Звернення:
За тендером : «КОД ДК 021:2015 24310000-0 - ОСНОВНІ НЕОРГАНІЧНІ ХІМІЧНІ РЕЧОВИНИ (ЗАЛІЗОВМІСНИЙ КОАГУЛЯНТ)»
Тема:
щодо умов тендерної документації
Зміст:
Шановний замовник. Наше підприємство виявило бажання прийняти участь у даній процедурі закупівлі.
Умовами тендерної документації передбачено надання звітів/актів лабораторних досліджень товару що пропонується учасником, що затверджені Замовником, а також звіт/звіти/акти про проведені промислові іспитів товару, що пропонуєьтся учасником на підприємстві Замовника.
Просимо пояснити яким чином потенційний учасник може на даний час провести всі необхідні лабораторні та промислові випробування на підприємстві замовника та отримати відповідні акти/звіти необхідні для участі у даній закупівлі? Терміни проведення зазначених досліджень та іспитів, терміни надання актів/звітів, кількість коагулянту яку необхідно надати для проведення лабораторних досліджень та промислових іспитів, також просимо вказати.
У зв'язку з обмеженим терміном підготовки та подачі пропозиції, просимо надати відповідь у найкоротші терміни. Дякуємо.
Дата оприлюднення звернення:
05.12.2022 12:10
КП «Дніпроводоканал» є комунальним підприємством територіальної громади міста, яке відповідно до статутних завдань надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Основним завданням підприємства є забезпечення надійної і стійкої експлуатації основних фондів, що знаходяться на його балансі, в цілях безперебійного і якісного постачання мешканцям міста питної води і відведення стічних вод.
Порядок технічної експлуатації систем і споруд водопостачаня та водовідведення населених пунктів України визначено « Правилами технічної експлуатації систем водо-постачання та водовідведення населених пунктів України», затвердженими Наказом Держжитлокомунгоспом України 05.07.95 №30 та згідно п. 1.2. Правил та Розділу 4 п.4.5. Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, затверджених Постановою від 22.03.2017 №307 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг є обов?язковими для всіх суб?єктів господарювання, що здійснює технічну експлуатацію систем водпостачання та водовідведення, незалежно від організаційно-правової форми власності.
Враховуючи вплив реагентів не тільки на якість очищення стічної води, а ще й на здоров?я людини, екологічний стан відкритих водойм (р. Самара, Мокра Сура та Дніпро), в які скидаються очищені стічні води, при визначені типу реагентів, що вико-ристовуються в технології підготовки питної води та очищенні стічних вод КП «Дніпро-водоканал» керується « Правилами технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України» :
П.6.5.8. Режими реагентної обробки води у різні періоди року та види реагентів встановлюють на підставі даних фізико-хімічних, санітарно-бактеріологічних та технологічних аналізів і досвіду обробки води та затверджуються керівництвом виробника. При цьому визначають початок і кінець періоду застосування реагента, а також послідовність, інтервали часу між введенням окремих реагентів, місце і спосіб їх введення у воду.
До накопичення даних експлуатації концентрацію розчинів реагентів, їх дози, послідовність та інтервали часу між їх введенням у воду допускається приймання згідно з вимогами державних будівельних норм ДБН В.2.5-75:2013 "Каналізація. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування":
П.10.4Фізико-хімічне очищення стічних вод
При фізико-хімічному очищенні міських стічних вод застосовується їх обробка коагулянтами та флокулянтами для інтенсифікації процесів видалення грубодисперсних, колоїдних і розчинених речовин. …Приготування, дозування та введення реагентів у стічні води слід проектувати згідно з ДБН В.2.5-74. Можна застосовувати механічне змішування стічних вод з реагентами або змішування у насосах, що подають стічні води на очисні споруди. Для відокремлення осаду рекомендується застосовувати відстоювання, флотацію, центрифугування, фільтрування тощо. Процес очищення потрібно проектувати за науковими рекомендаціями
Згідно з ДБН В.2.5-74:2013 "Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування" :
П.10.4 Реагентне господарство
10.4.1 Марку і вид реагентів, розрахункові дози реагентів слід встановлювати на основі попередніх досліджень відповідно до їх характеристик для різних періодів року в залежності від якості вихідної води .... При цьому потрібно враховувати допустимі їх залишкові концентрації в очищеній вод, які встановлені ДСанПіН 2.2.4 -171 або галузевими будівельними нормами та особливими вимогами споживачів. Реагенти, які застосовуються в процесі підготовки питної води, повинні відповідати вимогам 5.10.
(5.10. При водпідготовці (обробці), транспортуванні та зберіганні питної води слід використовивати обладнаня, матеріали, речовини та сполуки (коагулянти, флокулянти, реагенти для знезараження .....), які мають дозвіл для застосування у цій сфері відповідно до вимог чинного законодавства)
Виходячи з вимог цих документів зрозуміло, що до введення в технологічний процес нових видів реагентів потрібно визначити вплив реагенту на якість очищення, оптимальне місце введення реагенту, розрахунковий час між введенням реагентів, визначити попередні дози реагенту. Після проведення лабораторних та промислових випробувань та отриманих позитивних результатів до технологічного регламенту вносятьтся зміни та погоджуються відповідно чинного законодавства
Для можливості проведення лабораторних випробувань необхідно розробити та узгодити з КП «Дніпроводоканал» Програму проведення лабораторних випробувань, в якій визначено мета лабораторних випробувань, попереднє місце відбору вихідної води, порядок проведення та необхідне обладнання для можливості проведення випробувань.
Промислові випробування можливі лише після проведення лабораторних випробувань.
При складанні Технічного завдання для проведення закупівлі через електронну систему закупівель Prozorro на реагенти, висунуті вимоги на попередні проведення лабораторних та промислових випробувань, що виходячи з вищевикладеного не порушує принципи недискримінації учасників. До речі, підприємства, що пропанують реагенти, мають право звернутися до КП «Дніпроводоканал» щодо проведення випробувань на базі підприємства ще до оголошення торгів.
Дата оприлюднення відповіді:
06.12.2022 13:17