо протоколів радіологічних досліджень на зразки, які ніяким чином не забезпечують радіологічної безпеки безпосередньо партій Товару, що плануються до поставки? До того ж, зразок протоколу радіаційного дослідження затверджений Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 31.10.2005 № 573 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 листопада 2005 р. за № 1384/11664), при цьому ані такий зразок, ані проаналізовані протоколи радіаційного дослідження (в т.ч. інших учасників попередньо проведених Вами торгів) насправді не дають можливості встановити яка деревина за технічно-якісними характеристиками (діаметр, довжина, клас) була предметом дослідження.
Дата оприлюднення звернення:
09.10.2024 14:48
Повідомляємо, що надання документу, який засвідчує факт проведення випробувань товару у 2024 році підтверджує те, що учасник пропонує до постачання саме якісний товар, оскільки радіологічна безпека є важливим аспектом для лісоматеріалів круглих. Щодо вашої ситуації повідомляємо, що всі учасники є рівними і відсутність товару в Учасника задля проведення випробувань є недоліком саме Учасника. Враховуючи стислий термін поставки досить дивно, що в Учасника, який планує здійснити поставку 28000 м? деревини, не має зразку Товару для проведення випробувань зразків лісоматеріалів за радіологічними показниками. Також зазначаємо, що відповідно до п.1.2. Проекту договору (Додаток 4 до Документації) вказано що “1.2. Товар за цим договором, по своїй якості, комплектності та іншим вимогам гарантійним терміном служби повинен відповідати вимогам діючих державних стандартів умовам цього Договору, та підтверджуватись відповідними сертифікатами якості.”, тому не погоджуємось з Вашими значеннями, що наявність випробувань ніяк не регламентується проектом Договору. Доцільність проведення радіологічних випробувань регламентується тим, що Учасник підтверджує якісні характеристики товару, що ним пропонується до постачання. Дякуємо за звернення.
Дата оприлюднення відповіді:
10.10.2024 11:40