Звернення:
За тендером : Капітальний ремонт частини приміщень блоку дистанційної та контактної променевої терапії Центру клінічної онкології КП «РОПЦ» розташованого за адресою: м. Рівне, вул. Олександра Олеся, 12, місто Рівне, Україна, 33010» (код за ДК 021:2015 45453000-7: Капітальний ремонт і реставрація)
Тема:
Неправомірно встановлено вимога
Зміст:
Замовником встановлена вимога "Учасник повинен додати посвідчення про проходження навчання з охорони праці на кожного працівника, якого планується залучати для виконання вказаного виду робіт".
Відповідного до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05)охорону праці - питання щодо необхідності видачі посвідчень про перевірку знань з питань охорони праці на підприємстві або необхідності працівникам мати їх при собі під час виконання трудових обов'язків вирішується роботодавцем.
Відповідно до п. 3.14. Працівникам, які проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці на своєму підприємстві, видача посвідчень є обов'язковою лише тим, хто виконує роботи підвищеної небезпеки.
Просимо внести зміни в тендерну документацію замовника та привести у відповідність до чинного законодавства скасувавши вимогу про надання посвідчень з охорони праці для всіх працівників що планується залучати до виконання робіт.
Дата оприлюднення звернення:
09.04.2024 23:05
Замовник під час формування тендерної документації, керувався ЗУ «Про публічні закупівлі», Постанови КМУ №1178, та нормами діючого законодавства України, враховуючи при цьому всі принципи проведення публічних закупівель.
Перелік документів, якими Учасник повинен підтвердити свою відповідність встановленим вимогами тендерної документації визначаються Замовником самостійно з дотриманням норм Закону України «Про публічні закупівлі». Відповідно до ч.3 статті 22 Закону встановлено, що тендерна документація може містити інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. Таким чином, саме Замовнику належить прерогатива формувати зміст Документації, в тому числі, визначати склад ознак, яким мають відповідати потенційні учасники процедури та передбачати додаткові вимоги до учасників, спрямовані на уникнення потенційних ризиків, пов'язаних з недобросовісною конкуренцією, неякісним виконанням замовлення та недотриманням зобов'язань. Формуючи зміст Документації, Замовник відштовхується, в тому числі, від складності об'єкта та розміру очікуваної вартості предмета закупівлі.
Дата оприлюднення відповіді:
12.04.2024 15:50