1. Згідно з умовами військового стану, деяка інформація, що стосується контрактів з державними або оборонними замовниками, може містити ознаки конфіденційності. Відповідно до чинного законодавства України та нормативних актів, ми зобов’язані обмежувати доступ до певної інформації про договори для забезпечення безпеки та дотримання режиму конфіденційності.
Було надано копії договорів у складі пропозиції (в режимі «Конфіденційно»), але було прибрано конфіденційні дані згідно з вимогами чинного законодавства (див. Додаток 6)
2. Що стосується вимоги про відповідність пунктам 5.1, 5.3, 5.4 Типової методики "Оцінка з ураження від вторинних уламків засобів індивідуального захисту фахівців з розмінування":
Протоколи випробувань, що були надано у складі пропозиції, дійсні та повністю відповідають вимогам, що діяли на момент їх складання. Однак, зазначені пункти 5.1, 5.3, 5.4 Типової методики не могли бути враховані, оскільки ця методика була затверджена пізніше - лише 21.06.2024 року.
Враховуючи це, вимога про включення пунктів 5.1, 5.3, 5.4 до протоколів випробувань не може бути застосована до документів, складених до цієї дати. Тим не менш, надані протоколи залишаються чинними і підтверджують відповідність нашої продукції необхідним стандартам ДСТУ 8820:2023 та IMAS 10.30.
3. У складі тендерної пропозиції була надана інформаційна довідка з Єдиного державного реєстру осіб на директора підприємства, який одночасно є і бенефіціаром. Враховуючи зауваження, пізніше переможець надав інформаційну довідку на Храпача Володимира Васильовича як додаток до тендерної пропозиції.
(Додаток 1)
4. Гарантійний лист (в додатках)(див. Додаток 2)
5. ТОВ "СПІВДРУЖНІСТЬ АВІА БУД" здійснює свою діяльність у відповідності до вимог чинного законодавства та має всі необхідні документи для провадження господарської діяльності у сфері виробництва та продажу засобів індивідуального захисту.
Згідно тендерної документації вимагається надання копії ліцензій або документу дозвільного характеру якщо такі передбачені законом.
Пункт 11 ст.7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» передбачає необхідність отримання ліцензій на : виробництво та ремонт вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, торгівля вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; виробництво спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продаж.
Таким чином, формулювання цього пункту Закону передбачає необхідність отримання ліцензій на виробництво та продаж спеціальних засобів індивідуального захисту.
Той факт, що спеціальні засоби та засоби не є тотожним поняттям підтверджується цілим рядом законів та нормативних актів.
Так, листом від 23.09.2011 року №7471 Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва роз'яснив, що перелік спеціальних засобів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 року №406 "Про затвердження Порядку носіння і зберігання зброї та спеціальних засобів індивідуального захисту особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби" встановлено, що спеціальні засоби індивідуального захисту - електрошокові пристрої контактної та контактно-дистанційної дії; засоби, споряджені речовинами сльозогінної та дратівної дії; пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії.
Постановою Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року №1000 затверджені Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва та ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продажу.
Підпунктом 5 п. 7, пп. 4 п.8, п.9, п.10 передбачені вимоги саме для спеціальних засобів.
Жодних вимог до провадження господарської діяльності з засобами індивідуального захисту наведені Ліцензійні умови не містять.
В той же час, засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) - це елементи одягу або спеціальні носимі аксесуари, призначені для захисту на виробництві і в побутових умовах від радіоактивного, хімічного ураження, впливу отруйних і біологічно небезпечних речовин, теплового, світлового випромінювання та інших факторів. Крім того, вони оберігають користувача від нетоксичного пилу, диму, вогню, рідких розчинів, механічних пошкоджень і електричного струму. Використання ЗІЗ знижує ураження внутрішніх органів, органів дихання, слуху і зору, шкірних покривів шкідливими речовинами і випромінюванням під час екстрених ситуацій, а також знижують ризик виникнення і розвитку професійних захворювань.
Згідно норм державного стандарту України 7239: 2011 ЗІЗ поділяються на десять категорій:
• засоби захисту голови - спеціальні каски, шоломи і підшоломники, берети, кепки, сітки для волосся та інше;
• засоби захисту органів слуху - протишумові вкладки для вух, звукозахисні шоломи і навушники, спеціальні пристрої з телефонією і електронними приймачами;
• засоби захисту обличчя та очей - окуляри і екрани, що оберігають органи зору від механічного пошкодження, лазерного, ультрафіолетового, рентгенівського, інфрачервоного випромінювання;
• засоби захисту органів дихання - фільтрувальні та ізоляційні дихальні пристрої;
• засоби захисту рук, плечей і передпліч - рукавиці і рукавички, що захищають від механічних пошкоджень, хімічних речовин, електричного струму, вібрації, низької і високої температури та інших вражаючих факторів;
• засоби захисту ніг - спецвзуття, наколінники, зимові підошви, шипи і пластини, електроізолююче взуття;
• спецодяг - костюми ізолюючі, комбінезони, рятувальні жилети, сигнальний одяг, куртки, Штани, накидки, жакети, кофти, халати та інші елементи одягу, що захищають від механічних пошкоджень, хімічних речовин, електричного струму, екстремальних температур;
• засоби захисту від падіння з висоти – оберігають пояси і страхувальні троси, карабіни, стропи, затискачі, гальмівні мотузки, спускові пристрої;
• засоби захисту шкіри - гелі, креми та мазі, антисептики, що захищають і очищають шкіру склади;
• комплексні засоби.
Перелік засобів індивідуального захисту передбачений, наприклад, Постановами Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 54 Про внесення змін до переліків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 224 і 225, від 20 березня 2020 р. № 225.
Згідно тендерної документації та договору предмет договору - ДК 021:2015: 35810000-5 Індивідуальне обмундирування.
Згідно сертифікату відповідності ДНДІ випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки № UA.017.ПО.012-24 продукція за договором відноситься до «засобів індивідуального захисту».
Експертний висновок № Е-025 «09» лютого 2024 р. Запорізької ТПП (див. Додаток 5)
1. Візор для розмінування (Захисний щиток), елемент захисного одягу, який призначено для індивідуального захисту людини, а саме обличчя від ураження уламками, виробництва ТОВ «СПІВДРУЖНІСТЬ АВІА БУД», відповідає наступному коду УКТ ЗЕД: 6506 10 10 00 - «Головні убори та їх частини Інші головні убори та капелюхи, з підкладкою або без підкладки, з оздобленням або без оздоблення:- захисні головні убори:- - з пластмаси».
2. Фартук для розмінування (Захисний фартук) , елемент захисного одягу, призначений для індивідуального захисту людини від ураження уламками, виробництва ТОВ «СПІВДРУЖНІСТЬ АВІА БУД», відповідає наступному коду УКТ ЗЕД: 6307 90 98 00- «Інші готові текстильні вироби; набори; одяг та текстильні вироби, що використовувалися; ганчір'я Інші готові вироби, включаючи викройки одягу.
Враховуючи викладене вважаємо, що предмет договору - ДК 021:2015: 35810000-5 Індивідуальне обмундирування не віднесено законодавцем до спеціальних засобів індивідуального захисту в розумінні Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності».
6. Якість Комплектів захисту для гуманітарного розмінування, які ми пропонуємо, підтверджується сертифікатом відповідності на серію виробництва, виданим ДЕРЖАВНИМ НАУКОВО-ДОСЛІДНИМ ІНСТИТУТОМ ВИПРОБУВАНЬ І СЕРТИФІКАЦІЇ ОЗБРОЄННЯ ТА ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ. Сертифікат підтверджує відповідність вимогам п. 12.1.3 (з урахуванням п. 12.1.4) ДСТУ 8820:2023 "Протимінна діяльність. Процеси управління. Основні положення".
Протоколи випробувань на відповідність стандартам STANAG 2920, включаючи показник V50, 450 м/с для фрагментів 1,102 г, а також вимоги щодо захисту частин тіла (шия, грудна клітка, живіт, ділянка паху) від вибухової дії 240 г тринітротолуолу на відстані 60 см, також включені в сертифікат відповідності UA.017.ПО.012-24 на серію виробництва, виданим ДНДІ ВС ОВТ.
(Додаток 3)
7. Копии ТУ (Додаток 4)
Додаток 1 – Довідка Храпач В.В.
Додадок 2 – Гарантійний лист
Додаток 3 – Сертифікат відповідності ДНДІ № UA.017.ПО.012-24
Додаток 4 – Перші сторінки технічних вимог
Додаток 5 - Експертний висновок УКТ ЗЕД
Додаток 6 – Аналогічний договір